Зворотний зв'язок з журналістами сайту - komorainfo@i.ua

komora.info

komora.info

інформаційний сайт знам'янщини

Грошi

Резонансні результати перевірки Знам’янського Комбінату. Чи будуть наказані винні?

8.06.2017

Вчора, 7 червня, відбулося спільне засідання постійних комісій Знам’янської міської ради з метою оприлюднення висновків перевірки стану фінансово-господарської діяльності комунального підприємства «Знам’янський комбінат комунальних послуг», он-лайн трансляцію якого можна продивитися за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=eozKP0QrTyY Через те, що це питання набуло резонансу серед мешканців міста та з метою спростування недостовірних чуток, депутатській корпус вирішив створити спеціальний випуск газети «Знам’янські вісті», в якому будуть оприлюднені результати перевірки. Також на шпальтах видання голови політичних фракцій матимуть змогу висловити спільну думку своїх однопартійців з приводу цієї події. Крім цього, буде оприлюднений текст відкритого листа депутатів Знам’янської міської ради до громади міста та міського голови Сергія Філіпенка. То які ж недоліки в роботі Комбінату були виявлені робочою депутатською групою під час перевірки підприємства, якій спричиняли опір, викликавши поліцію? ДО ВАШОЇ УВАГИ ПРЕДСТАВЛЯЄМО ПОВНЕ ОПРИЛЮДНЕННЯ РЕЗУЛЬТАТІВ!

Який реальний штатний розпис підприємства? Відсутність договорів з працівниками або складені колективні договори вже неіснуючого підприємства (ЖЕК№1) тощо

На початку створення підприємства рішенням виконавчого комітету від 10.06.2016р.  №172 було затверджено штатний розпис в кількості 138 шт. одиниць та фондом оплати праці 404398,93 грн.

У листопаді 2016 року, у зв’язку з підвищенням з 01.01.2016 року розміру мінімальної заробітної плати, керівник підприємства звернувся з проханням щодо перегляду штатного розпису підприємства, в частині внесення змін до посадових окладів працівників, загальним фондом оплати праці в обсязі 416394,24 грн. При цьому внесено пропозицію по зменшенню штату на 25 штатних одиниць (лист від 05.01.2017р. №06/01).

Виконавчий комітет формально поставився до розгляду даного питання. Замість того, щоб провести перевірку фінансово-господарської діяльності, вивчити ситуацію, що склалася на підприємстві, можливість виплати заробітної плати, не виніс жодних пропозицій щодо покращення фінансового стану підприємства, а 19 січня 2017 року рішенням №5 затвердив штатний розпис підприємства в кількості 138 шт. одиниць з фондом оплати праці 465348,4 грн., тобто збільшив на 58954,16 грн. При цьому не було запропоновано додаткового фронту робіт, що виконуються за рахунок бюджетних коштів, на яких Комбінат комунальних послуг зміг би отримувати доходи та покривати видатки, пов’язані зі збільшенням фонду оплати праці.

Тому станом на 29.05.17 у штаті Комбінату 38 вакансій, зокрема: юрист-консульт-1 чол., бухгалтер по зарплаті –1  чол., сторож – 5 чол., контролер- 1 чол., майстер дільниці-1 чол., електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування-1 чол., тракторист-1 чол.; двірник-4 чол.+13 чол. (міськвиконком); муляр- 2 чол., робітник з благоустрою-2 чол., вантажник-3 чол., водій автотранспортних засобів-3 чол., комірник-1 чол., штукатур -1 чол..

Посадові інструкції складені з кожним працівником, договори з працівниками, які несуть матеріальну відповідальність відсутні.

З моменту створення Комбінату комунальних послуг до 1 березня 2017 року на комунальному підприємстві не було складено колективного договору. Кожна дільниця керується попередніми договорами уже неіснуючих підприємств. Згідно колективного договору, зареєстрованого 7 квітня 2017 року, відраховується 0,5 % від суми отриманих за послуги коштів на комплексні заходи з охорони праці, але головним бухгалтером кошти не відраховуються, працівники не забезпечені засобами індивідуального захисту, милом, та не виплачується доплата за шкідливі та особливо шкідливі умови праці.

Виплата вихідної допомоги за рахунок коштів підприємства здійснюється при припиненні трудового договору з підстав, зазначених у п.6 ст.36 КЗпП України та пп.1,2 і 6 ст. 40 КЗпП. Підстав для виплати вихідної допомоги при звільненні працівника згідно п.1,2 ст.36 КЗпП не має , проте виявлено наказ від 30.12.2016 року №142к «Про звільнення з роботи за згодою сторін», яким звільнено з посади двірника Дільниці №2 на підставі п.1 ст.36 КЗпП України та виплачено вихідну допомогу в розмірі середньомісячної заробітної плати.

Чому укладаються договори на виконання ремонтних робіт з приватними фірмами, а міське комунальне підприємство залишається осторонь? ПИТАННЯ ПОКИ ЩО ВІДКРИТЕ

Робочою групою встановлено, що станом на 01.03.2017року УМА та ЖКГ Знам’янського міськвиконкому було укладено 165 договорів на виконання робіт у поточному році, з яких лише 23 договори з комунальним підприємством ЗККП, на загальну суму 2938993,6 грн. До того це договори на виконання робіт на обрізку та спилювання дерев, видалення чагарників, утримання кладовищ, утримання мереж зовнішнього освітлення, косіння трави, чистку зливових каналізацій, очищення проїзної частини, послуги з фарбування та встановлення дорожніх знаків. Що стосується договорів по ремонту житлового фонду: капітальний ремонт квартири №7 по пров. Павлова 1В (41,3 тис.грн.), ремонт дашків над під’їздами (32,1 тис. грн.), капітальний ремонт димоходів та вентиляційних труб (204,9 тис. грн.), капітальний ремонт покрівель житлових будинків рулонними матеріалами (127,0 тис. грн.), ремонт мереж електропостачання та електрощитових – 120,0 тис.грн.  При чому, відповідно до договору №42 від 20.02.2017 року, укладеному управлінням містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства та комунальним підприємством Комбінат комунальних послуг, комунальне підприємство отримало замовлення на послуги з встановлення та поточного ремонту автобусних зупинок, відповідно до бюджетних призначень міського бюджету, що складає 100 тис. грн., але, як показав час, частина цих робіт, а саме - встановлення автобусних зупинок, здійснено приватною фірмою «Сервіс Центр плюс».

Перевіркою встановлено, що приватним фірмам міськвиконкомом передано виконання робіт з капітального ремонту покрівлі із азбестоцементних листів будинків по вул. Голого,75, Чайковського, 19; капітальні ремонти системи водопостачання по вул. Сковороди, 16, Дмитрівській, 33, ОСББ «Парковий-9», Грушевського ,18; улаштування бетонного вимощення (відмостки) по Маяковського, 38, ремонт каналізаційних мереж житлового будинку по вул.Станційна, 3,  Грушевського, 16; капітальний ремонт Гагаріна, 9.

Загальна вартість договорів, укладених з приватними фірмами, складає біля (1,5 млн. грн.). Лише приватні фірми «Геліос» та «Сервіс центр Плюс» за 5 місяців поточного року отримали 597,791 тис. грн. з бюджету міста за виконання робіт, які могли бути направлені на комунальне підприємство, враховуючи, що 5 будинків (Грушевського,18, Чайковського,19, В.Голого,75, Сковороди,16, Маяковського,38), на яких виконувались роботи, знаходяться на балансі комбінату комунальних послуг.

Перевіркою встановлено, що за серпень-грудень 2016 року за рахунок бюджетних коштів виконано роботи, включаючи всі види по КП «Знам’янський ККП», на суму 671044,43 грн. в той час, як приватні фірми - 410 тис. грн. За січень-квітень 2017 року – комбінат отримав за виконання робіт 768211,38 грн. бюджетних коштів.

Чим далі в ліс, тим більші хащі … ПРОДОВЖЕННЯ ЗАВТРА

Наталка Хандусенко

Загальний рейтинг (0)

0 из 5 звезд

Залишити коментар як гість

Вкладення

Оцінити статтю :
0 Character restriction
Your text should be more than 20 characters
  • Коментарі не знайдено
Комора

Новини Знам'янщини

Форма обратной связи

Ваше ім'я
Ваш email
Ваш телефон
Повідомлення

Ми в соціальних мережах

"Сайт створено за підтримки багатьох партнерів і друзів, у тому числі - програми "Активні Громадяни" Британської Ради в Україні". (с) 2016. Made by Oranges