ПРАЦЮВАТИ, СПЛАЧУВАТИ СТРАХОВІ ВНЕСКИ - ГАРАНТІЯ ЗАРОБИТИ ПЕНСІЮ
19.02.2018
Здається, що життя таке велике, а ми – молоді, ще все встигнемо. Яка там пенсія – це смішно! Але не зчулися, як уже й пора про неї таки згадати,- тим паче, впевнені, що заробили…Про ймовірні несподіванки, які , на жаль, не є винятком, поміркуємо з секретарем робочої групи з питань легалізації виплат заробітної плати та зайнятості населення – начальника відділу праці та соціально – трудових відносин управління соціальної зайнятості населення Знам`янського міськвиконкому Людмилою Манько.
- Людмило Іванівно, нині знайти роботу, працювати – це ще не головне. Як виявляється, треба «правильно» працювати на своє майбутнє…
- Авжеж! І якраз поділюся тим, що бачу і розумію, - тим, що стає не винятком, а звичайним явищем у нашому житті. Але не можу погодитися, що це правильно, що так і має бути.
Під час обстежень робочою групою з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення часто - густо у найманих працівників спостерігаються такі настрої, як захистити свого працедавця будь-якою ціною, вигнати «ворогів», наприклад, із магазину, захистити свою нелегальність. Звичайно, якщо людина працює офіційно, то ніяких негативних відчуттів про трудовий договір не виникає. Надав трудовий договір – і більше питань немає.
Але розповім про інший бік медалі, як то кажуть: як виявляється, про боротьбу проти себе. Молодість - дуже гарна пора. Здається, що ми завжди будемо такими – сильними, вправними, завжди зможемо заробити собі на життя. Але дуже швидко розуміємо, що молоді роки позаду, і на роботу беруть уже не дуже охоче, а потім і зовсім не беруть. Тут згадується, що сусіди, знайомі оформляють пенсії і починають їх отримувати. Хтось - більші, хтось - менші, але отримують. І тут з’являється дуже слушна думка – треба просто йти до Пенсійного фонду - за пенсією. Розкажете, як гірко працювали все життя і, звичайно, за стільки років вірної служби заробили право на пенсію. І тут ви дуже сильно помиляєтеся.
– Чи не згадаєте « боротьбу проти себе»?
- І про це. Людина працювала, на той час її все влаштовувало. І навіть не спромоглася поцікавитися, що необхідно для того, щоб заробити звичайну пенсію… Протягом життя вважала, що нікому нічого не винна, хоча користувалася благами, що дає сплата податків іншими людьми - дорогами, тротуарами, освітленими вулицями, школами, дитячими садками, ваші батьки отримували пенсії і т.п. Тепер же виявляється, що і вам нічого ніхто не винен. Скандали, сльози в даному випадку не допоможуть. Ви таки отримаєте соціальну допомогу, а це – «особам, які не мають права на пенсію (далі – соціальну допомогу», але на 3 роки пізніше і розмір її буде меншим. Якщо пенсійний вік у нашій країні - 60 років, то право на соціальну допомогу, замість пенсії, настає в 63 роки. А як прожити ці 3 роки? Якщо розмір трудової мінімальної пенсії сьогодні – 1452 гривні, то максимальний розмір соціальної допомоги – 1373 гривні. Варто знати - пенсію оформляють один раз на все життя, а тимчасову соціальну допомогу – двічі на рік. А це означає, що вам доведеться через кожні півроку підтверджувати своє право на соціальну допомогу, тобто щоразу збирати необхідний пакет документів…
- Як не опинитися в подібній ситуації?
- По-перше, працювати тільки офіційно. Повірте, ви цього варті. Але в наш час запису про прийом на роботу в трудовій книжці, або вчасно укладеного трудового договору, недостатньо. Для набуття пенсійного стажу необхідно сплачувати податки, їх мають сплачувати працедавці за кожного свого працівника. Як пересвідчитися чи дійсно ви працюєте офіційно? Кожний громадянин має змогу отримати інформацію про персональні відомості з системи персоніфікованого обліку, звернувшись із відповідною заявою до Знам’янського об’єднаного управління Пенсійного фонду України. Також для того, щоб отримати таку інформацію, відкрито доступ на веб-порталі електронних послуг Пенсійного фонду України за адресою: http://portal.pfu.gov.ua.
Ольга Плєшкова
Коментарі
- Коментарі не знайдено

Увійти щоб залишити коментар
Залишити коментар як гість