Зворотний зв'язок з журналістами сайту - komorainfo@i.ua

komora.info

komora.info

інформаційний сайт знам'янщини

Грошi

Цигарки здорожчають... Аби – не продукти! Однак…

6.02.2018

Ця фраза, кинута мимохідь, запам`яталася.

Для людей, які не курять, все-таки важливіший хліб насущний.

Мовляв, без цигарок можна обійтись, а їсти хочеться щодня, - ще й не один раз. Це так, якби тютюнокуріння не було такою жахливою загрозою для здоров`я та й, власне, для життя. Нині Міністерство охорони здоров`я України оприлюднює шокуючі дані: щодня в нашій державі помирає  250 курців, 23 відсотки дорослого населення почали курити з неповнолітнього віку. Куріння переросло в якусь пошесть. Найгірше, що в українських родинах, трапляється,  курять батько й мати, а до них вільно підпрягаються малолітні діти. Якийсь морально-психологічний занепад, - чи що… Але послухаємо народ. 

Людмила Артьомова, лікар ветеринарної медицини: «У нашій родині так з діда – прадіда ведеться, що ніхто ніколи навіть у дім цигарок не приносив. Діти не мали на очах такого негативного прикладу. Авторитетними й шанованими були, насамперед, думки та дії наших рідних. Просто у кожної людини свої пріоритети.  На мою думку, нині багато людей неспроможні впоратися  зі своїми психологічними проблеми. Їм здається, що ліпше запалити цигарку і нібито стає легше. Але ж проблема від цього не зникає. Потім  звикають до куріння, звісно, тратять кошти з сімейного бюджету, що тепер майже в кожного й без того куций. І найгірше те, що куріння підточує людське здоров`я.»

Дмитро, 25 років, назвався бізнесменом: «Курю вже, мабуть, зо 12 років - звичка. Цигарки дорожчають?- все одно люди будуть курити. Жорстока ця штука - звичка - непіддатна поки що для мене. У нашій родині всі курять: і мій батько, і дружина. Подорожчання нас аж ніяк не зачіпає. 5-6 тисяч на рік - це ніщо для нас. Може, колись покину курити… зберуся з духом.»

Юрій, вік – звернуло на шостий десяток: «Світ перевернувся! У наш час жінки взагалі не курили, а тепер вони смалять більше, ніж чоловіки. А вони ж – мами! А це ж, просто-напросто, наркотик. Нічого дивного - цигарки та алкоголь весь час дорожчали - найвигідніший зиск. Одні своє здоров`я гублять та які не є, але гроші , а інші – багатіють на цьому. Бо хто нині курить? – молодь! Із батьків тягнуть ту копійку… Що ж удіяти? А братися за розум дорослим, і дітей, молодь спам`ятовувати. Ми не куримо, не п`ємо алкоголь. Узимку в ополонці купаємося. Запрошуємо до здорового способу життя.»

Тетяна, медик! - Курю…на превеликий сором! Скажу вам так: можна курити, дожити до 90 років, а зовсім від іншого померти. Зарікалася: покину курити, як тільки-но внучка народиться. Народився внук. Люблю, няньчу, купую йому все - і цигарки - собі. Та прийде час - покину!

Наталя Шевченко, керівник молодіжного центру: «Люди добре знають, що куріння шкодить здоров`ю. Як боротися? Постійною виховною профілактикою разом із сім`єю, школами, училищами, соціальними службами. З молоддю слід повсякчас працювати…»

У наших …маркетах, кіосках розповідають, що трішки таки поменшало клієнтів. Молодь  вибирає цигарки найбільш популярного виробника та трішки дешевшої марки. Але, хто купував дороговартісні, на дешевші не перекинувся. Ось такі думки та настрої у деяких наших співвітчизників. На державному рівні нині йдеться про жорсткіші заходи щодо тютюнокуріння, зокрема, обмеження фізичного доступу до цигарок, і ще здорожчання. Хоча у нас уже й закони-заборони різні є, а чого ще замало? Мабуть, побутової культури, законопослушності та ще дечого, що кожен має усвідомити сам. Найдорогоцінніший дар - це життя.

Ольга Плєшкова

 

 

 

 

 

        

Загальний рейтинг (0)

0 из 5 звезд

Залишити коментар як гість

Вкладення

Оцінити статтю :
0 Character restriction
Your text should be more than 20 characters
  • Коментарі не знайдено
Комора

Новини Знам'янщини

Форма обратной связи

Ваше ім'я
Ваш email
Ваш телефон
Повідомлення

Ми в соціальних мережах

"Сайт створено за підтримки багатьох партнерів і друзів, у тому числі - програми "Активні Громадяни" Британської Ради в Україні". (с) 2016. Made by Oranges