Зворотний зв'язок з журналістами сайту - komorainfo@i.ua

Новина дня

Українців перевірять на відповідність доходів з витратами

28.04.2017

 Уряд збирається зобов'язати всіх українців заповнювати декларації про доходи. При цьому будуть здійснювати моніторинг витрат, щоб виявляти тих, хто живе у невідповідності до своїх достатків, а значить, приховує від оподаткування частину своїх доходів. 

Про це стало відомо з оприлюдненого пріоритетного плану дій Кабінету міністрів України в 2017 році. 

"У тіні знаходиться приблизно близько 50% всієї економіки", - сказав у своєму відеозверненні прем'єр-міністр Володимир Гройсман. Це означає, що в країні "захована" половина ВВП, з якої не сплачуються податки в бюджет. Один із способів вивести доходи українців з "тіні" - контролювати витрати. Для цієї мети парламентарії розробляють законопроект про обов'язкове декларування доходів.

Кого і як можуть покарати?
Обов'язкове декларування в першу чергу торкнеться українців з високим тіньовим доходом. Ще в минулому році президент Петро Порошенко підписав закон про часткове розкриття банківської таємниці - Мінфін отримав доступ до інформації про депозити і банківських переказів фізосіб. Чиновники можуть відстежити велику покупку, зроблену за допомогою банківської карти, поповнення депозитного рахунку. Крім того, інформація з реєстрів дозволяє відстежувати покупки нерухомості і автомобілів. У фіскальну службу буде надходити інформація не про всі витрати. На даний момент парламентарії обговорюють: покупки на яку суму варто фіксувати.

Якщо після заповнення другої декларації виявиться, що сім'я витратила більше, ніж заробила, доведеться заплатити штраф. Згідно з податковим кодексом, за ухилення від сплати податків накладається штраф у розмірі 10%. Крім того, з цієї суми доведеться заплатити прибутковий податок (ПДФО) і військовий збір. 

http://www.uarp.org

Загальний рейтинг (0)

0 из 5 звезд

Залишити коментар як гість

Вкладення

Оцінити статтю :
0 Character restriction
Your text should be more than 20 characters
  • Коментарі не знайдено
Комора

Новини Знам'янщини

Форма обратной связи

Ваше ім'я
Ваш email
Ваш телефон
Повідомлення

Ми в соціальних мережах

"Сайт створено за підтримки багатьох партнерів і друзів, у тому числі - програми "Активні Громадяни" Британської Ради в Україні". (с) 2016. Made by Oranges