Зворотний зв'язок з журналістами сайту - komorainfo@i.ua

Люди

Юний знам’янчанин покорив найвищі вершини Карпатських гір

4.04.2018

Юний знам’янчанин Павло Корчагін, учень НВК «Знам’янська ЗШ І-ІІІ ступенів №3 – гімназія», покорив найвищі гори Карпат: Говерлу та Петрос. Це був перший досвід юнака в альпінізмі, але він став повністю успішним, за що Павло отримав посвідчення та значок «Альпініст України» за виконання усіх нормативів.

У рамках альпіністських зборів Кіровоградського обласного альпіністського центру в зимових Карпатах, 22-26 березня пройшов масовий виїзд учасників сходжень з Кіровоградської області. Разом з дорослими брали участь і школярі з Великої Виски, гурток «Спортивне орієнтування», спортивні групи з Кропивницького та Києва. Знам’янку представляв Павло Корчагін. Всього здійснили сходження 22 учасника.

  • Павло, що для тебе означає участь в альпіністських зборах? І як це взагалі – підкорювати вершини зимових Карпат?
  • Для мене участь в альпіністських зборах - це нові можливості. Спробувати свої сили у сходженні на гору за складнішим маршрутом. Це мій перший досвід в альпінізмі та перший досвід підкоряння саме зимових гір. На сходження на кожну гору ми витрачали по два дні: перший день – це підготовчий етап, ознайомлення з маршрутом, другий день – це саме підйом на вершину. Підняття на вершину Петрос був найскладнішим, на вершині гори підйом був дуже крутий – градусів 50-60, а місцями навіть був лід. Дуже сподобалися зимові Карпати – подекуди на вершинах по 3-4 м снігу.

На думку Павла потрібна особлива підготовка, але, в першу чергу, навіть не фізична, а психологічна і він пояснює чому: «У перший день сходження на гору, крім ознайомлення, була також психологічна підготовка. Складність маршрута та фізичне навантаження – це стрес для організму, тому йому треба звикнути та прилаштуватися. У цьому і полягає сенс підготовчого етапу. Завдяки участі в таких зборах, я піднявся на новий рівень і зрозумів, що сходження є не таким складним завданням, як мені здавалося раніше. А також, нова поїздка – це завжди нові цікаві знайомства. Мені сподобалися досвідчені інструктори: Тетяна та Ігор Керноси, керівник гуртка «Спортивного орієнтування» Марина Москаленко. Найбільше мені запам’яталося сходження на гору Петрос, складність підйому і те, що я зміг побороти свою втому і, не дивлячись на це,  я піднявся на вершину.»

Батько Павла, Валерій Корчагін, керівник ГО «Туристичний краєзнавчий клуб «Чорнолісся» ім. В. Голого», пишається успіхами свого сина: «Павло здійснив те, що я навіть з моїм багаторічним досвідом туристичного спорту ніколи не робив. Я був на багатьох гірських вершинах, але ніколи не здійснював альпіністські сходження. Він перевершив мої власні досягнення, що наповнює мене відчуттям гордості за свого сина.»

Попереду у Павла підкорення нових вершин. Він мріє здійснити альпіністські сходження ще на більш складних маршрутах та крутіших схилах.

Наталка Хандусенко

 

 

Загальний рейтинг (0)

0 из 5 звезд

Залишити коментар як гість

Вкладення

Оцінити статтю :
0 Character restriction
Your text should be more than 20 characters
  • Коментарі не знайдено
Комора

Новини Знам'янщини

Форма обратной связи

Ваше ім'я
Ваш email
Ваш телефон
Повідомлення

Ми в соціальних мережах

"Сайт створено за підтримки багатьох партнерів і друзів, у тому числі - програми "Активні Громадяни" Британської Ради в Україні". (с) 2016. Made by Oranges