Зворотний зв'язок з журналістами сайту - komorainfo@i.ua

komora.info

komora.info

інформаційний сайт знам'янщини

СЬОГОДНІ

Події

СПТУ №39 – історична спадщина с. Дмитрівка

8.02.2017

«СПТУ №39 – об’єкт історичної спадщини села Дмитрівка» - саме таку назву має робота шкільного парламенту ОНЗ Дмитрівської ЗШ І-ІІІ ст. №2 ім. Т.Г. Шевченка для проекту «Батьківщина починається з тебе», ініційованого Знам’янським районним парламентом дітей. Що ж вдалося дізнатися учням про історичний об’єкт свого рідного села? Зануримося в історію, яка почалася в другій половині XVІІІ-го століття.

З 1899 року - духовна семінарія

«Невід’ємною частиною Дмитрівки була і залишається Шамівка, - такими словами починається дитяча презентація, - Її власник Хорват розвів на березі р. Рудої  чудовий сад з городами, парниками, оранжереями, побудував замок у другій половині XVІІІ століття. Паралельно з замком був побудований двоповерховий навчальний корпус, в якому в 1899 році булла відкрита духовна семінарія. Вона готувала вчителів для початкових шкіл і середнє духовенство. Дисципліна в семінарії булла сувора, режим жорсткий. Педагог, який закінчив семінарію, був зобов'язаний вміти грати на скрипці або фортепіано.»

Доля будівлі з 1919 по 1976 роки

Також в приміщенні розташовувався госпіталь, 1919-1924 рр., де лікувалися поранені. Протягом 1924 – 1928 років там знаходилась Шамівська сільськогосподарська професійно-технічна школа. А потім був сільськогосподарський технікум – з 1928 по 1941 роки. Агрошкола, явочна квартира підпілля (1941-1943), потім знову госпіталь (1943-1944) і знову сільськогосподарський технікум (1944-1976). З 1976 року в цій споруді знаходилося СПТУ№9, яке згодом стало №39. Навколо училища ріс великий парк, який зберігається і зараз. Серед тих, хто колись очолювали навчальний заклад був Петро Дорошенко (перебував на посаді директора сільськогосподарського технікуму з 1937 по 1940 роки), який перед війною обіймав посаду начальника Кіровоградського обласного земельного відділу, після фронту був на високих керівних посадах у Вінницькій, Чернігівській, Одеській, Кіровоградській областях. А з 1965 по 1971 роки – Міністр сільського господарства української РСР.

З 2007 року в колишній будівлі училища розміщено міжнародний навчально – тренувальний  центр Кіровоградської льотної академії Національного авіаційного університету. Представники від льотної академії міста Кропивницького проводять спортивні свята, конкурси до Дня  туризму. Тут відбуваються навчально-тренувальні заходи.

Педагог-організатор школи Раїса Куц, яка також є куратором шкільного парламенту дітей, розповіла докладніше про дитячий проект: «Найактивнішими учасниками у створенні проекту були учні старших класів: Катерина Душкова, Анна Ткаченко, Сергій Ніколаєв, Інна Салаванюк, Богдан Григораш. Під час роботи над проектом учні використовували архівні документи, спогади очевидців історичних подій села, літературно-документальними виданнями (праця священика Сорокіна, історія міст і сіл України). Також діти брали інтерв’ю у колишнього учителя історії училища, який є дослідником-краєзнавцем, Миколи Чорного. Ми відвідали музей, присвячений історії СПТУ №39, який з училища понесли до Дмитрівського сільського будинку культури. Також відвідали приміщення колишнього СПТУ.»

Наталка Хандусенко

 

 

 

 

Загальний рейтинг (0)

0 из 5 звезд

Залишити коментар як гість

Вкладення

Оцінити статтю :
0 Character restriction
Your text should be more than 20 characters
  • Коментарі не знайдено
Комора

Новини Знам'янщини

Форма обратной связи

Ваше ім'я
Ваш email
Ваш телефон
Повідомлення

Ми в соціальних мережах

"Сайт створено за підтримки багатьох партнерів і друзів, у тому числі - програми "Активні Громадяни" Британської Ради в Україні". (с) 2016. Made by Oranges