Зворотний зв'язок з журналістами сайту - komorainfo@i.ua

  
komora.info
                                                       komora.info

інформаційний сайт знам'янщини

                   Діяльність відбувається за підтримки  чеської неурядової організації NESEHNUTÍ в рамках Програми трансформаційної  співпраці Міністерства іноземних справ Чеської Республіки

Грошi

СКІЛЬКИ ЗАРОБЛЯЮТЬ ВЧИТЕЛІ В РІЗНИХ КРАЇНАХ

5.10.2017

За новим законом «Про освіту» зарплати вчителям мають збільшити до 6,5 тис. грн. на місяць. Багато чи мало? Розповідаємо про зарплати та пільги вчителям у різних країнах.

Німеччина

Мінімальна зарплата в країні: $1800/міс. Зарплата вчителя: від $5100/міс. (тут і далі дані OECD)

Окрім непоганої зарплати німецький вчитель, що має понаднормовий стаж, може отримати статус держслужбовця. У цьому випадку він матиме надбавку до пенсії — приблизно $1000. Викладач у Німеччині має фіксовану норму робочого часу — 27 годин на тиждень. І не зобов’язаний сидіти в школі до кінця робочого дня, якщо більше не має уроків. З іншого боку, він повинен бути універсальним солдатом: викладати за потреби як фізкультуру, так і історію. І щотижня надавати батькам детальний письмовий звіт про навчання їхніх дітей (ця праця додатково не оплачується). Шкільні вчителі не мають права приймати подарунки вартістю понад 10 євро.

Великобританія

Мінімальна зарплата: $1600/міс. Зарплата вчителя: від $2300/міс.

Тут викладачі часто працюють понаднормово, у середньому — 46 годин на тиждень, і додаткові години ніхто не оплачує. При цьому приватні уроки — під забороною. Влада вважає, що репетиторство негативно впливає на якість викладання. Але справжній жах британських учителів — паперова тяганина. Вони зобов’язані складати щоденний письмовий план роботи, надавати звіти про учнівську успішність директору та батькам тощо. При цьому британські вчителі не проводять батьківські збори. Натомість вони повинні в індивідуальному порядку приділяти час батькам: по 15-20 хвилин кожному щоразу, коли в батьків чи вчителя виникає така потреба.

Польща

Мінімальна зарплата: $540/міс. Зарплата вчителя: $1290/міс.

У Польщі досить складна система зарплат в освіті. Спочатку ти маєш статус вчителя-стажера і працюєш під наглядом досвідчених колег. За кілька років складаєш іспит та стаєш вчителем за контрактом. І лише згодом можеш претендувати на посаду штатного вчителя. Найвищий рівень — дипломований вчитель. Він отримує близько $2200 на місяць. Вчителі працюють у середньому по 18 годин на тиждень. Викладати понад 27 годин заборонено. Також зарплата залежить від регіону. Варшавські вчителі заробляють більше, але провінційним часто надають тимчасове житло, знижки на проїзд та навіть талони на продукти в супермаркетах.

США

Мінімальна зарплата: $1250/міс. Зарплата вчителя: $3600/міс.

Американські вчителі отримують як поліцейські. Викладають зазвичай по 40 годин на тиждень і на пільги не розраховують. У США вважають, що премії можуть погано вплинути на якість роботи педагогів. Однак вчителю додатково платять за спілкування з батьками телефоном чи електронною поштою, проведення батьківських зборів кілька разів на рік, а також нагляд за дітьми під час перерв та обіду. Оскільки в Штатах батьки нерідко позиваються проти викладачів, профспілки страхують вчителів на суму до $1 млн. А медична страховка покриває 70% витрат педагогів на медпослуги.

Ізраїль

Мінімальна зарплата: $1600/міс. Зарплата вчителя: від $1700/міс.

Зарплата вчителя в Ізраїлі не набагато вища від мінімальної в країні. Тому молоді спеціалісти змушені брати додаткові години роботи. Однак є і приємний бонус: кожні 6 років вчитель може взяти оплачувану відпустку на цілий рік. Роботу шкільних викладачів в Ізраїлі практично не контролюють. Тут немає щоденних планів, а якість роботи вчителя оцінюють тільки в кінці року — за вибірковою системою міністерських контрольних робіт. Щоб заробити на більш-менш гідну пенсію, потрібно віддати школі мінімум 36 років життя.

Україна

Мінімальна зарплата: $120/міс. Зарплата вчителя: від $180/міс. (дані Кабміну)

Базова зарплата українського вчителя — одна з найнижчих у світі. Щоб хоч якось підвищити престиж професії, законодавство передбачає систему надбавок, одна з яких так і називається — «за престижність праці». Існують також доплати за класне керівництво, перевірку зошитів, завідування навчальним кабінетом та вислугу років. Отож, за офіційними урядовими даними, нині середня зарплата молодого вчителя становить близько $180 (4825 грн), а максимальна — для вчителів вищої категорії — $255 (6836 грн). У середньому наш педагог має 26 навчальних годин на тиждень. Однак це лише шкільне навантаження. А чимало українських вчителів вимушені підробляти.

Джерело: http://www.ukr.life/uk

Загальний рейтинг (0)

0 из 5 звезд

Залишити коментар як гість

Вкладення

Оцінити статтю :
0 Character restriction
Your text should be more than 20 characters
  • Коментарі не знайдено
Комора

Новини Знам'янщини

Форма обратной связи

Ваше ім'я
Ваш email
Ваш телефон
Повідомлення

Ми в соціальних мережах

"Сайт створено за підтримки багатьох партнерів і друзів, у тому числі - програми "Активні Громадяни" Британської Ради в Україні". (с) 2016. Made by Oranges