Зворотний зв'язок з журналістами сайту - komorainfo@i.ua

Люди

Знам’янські майстрині рукоділля: у царстві клубків та ниток

21.03.2018

При відділенні денного перебування  Територіального центру соціального обслуговування(надання соціальних послуг) м. Знам’янка працює Клуб рукоділля «Калина». Її активістки – жіночки, які є майстринями у вишивці, в’язанні, плетінні та шиттю. Побувати на одному з їх засідань – то зануритись у світ творчості та ниток. 

Коли зайшов до зали клубу  «Калина», потрапляєш у атмосферу спілкування  і життя творчості в усіх розуміннях. У розмовах  чути поради та сміх, малюнками закладений увесь стіл, а дехто,  затамувавши подих, складає спиці до купи і уважно переплітає нитками з клубочків. Світлана Дордюк, відповідльна за такі щотижневі зустрічі, лідерка клубу вже багато років. Вона згуртувала жіночок Знам’янки ще на початку двохтисячних років, багато разів змінювалось і місце засідань рукодільниць, але все одно всі разом, всі у пошуці творчості і нових ідей.


Своїми багаторічними спогадами ділиться Світлана Дордюк: «За ці роки, що ми разом створили клуб «Калина» чого тільки не було. Для нас це місце зустрічей – душа, яка така багатобарвна, як наші фантазії у творчості. Ми разом вишивали і в лісі, і на природі, ми разом їздили до інших міст на екскурсії, усі дні народження – подарунки і увага для жінок. Розумієте, наша творчість вже давно обєднала нас у спільну команду. Ми і вишивати гладдю навчились усі разом, навіть хто не вмів. А було це тоді, коли виникла ідея створити великий рушник – полотно із символами міста Знам’янка. Долучились всі і це ще більше нас згуртувало.»

Всього у клубі «Калина» понад 30 учасниць, але серед найактивніших: Ольга Кірносова, Лариса Басова, Людмила Корецька, Ольга Чумаченко, Світлана Сербій, Марія Захарова, Світлана Дордюк та багато інших. Серед них Ольга Кірносова розповідає про печворк (печворк, від англ. patchwork - «виріб з клаптів») - вид рукоділля, в якому за принципом мозаїки зшивається незбиране виріб зі шматочків тканини (клаптиків). У процесі роботи створюється полотно з новим колірним рішенням, візерунком, іноді фактурою. Сучасні майстри виконують також в техніці клаптикового шиття об'ємно-просторові композиції. Всі шви сточування в клаптиків полотні знаходяться на його виворітного стороні.)  Це сучасна і дуже гарна техніка у виконанні майстрині практикується кілька місяців, але її успіхи просто вражаючі.

  • Я дуже люблю вишивати, але дізналась про техніку рукоділля з клаптиків тканин і просто не могла втриматись, як це гарно і захоплююче виглядає. Добре, що зараз є доступ до книжок та інтернету, я самоучка і все розбирала і вивчала самостійно. Техніка дуже складна, але я почала з простого. Вже зробила два одіяла і накидку для кресла біля комп’ютера,  - ділиться Ольга Кірносова.

Лариса Басова стала учасницею клубу «Калина» дуже давно, разом пили чай, разом спілкувались і так об’єднались у групу жіночок: « Я багато вишиваю, починали ще з того, що купували схему і самостійно підбирали ниточки і так вишивали. Зараз все продається готове і це дуже надихає. Я вишиваю і заспокоююсь. У мене вся квартира – музей, де сотні картин. Я не можу продавати свої роботи, адже півроку, рік вишиваю одну картину, і потім дуже шкода розлучатись з цими шедеврами.»

Чарівні кукли, попелюшки і вишивання бісером на клатчах – чим тільки не дивує у своїй творчості Людмила Корецька. Вона понад 10 років шукає себе у рукоділлі і все у нових техніках. Усі роботи, зроблені своїми руками, Людмила Іванівна дарує як не онучкам, то друзям. Вона вивчила так багато технік, що навіть сама дивується. Серед нових і незвичних умінь – алмазна вишивка, коли малюнки на картинах створюються на основі схем, на які клеються малесенькі камінчики. І якщо так витончено можна робити картини, то хто повірить, що дуже гарні сумки виготовляються з пакетів для сміття. Саме пані Людмила принесла до клубу «Калина» техніку декупажа на різних баночках та дощечках.

Такі різні і такі творчі жінки клубу «Калина», розповідати про кожну з них можна годинами, а ще більше можна дивитись на їх роботи, адже якби їх всі зібрати до купи, то була б виставка творчості. Обіцяємо і надалі знайомити читачів KOMORA.INFO з цими талановитими майстринями.

Оксана Войчишина

 

Загальний рейтинг (0)

0 из 5 звезд

Залишити коментар як гість

Вкладення

Оцінити статтю :
0 Character restriction
Your text should be more than 20 characters
  • Коментарі не знайдено
Комора

Новини Знам'янщини

Форма обратной связи

Ваше ім'я
Ваш email
Ваш телефон
Повідомлення

Ми в соціальних мережах

"Сайт створено за підтримки багатьох партнерів і друзів, у тому числі - програми "Активні Громадяни" Британської Ради в Україні". (с) 2016. Made by Oranges