Зворотний зв'язок з журналістами сайту - komorainfo@i.ua

komora.info

komora.info

інформаційний сайт знам'янщини

СЬОГОДНІ

Події

Сьогодні День соборності та перше проголошення незалежності України у ХХ столітті

22.01.2017

22 січня – це дата знаменна для України не лише оголошенням про об’єднання Західно-Української Народної Республіки та Української Народної Республіки  в єдину державу. Рівно 100 років тому, 22 січня 1918 року, в будинку Педагогічного музею в Києві відбулося закрите засідання Малої Ради на якому був затверджений ІV Універсал, що проголосив Україну державою. Тобто, сьогодні річниця першої незалежності України у ХХ столітті та прояву свого бажання вже тоді бути визначеною європейською демократичною державою!

Вперше у XX столітті українська незалежність булла проголошена 22 січня 1918 року словами: “Народе України. Твоєю силою, волею, словом стала на Землі українські й вільна Народна Республіка”. Так розпочинався текст IV Універсалу Української Центральної Ради.

Рівно через рік, 22 січня 1919 року, на Софійському майдані в Києві відбулося проголошення Акту злуки Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки в єдину незалежну державу. В “Універсалі соборності”, зокрема, йшлося: “Однині воєдино зливаються століттями одірвані одна від одної частини єдиної України – Західноукраїнська Народна Республіка (Галичина, Буковина, Угорська Русь) і Наддніпрянська Велика Україна. Здійснились віковічні мрії, якими жили і за які умирали кращі сини України. Однині є єдина незалежна Українська Народна Республіка”.

Отже, 22 січня відзначаємо дві рівнозначні за вагою події української історії: перше проголошення незалежності України 1918 року та Акту Злуки українських земель рівно через рік – 1919-го.

Підготувала Наталка Хандусенко

Загальний рейтинг (0)

0 из 5 звезд

Залишити коментар як гість

Вкладення

Оцінити статтю :
0 Character restriction
Your text should be more than 20 characters
  • Коментарі не знайдено
Комора

Новини Знам'янщини

Форма обратной связи

Ваше ім'я
Ваш email
Ваш телефон
Повідомлення

Ми в соціальних мережах

"Сайт створено за підтримки багатьох партнерів і друзів, у тому числі - програми "Активні Громадяни" Британської Ради в Україні". (с) 2016. Made by Oranges