komora.info
                                                       komora.info

інформаційний сайт знам'янщини

                                                      

                   

Грошi

       Як не стати жертвою шахрайства при працевлаштуванні(частина II)

10.01.2018

 Останнім часом стають деталі поширенішими випадки шахрайства у сфері працевлаштування. Про це йшла мова у матеріалі  - http://komora.info/groshi/3586-yak-ne-stati-zhertvoyu-shakhrajstva-pri-pratsevlashtuvanni Сьогодні Ви дізнаєтесь, які конкретно можуть бути приклади з життя в яких слід підозрювати, що Вас хочуть ошукати. 

Обробка електронної пошти. Претендент надсилає листа з підтвердженням, що його зацікавила вакансія. У відповідь надходить лист (іноді навіть з певними сертифікатами і ліцензіями), в котрому розписуються задачі кандидата — обробка кореспонденції або обслуговування грошових переказів. Все, що вимагається від кандидата, — оплатити створення електронного гаманця з багаторівневою реєстрацією. Але після того як претендент перераховує кошти «роботодавцю», зв’язок з ним різко обривається, і в кращому випадку йому надають «гаманець» 1 рівня, котрий нічого не коштує.

Віддалений бухгалтер. Претендент висилає резюме на цю вакансію. У відповідь надходить лист, в котрому йому пропонують здійснити грошовий переказ для отримання спецпрограми для бухобліку і певної первинної документації. Після того, як гроші перераховані, зв’язок з «роботодавцем» припиняється.

Майстерня вдома. Найчастіше пропонують збирання ручок, виготовлення конвертів або наклейок вдома. Але виявляється, що першу партію матеріалів потрібно купити за свої кошти. Після того як претендент перераховує визначену суму, роботодавець зникає або матеріали все-таки надсилають, але потім виявляється, що готова продукція роботодавцеві не потрібна. Буває й таке, що вдома пропонують набирати тексти, обробляти зображення, складати бази даних та ін. Для початку роботи претенденту пропонують або надіслати SMS з кодом для оплати дзвінка роботодавця, або здійснити поштовий переказ за надання інформації для обробки. Після того як гроші перераховані, зв’язок з роботодавцем припиняється.

SMSка прийшла? Чимало наших співвітчизників уже зіткнулися з “мобільним” працевлаштуванням, яке влетіло їм у добру копійчину. Вони отримали SMS-повідомлення з привабливою пропозицією отримати “грубі” гроші, виконавши нескладну роботу у зручний для себе час. Від тих, кого зацікавила можливість поповнити власний бюджет солідною сумою, вимагалася дрібничка: підтвердити своє бажання, надіславши SMS на короткий номер. Натомість їм обіцяли контактні дані щедрого працедавця. Люди, які повірили в існування такої міфічної істоти, опісля гірко пошкодували – зворотне повідомлення обійшлося їм від 50-ти до кількох сотень гривень.

Існує й інший спосіб “розводу” за допомогою SMS. На сайтах, що спеціалізуються на працевлаштуванні, рясніє від оголошень про роботу, яка не потребує ані спеціальної освіти, ані досвіду. Наприклад, збір кулькових ручок чи упаковка СD-дисків у себе вдома. Перспектива – щоденно заробляти 100 гривень і більше. Яка ж домогосподарка не спокуситься? Та при спробі надіслати резюме претендент отримує пропозицію авторизуватися… знову ж таки SMSкою, вартість якої згодом викличе шок у абонента.

Хто кому платитиме? Пропонована “робота на дому” зі збірки-упаковки містить у собі й інші небезпеки. Взяти хоча б компакт-диски. Якщо вони без записів, то це одна справа. Коли ж є носіями певної інформації, то чому виробник одразу не надав їм товарного вигляду? І чи не пропонують людям пакувати контрафактну продукцію, а простіше кажучи – стати співучасниками злочину? В цьому випадку ймовірність стати об’єктом шантажу з боку “працедавця”, який за певну суму погодиться не “здати” вас правоохоронним органам.

Кулькові ручки та інші канцтовари, які теж чомусь потребують домашнього доопрацювання, начебто кримінальних підозр не викликають. Але… Уявіть-но картину. Вам додому привозять кілька ящиків із комплектуючими складовими. Ви повірите на слово, що в одному із них 10 тисяч ковпачків, а в іншому – стільки ж стержнів? Безперечно. Бо хто ж стане перелічувати в присутності експедитора всю оту дрібноту… Згодом може виявитися, що зібраних ручок на дві-три сотні менше, ніж зазначено у накладній, де фігурує ваш підпис. Хто кому платитиме?

Схема “недостачі” також доволі широко практикується в торгівлі, у сфері громадського харчування. Власники підприємств влаштовують її штучно, аби виставити на вулицю працівника, не заплативши йому за роботу. На його місце беруть іншу людину, яку через два-три тижні чекає така ж доля…

 У наступному матеріалі Ви дізнаєтесь поради, які можуть запобігти шахрайству з роботою.

 Начальник відділу активної підтримки  безробітних Знам’янського МРЦЗ  О.Баланенко

 

    

    

 

 

Загальний рейтинг (0)

0 из 5 звезд

Залишити коментар як гість

Вкладення

Оцінити статтю :
0 Character restriction
Your text should be more than 20 characters
  • Коментарі не знайдено
Комора

Новини Знам'янщини

Форма обратной связи

Ваше ім'я
Ваш email
Ваш телефон
Повідомлення

Ми в соціальних мережах

"Сайт створено за підтримки багатьох партнерів і друзів, у тому числі - програми "Активні Громадяни" Британської Ради в Україні". (с) 2016. Made by Oranges