komora.info
                                                       komora.info

інформаційний сайт знам'янщини

                                                      

                   

Грошi

"Осіннє подорожчання" почалося: які продукти вже зростають в ціні

17.11.2018

За даними Укрстату, індекс споживчих цін на продукти харчування був менше 100% з травня по серпень включно. У травні цей показник становив 99,2% (порівняно з попереднім місяцем), в червні – 99,5, в липні – 98, в серпні – 99,3%. Весь цей час продукти дешевшали. А з вересня ціни знову пішли в ріст. 

Так, в перший місяць осені індекс споживчих цін на продукти харчування становив 101,7%, в жовтні – 101,5%. Про підсумки листопада говорити ще рано, але не доводиться сумніватися, що тенденція триватиме.

За даними Укрстату, найбільше за минулий час подорожчали яйця. У вересні – відразу на 14,1%, а в жовтні – ще на 2,7%. Овочі в вересні ще продовжували дешевшати, але ось в жовтні подорожчання у цій групі товарів становило вже в середньому 8,8%.

На 6% і більше відсотків за вересень і жовтень підвищилися ціни на тваринні жири (7,5%) і на такі значущі для кожної родини продукти, як молоко (6,3%) і хліб (6%). Макаронні вироби додали в ціні 5,1%, м'ясо та продукти з нього – 3,6%, вершкове масло (2,8%), риба – 1,9%. У цей час продовжували дешевшати фрукти (-7,5% за вересень і жовтень) і цукор (-2,5%).

Якщо говорити про те, як змінилися ціни на ту чи іншу групу продуктів за рік, то безумовним рекордсменом щодо подорожчання став хліб. Станом на початок листопада річна інфляція цін на хліб становила 20,6%. На другому місці опинилися макаронні вироби – плюс 13,3% до цін минулого року. Більш ніж на 10% становило річне зростання цін на молоко, сир і вершкове масло (10,9, 10,8 і 10,7% подорожчання відповідно). А от фрукти, порівняно з осінню минулого року, зараз коштують на 12,8% дешевше. Загалом же річна інфляція щодо продуктів харчування станом на 1 листопада становила 7,2%.

http://www.uarp.org

 

Загальний рейтинг (0)

0 из 5 звезд

Залишити коментар як гість

Вкладення

Оцінити статтю :
0 Character restriction
Your text should be more than 20 characters
  • Коментарі не знайдено
Комора

Новини Знам'янщини

Форма обратной связи

Ваше ім'я
Ваш email
Ваш телефон
Повідомлення

Ми в соціальних мережах

"Сайт створено за підтримки багатьох партнерів і друзів, у тому числі - програми "Активні Громадяни" Британської Ради в Україні". (с) 2016. Made by Oranges