Зворотний зв'язок з журналістами сайту - komorainfo@i.ua

komora.info

komora.info

інформаційний сайт знам'янщини

Люди

Три племінники Т.Г. Шевченка жили на Знам’янщини. Що нам відомо про них?

9.03.2018

У Тараса Григоровича Шевченка було шестеро братів і сестер, з них старшою була Катерина, саме від неї пішли нащадки великого українського поета, які проживали у місті Знам’янка та Знам’янському районі. День народження Великого Кобзаря, 9 березня– це найкраща нагода  згадати, що  на нашій Знам’янській землі жили пращури найвидатнішого українця у світі!

Катерина була старшою за Тараса рівно на 10 років, коли йому було 9 років, 1823 рік, сестра вийшла заміж за Антона Григоровича Красицького, який був за однією з версій кріпосний селянин у пана В.В. Енгельгардта, інші стверджують, що він був осавула (прикажчик у панському маєтку). Подружжя Красицьких жили у с. Зелена Діброва, що на Черкащині. Від цього шлюбу народилося дванадцятеро дітей, четверо з який дали потужні родові гілки (всередині 19-го ст. була епідемія холери й восьмеро дітей померло): на сьогодні відомі імена 231-го нащадка Красицьких, і це далеко не повний перелік, бо, наприклад, долі дітей і внуків Федори, Катерининої доньки, досі не до кінця досліджені. Краєзнавець, Почесний громадянин м. Знам’янки В.Є.Шкода і краєзнавець з Києва М.П. Лисенко склали Генеалогічне дерево Катерини Красицької, про яке нам розповів головний зберігач фондів, методист з пам’яткоохоронної роботи міського краєзнавчого музею Олег Моліс, додавши цікаві факти про життя нащадків Тараса Григоровича Шевченка.

Запрошуємо до історії нашого краю: https://natasha-9.atavist.com/untitled-project-w4g9c 

Наталка Ханусенко 

Загальний рейтинг (0)

0 из 5 звезд

Залишити коментар як гість

Вкладення

Оцінити статтю :
0 Character restriction
Your text should be more than 20 characters
  • Коментарі не знайдено
Комора

Новини Знам'янщини

Форма обратной связи

Ваше ім'я
Ваш email
Ваш телефон
Повідомлення

Ми в соціальних мережах

"Сайт створено за підтримки багатьох партнерів і друзів, у тому числі - програми "Активні Громадяни" Британської Ради в Україні". (с) 2016. Made by Oranges