Михайло Шевченко: від кубика Рубика до перемог в олімпіадах
31.01.2018
Творчість і талант учня 8-го класу ЗШ № 1 ім. Т. Шевченка (м. Знам’янка) Михайла Шевченка спокійні і виважені, як і сам Михайло. Він неговіркий, але у його розмові відчувається впевненість у тому, про що він говорить, і в що він вірить і мріє…
Цього року, здобувши друге місце на обласній олімпіаді з хімії, Михайло Шевченко розповідає, що захоплення цією наукою у нього давно, і передувала цьому цікава історія. Колись, ще у п’ятому класі, він запитав у мами Оксани, вчителя хімії, як самостійно виростити кристали? Маючи вдома міні лабораторію «Юний хімік», втілити задум у життя було питання часу. Михайло ділиться спогадами: « Я побачив в інтернеті гарні кристали, захотів мати такі самі вдома і моя мама мені допомогла в цьому. Ми взяли мідний купорос і провели певні хімічні реакції. Через тиждень я мав вже власний кристал, який дуже гарний і я досі його зберігаю.»

Захоплення Михайла Шевченка сягають далеко за межі хімії. Він мріє про професійне програмування, а ще вчиться цьому у обласній дистанційній школі програмування «Ш++». А ще багато років поспіль його захоплення – колекція кубиків Рубиків (понад 10). Окремі з них він складає за кілька секунд, а найскладніші є на 7 складів. Минулого року, отримавши премію за перше місце в обласній олімпіаді з хімії, Михайло не вагаючись придбав собі чергового кубика Рубика для професійного складання, де налаштовуються швидкості крутіння.
- Для мене хімія – це логіка і швидше математика, ніж щось інше,– ділиться Михайло, - я хочу стати програмістом, тому це важливо. Коли є вільний час, я як і багато моїх одноліток, граю в ігри на комп’ютері в танчики, так я відпочиваю. Змалечку я складаю головоломки. Я дорослішаю і разом з цим змінюються мої інтереси.
Оксана Войчишина
Коментарі
- Коментарі не знайдено

Увійти щоб залишити коментар
Залишити коментар як гість