Зворотний зв'язок з журналістами сайту - komorainfo@i.ua

komora.info

komora.info

інформаційний сайт знам'янщини

Грошi

Зберігайте спокій і займайтесь Prozorro...

20.06.2017

Наприкінці минулого тижня у Знам'янці відбулося два семінари на теми "Як моніторити  "Prozorro" типові "зради" та  "Як ефективно використовувати  "Prozorro" тим, хто працює у сфері державних закупівель. Докладно про те, чому закупівлі-продажі стали так важливі і навіть обов'язкові в Україні саме на новому порталі, розповідав координатор проектів  ДП "Прозорро" Павло Лісніченко та Лілія Тімохіна, провідний консультант відділу навчання та підтримки системи ДП "Прозорро". Пані Лілія відповіла і на питання від журналістів KOMORA.INFO. 

- Система  "ProZorro"  набуває в Україні все більшої популярності, а що можна сказати за її ефективність на цьому етапі?

- Система не просто набуває популярності, з серпня минулого року вона є обов'язковою для використання всіма замовниками країни. А замовники - це державні та комунальні підприємства, державні органи та підприємства-монополісти. Насправді замовників за нашими підрахунками було більше 20 тисяч раніше, зараз, можливо, трохи менше, і всі вони проводять закупівлі через систему Prozorro. А ефективність може побачити будь-хто, просто зайшовши в модуль аналітики bi.prozorro.org, де на сьогодні завдяки електронній системі закупівель зекономлено більше 25 млрд. гривень.

На відміну від старої системи закупівель, нова є дійсно повністю відкритою. Основний принцип системи - всі бачать все. Тому будь-хто може подивитись умови тендеру, пропозиції, які подали учасники для участі в тендері і, перевіривши пропозиції учасників, може зробити висновок чи правомірно замовник відхилив чи прийняв пропозицію будь-якого учасника. Даючи такі можливості кожній людині, ми все ж таки сподіваємось, що цими можливостями будуть користуватись люди, яким дійсно не байдуже, як використовуються їхні кошти. Адже кошти, що витрачає держава - це наші з вами кошти.

- Як активісти і громадські діячі можуть контролювати процеси держзакупівель і чи є важелі впливу через "Prozorro"?
-
 Особлива надія, звісно, на громадських активістів, які можуть не тільки знайти "зраду", а ще й розповсюдити інформацію про неї через соціальні мережі, ЗМІ і тому подібне і повірте, саме це допомагає боротись нам зі зрадами і можливими корупційними діями.

 - Як і де цьому можна повчитись?

- Повчитись можна в декількох місцях. По-перше, у нас є координатори центрів компетенцій Prozorro в 12 регіонах України, повний список є на сайті infobox.prozorro.org, вони проводять семінари в своїх регіонах, консультують і, в принципі, можна звернутись до них, адже більшість з них є якраз громадськими активістами, які розуміються на моніторингу та пошуку зради. Окрім того є он-лайн курс на тому самому Інфобоксі, який так і називається "Моніторинг публічних закупівель або як шукати зраду", пройшовши його, теж можна стати непоганим спеціалістом в цій сфері. Також є он-лайн курс на ВУМі (http://online.vum.org.ua/), який називається "Публічні контракти та громадський моніторинг". І, звісно, самоосвіта, яку ніхто не відміняв, тож, можливостей багато, головне - бажання.

- Одна із останніх новин від "ProZorro"   - це приєднання системи Dozorro,  що це значить і як у зв'язку з цим буде розширено функцї?

- Dozorro працює вже досить давно, проте лише нещодавно ми максимально інтегрувались з цією системою. Взагалі це система в якій кожен зацікавлений або й, в принципі, будь-хто, може залишити відгук про будь-яку закупівлю. А далі вже аналітики проаналізують цей відгук і звернуться у відповідні органи з листами чи скаргами. Аналітики, про яких я згадувала вище, залучені організацією Transparency International Україна, їх досить багато, вони працюють в 16 регіонах України і займаються саме моніторингом публічних закупівель. Знову ж таки, залучення громадських активістів в такій ролі має дати хороший результат, адже по-перше, це люди зацікавлені в своїй діяльності, вони поділяють наші принципи та нашу ідею та так само як і ми хочуть побороти корупцію, принаймні її зменшити та змінити країну на краще. Тож Keep calm and do Prozorro (Зберігайте спокій і займайтесь Prozorro), як написано на наших корпоративних футболках.

- Дякую за спілкування та роз'яснення.

Оксана Войчишина

 

 

Загальний рейтинг (0)

0 из 5 звезд

Залишити коментар як гість

Вкладення

Оцінити статтю :
0 Character restriction
Your text should be more than 20 characters
  • Коментарі не знайдено
Комора

Новини Знам'янщини

Форма обратной связи

Ваше ім'я
Ваш email
Ваш телефон
Повідомлення

Ми в соціальних мережах

"Сайт створено за підтримки багатьох партнерів і друзів, у тому числі - програми "Активні Громадяни" Британської Ради в Україні". (с) 2016. Made by Oranges