Зворотний зв'язок з журналістами сайту - komorainfo@i.ua

komora.info

komora.info

інформаційний сайт знам'янщини

Грошi

Рейтинг країн за видатками на їжу: українці витрачають на продукти харчування 42% своїх доходів

6.02.2020

Українці витрачають на продукти харчування 42% своїх доходів, повідомила прес-служба Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки» з посиланням на дослідження Міністерства сільського господарства США (USDA), яке здійснює регулярний моніторинг витрат на харчування сімей в більш ніж 100 країнах світу. 

"За даними USDA, кожен українець в 2018 році в середньому заплатив 858 дол. США за продовольчі продукти та безалкогольні напої. В загальній структурі споживчих витрат частка харчових продуктів при цьому становила 42,2%", - йдеться в повідомленні.

Відзначається, що статистичні дані дослідження підтверджують твердження закону Енгеля, згідно з яким при зростанні доходів зменшується частка витрат на харчування. Одночасно, в абсолютному вираженні витрати на харчування збільшуються. Чим розвиненіша та багатша країна, тим меншу частку витрат населення виділяє на продукти.

Рейтинг очолюють США, Сінгапур, Великобританія, Ірландія, Канада, Швейцарія, Австралія та Австрія, жителі яких витрачають на їжу менше 10% своїх доходів.

У Німеччині, Нідерландах, Фінляндії, Катарі, Бельгії, Південній Кореї - до 15%.

Витратами на харчування в діапазоні 16-25% характеризуються Польща, Словаччина, Угорщина, Болгарія, Ізраїль, Уругвай, Кувейт, Китай, Туреччина та інші країни.

При цьому в Білорусі, Грузії, Росії, Узбекистані, а також в Йорданії, Індії, Македонії та Парагваї цей показник знаходиться в межах 30%.

Україна ж займає 93-те місце цього рейтингу, випереджаючи Уганду, де частка витрат на харчування - 44,2%, Казахстан (44,9%), Анголу (48,6%), Бангладеш (53,5%) і Нігерію (59,0%), яка займає останнє місце в списку.

За даними Державної служби статистики України, в 2018 році одне домогосподарство витрачало на харчування 3963 грн на місяць. Найбільше грошей виділялось на м'ясо - 928 грн, хліб - 576 грн, молоко, сир і масло - 575 грн, овочі та картоплю - 497 грн, а найменше - на безалкогольні напої (218 грн), яйця (124 грн) та олію (117 грн).

UNIAN

Загальний рейтинг (0)

0 из 5 звезд

Залишити коментар як гість

Вкладення

Оцінити статтю :
0 Character restriction
Your text should be more than 20 characters
  • Коментарі не знайдено
Комора

Новини Знам'янщини

Форма обратной связи

Ваше ім'я
Ваш email
Ваш телефон
Повідомлення

Ми в соціальних мережах

"Сайт створено за підтримки багатьох партнерів і друзів, у тому числі - програми "Активні Громадяни" Британської Ради в Україні". (с) 2016. Made by Oranges