Зворотний зв'язок з журналістами сайту - komorainfo@i.ua

Люди

Веселі ляльки Ольги Чумаченко

13.04.2018

Важко навіть уявити, що своїми руками протягом року можна створити цілу колекцію зі 100 в’язаних ляльок, кожній дати власне ім’я, багатьом знайти нового власника, і до того ж мати ще нові і нові творчі задуми. Знам’янчанка Ольга Михайлівна Чумаченко все життя вміла в’язати, але випадково принесена сусідкою іграшка визначила її нове захоплення просто за кілька днів… 

  • Гарна лялька, зроблена за зразком з інтернету, мене просто вразила, - розповідає Ольга Михайлівна, - вона була манюсінька, але дуже симпатична. Я сиділа над нею 4 дні, щоб розібратись,  як же її створювати? Потім повторила весь цей процес – і  у мене вийшло.

Щоразу, коли майстриня береться до нової ляльки, вона не знає, якою вона буде вкінці: руки самі шукають творчі рішення. Кожна робота стає живою з перших днів, бо розмова починається зі звернення Ольги Михайлівни до майбутнього шедевру, потім визначається як вона оживатиме, і які елементи фігури виникатимуть. Доволі часто навіть сама умілиця не може пояснити, чому Настя з рожевим волоссям, а у Мишка зелені штани, а ще майже традиційно у ляльок виникають пари – клоуни Сеня і Сашко, Гриша і Аня, Іван і Галя.

  • Перша моя лялька була Настя, ніколи її не забуду. Не думайте, що ляльки полюбляють тільки діти, ні, такі замовлення я роблю і для дорослих. Наприклад, на день народження я нещодавно робила ляльку дорослій жінці, а ще напередодні – на ювілей весілля. Мої роботи живуть вже і в Москві, і у Вінниці, і у Харкові. Я завжди цікавлюсь їх долею, адже я аналізую, що треба змінити чи поправити у зовнішності надалі, чи викликають вони зацікавленість  інших дітей та дорослих?,- пояснює Ольга Чумаченко.

Розглядаючи ляльки від умілиці, помічаємо дуже велику деталізацію елементів одягу та обличчя. Малесенькі гудзики на платтячках та штанцятах, пряжечки і волосся завитками, а ще оченята повні емоцій та виразності. Як зізнається Ольга Михайлівна, робити отакі дрібні деталі у ляльках найважче, адже фігурка робиться за два вечора, а прикрашається, вив’язується волосся, робляться вії протягом трьох-чотирьох днів.

Кожна робота ніколи не схожа на попередню, майстриня постійно знаходить нові ідеї у інтернеті, там же шукає найрізноманітніші нитки, синтепон.

  • Як я тільки починала своє захоплення створення ляльок, у мене не було ні зразків, ні прикладів – все розходилось по руках людей. Потім я зрозуміла, що так буде безкінечно і почала лишати іграшки вдома, виникла ціла колекція. Але відчути кожну ляльку навіть по фото не можливо, треба брати до рук, - розповідає Ольга Чумаченко.

Така добра  і світла душа у Ольги Михайлівни кожну ляльку і правда робить характерною, веселою, емоційною. Її задоволення від роботи відчувається щоразу як чуєш, як вона розповідає про процес створення іграшки.

  • Була цікава історія, коли одна дівчина замовила ляльку Пеппі Довгупанчоху на рік своїй племінниці. Коли вона її забирала – це був вулкан емоцій, вона мене і цілувала, і скакала на місці, як кажуть, «до стелі». А мені більше і не треба –я радію теж, – ділиться майстриня.

Пригадуючи своє дитинство, Ольга Чумаченко з гумором, але правдиво говорить про власні уроки праці у школі і безкінечні конспекти трактора у зошитах. Але бажання дівчинки в’язати було наскільки сильним, що навіть такі «цікаві»  і обов’язкові уроки праці не заважали їй крадькома вчитись вправлятись з гачком та нитками -  і так все життя… З подякою зараз майстриня пригадує поради від майстрині Валентини Олександрівни Павленко, яка  навчила її в’язати гачком костюми, серветки.

 - Кожна моя лялька стає кращою щоразу, адже, наприклад, ротики у мене були  вишиті, приклеєні, вив’язані, я не зупиняюсь у пошуці варіантів. Я ж постійно розмовляю з ляльками, - продовжує ділитись майстерністю Ольга Михайлівна, - ніжку зробила і говорю ляльці, що тепер вона у неї є, далі тобі подарую туфельку.

На сьогодні захоплення Ольги Чумаченко набуло нового вектора, тепер вона в’яже героїв мультфільмів: смішарики, міньйони, губка Боб  та інші.  Окрім картинок з героями, майстриня дивиться і мультики за їх участі, де  дізнається про особливості їх характеру, міміки.

Навіть у  дорослих, які мають посади і досвід життя, живе дитина,  а ще власні дитячі мрії, які колись не втілились. Все можна почати реалізувати для дітей, онуків чи просто для душі. Ольга Михайлівна Чумаченко – чарівниця, яка і дітям, і дорослим нагадує, що у світі живе лялька-клоун, лялька-принцеса, лялька-домовик – обирайте для душі самі!

Замовлення ляльок майстрині Ольги Чумаченко можна робити за телефоном – 099-516-30-04.

Оксана Войчишина

 

Загальний рейтинг (0)

0 из 5 звезд

Залишити коментар як гість

Вкладення

Оцінити статтю :
0 Character restriction
Your text should be more than 20 characters
  • Коментарі не знайдено
Комора

Новини Знам'янщини

Форма обратной связи

Ваше ім'я
Ваш email
Ваш телефон
Повідомлення

Ми в соціальних мережах

"Сайт створено за підтримки багатьох партнерів і друзів, у тому числі - програми "Активні Громадяни" Британської Ради в Україні". (с) 2016. Made by Oranges