Зворотний зв'язок з журналістами сайту - komorainfo@i.ua

komora.info

komora.info

інформаційний сайт знам'янщини

Грошi

Монетизація субсидій: роз’яснення для знам’янчан

 12.03.2019

 

 У 2019 році в Україні паралельно працюватимуть два механізми монетизації субсидій — безготівковий та готівковий. Від початку березня 2019 року кошти субсидій кожен субсидіант отримає на рахунки у банках або разом з пенсією. Про це докладніше журналісти KOMORA.INFO поспілкувалися з начальником управління праці та соціального захисту населення Знам’янської РДА Аллою Івановою. 

 

  • Цього року в Україні діє безготівковий і готівковий механізм монетизації субсидій. Перший, як і очікувалося, запрацював 1 січня 2019 року. Він обумовлює, що гроші субсидіантам будуть нараховувати на спеціальний банківський рахунок, з якого споживачі зможуть оплачувати комунальні послуги. Якщо після завершення опалювального сезону на рахунку залишаться кошти, їх можна буде використати на власний розсуд.

Другий передбачає, що люди, яким субсидія була призначена з жовтня, з березня зможуть отримати гроші "на руки". Цей механізм працюватиме в експериментальному порядку. Це робиться для того, щоб до травня 2019 року мати уявлення про те, який з двох варіантів є більш ефективним.

  • Коли очікувати перші виплати «живих коштів» субсидіантам?
  • Першими "живі"» кошти для оплати комунальних рахунків за лютий отримають пенсіонери, які разом з пенсією буде нараховано і субсидію з 4 березня. Тим, у кого є пенсійна картка, субсидія буде зарахована туди. Тим, у кого немає - додому принесе листоноша.

 Усі НЕ пенсіонери зможуть отримати свою «монетизовану» субсидію з 12 березня у будь-якому відділені Ощадбанку грошовим переказом "Швидка копійка", у квітні вже на картку, яку банк одразу видасть під час березневого візиту в Ощадбанк.

Для зручності субсидіантам, які не є пенсіонерами, запропоновано перед відвідуванням банку ПРОЙТИ РЕЄСТРАЦІЮ на офіційному сайті https://www.oschadbank.ua/ua/sb або в Контакт-центрі Ощадбанку за тел.: 0 800 210 800 (безкоштовно зі стаціонарних та мобільних телефонів по території України). Це дасть субсидіанту змогу самостійно обрати найближче відділення, зручний час та дату для отримання субсидії без черг.

У платіжках за лютий субсидії відображено не буде – її видадуть на руки. Комунальні рахунки за лютий 2019 року субсидіантам надійдуть без відображення субсидії. Її у березні видадуть грошима тим, кому допомогу призначено з 2018 року. Ними субсидіант має самостійно розрахуватися за лютневі комунальні платежі. Гроші, які залишаться після оплати комуналки, домогосподарство може використати на власні потреби.

  • Через те, що гроші за субсидії люди отримають на рахунки чи буде скасовано обов’язковий платіж?

- З березня таке поняття як обов'язковий платіж скасовується. Субсидіанти отримуватимуть всю суму допомоги на руки і мають самостійно розрахуватися за спожитий у лютому газ, електроенергію, воду та тепло. Монетизована субсидія, яка залишиться після оплати комуналки, може бути використана на власний розсуд домогосподарства.

- Є громадяни, яким субсидія надійде разом з пенсією у 20 числах березня - у їхній пенсійний день. Виникає запитання - як встигнути оплатити комунальні платежі за лютий і чи не відмінять субсидію якщо оплата відбудеться після 25 числа?

-  Субсидію не відмінять! Допомога готівкою наступного місяця так само прийде у день виплати пенсії. Головне, щоб заборгованості не було станом на травень 2019 - тоді, коли відбувається перепризначення субсидій на новий рік.

Підготувала Оксана Войчишина

 

Загальний рейтинг (0)

0 из 5 звезд

Залишити коментар як гість

Вкладення

Оцінити статтю :
0 Character restriction
Your text should be more than 20 characters
  • Коментарі не знайдено
Комора

Новини Знам'янщини

Форма обратной связи

Ваше ім'я
Ваш email
Ваш телефон
Повідомлення

Ми в соціальних мережах

"Сайт створено за підтримки багатьох партнерів і друзів, у тому числі - програми "Активні Громадяни" Британської Ради в Україні". (с) 2016. Made by Oranges