Зворотний зв'язок з журналістами сайту - komorainfo@i.ua

  
komora.info
                                                       komora.info

інформаційний сайт знам'янщини

                                                      

                   

Чи маєте ви оплачувати послуги з водопостачання, якщо не отримали їх у повному обсязі?

26.02.2021

Нерідкою для споживачів комунальних послуг є ситуація, коли раптово припиняється централізоване водопостачання. Найчастіше причиною цього стають аварійні ситуації та необхідність проведення ремонтних робіт. Разом з тим споживачі комунальних послуг, в яких не встановлений лічильник обліку води, оплачують вартість водопостачання згідно з встановленою нормою споживання за кількістю зареєстрованих осіб. Та чи має сплачувати споживач за ті дні, коли централізоване водопостачання було відсутнє?

Відповідно до ч.2 ст.16 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» у разі застосування планової перерви в наданні комунальних послуг виконавець зобов’язаний повідомити споживача через засоби масової інформації або в інший спосіб, що гарантує доведення такої інформації до кожного споживача, про таку планову перерву не пізніш як за 10 робочих днів (крім перерви на ліквідацію наслідків аварії). У повідомленні необхідно зазначити причину та строк перерви в наданні відповідних послуг.

Якщо ж перерва в наданні комунальних послуг застосована для ліквідації наслідків аварії, виконавець зобов’язаний повідомити споживача через засоби масової інформації або в інший спосіб, що гарантує доведення такої інформації до споживача, про таку перерву не пізніш як через три години з початку такої перерви. У повідомленні зазначаються причини та строк перерви в наданні відповідних комунальних послуг. За час перерв у наданні послуги з централізованого водопостачання плата за неї не нараховується, однак лише за відповідності встановленим нормам.

Так, пунктом 7 Порядку перерахунку розміру плати за надання послуг з централізованого опалення, водопостачання та водовідведення, затвердженого постановою Кабміну від 17.02.2010 №151, передбачено, що за відсутності квартирних засобів обліку води, перерахунок розміру плати за водопостачання проводиться за наявності перерв у цілодобовому наданні таких послуг тривалістю понад 6 годин на добу більше ніж два рази на місяць.

Отже, згідно з чинним законодавством за відсутності централізованого водопостачання понад 6 годин та більше двох разів на місяць підприємство, що надає послуги з водопостачання, має провести перерахунок споживачеві за такі дні. Якщо ж Ваші права як споживача було порушено, звертайтеся до Консультаційного центру захисту прав споживачів у Кіровоградській області:

  • за адресою: м. Кропивницький, вул. Тараса Карпи, 84, кабінет 410
  • за телефоном: (0522) 32 14 58
  • на електронну поштову скриньку: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Джерело: http://kr.consumer.gov.ua/


Читайте також: Коронавірус на Знам’янщині станом на 26 лютого: 2 особи захворіли, 1 померла

У січні до продавців та виробників підакцизних товарів Кіровоградщини застосовано понад 600 тис гривень фінансових санкцій

Безробітні Кіровоградщини мають можливість безкоштовно здобути професію секретаря

Слідкуйте за нашими новинами у Facebook та на каналі YouTube


Загальний рейтинг (0)

0 из 5 звезд

Залишити коментар як гість

Вкладення

Оцінити статтю :
0 Character restriction
Your text should be more than 20 characters
  • Коментарі не знайдено
Комора

Новини Знам'янщини

Форма обратной связи

Ваше ім'я
Ваш email
Ваш телефон
Повідомлення

Ми в соціальних мережах

"Сайт створено за підтримки багатьох партнерів і друзів, у тому числі - програми "Активні Громадяни" Британської Ради в Україні". (с) 2016. Made by Oranges