Зворотний зв'язок з журналістами сайту - komorainfo@i.ua

komora.info

komora.info

інформаційний сайт знам'янщини

Люди

Брати Юрій та Олег Гребенюки: прояв любові до Знам’янки в діях

4.06.2018

Брати Юрій та Олег Гребенюки свою любов до Знам’янки проявляють в діях. Їхні декоративні витвори з металу відомі кожному знам’янчанину: Лавка Закоханих біля міського Палацу культури, Лавка Примирення біля школи-інтернат, Галявина Казок тощо. Усі вони створені братами власноруч, у вільний від роботи час, з однією метою – подарувати радість знам’янчанам, зробити Знам’янку привабливою для гостей міста, наповнити життя позитивом та яскравими емоціями. Все це є особистою ініціативою братів Гребенюків, які сподіваються своїм прикладом надихнути інших бути активними, самоорганізовуватися та дбати про Знам’янку.

  • Юрію Володимировичу, Ваші з братом декоративні вироби з металу стали справжніми прикрасами нашого міста, навіть більше – цікавинками Знам’янки, які приваблюють як знам’янчан, так і гостей. А коли й як виникло таке захоплення?
  • Усе почалося років сім тому: просто для себе виготовляли вироби з металу. Але головним натхненником був мій брат Олег, який перший почав облаштовувати дитячий майданчик на подвір’ї свого будинку. Я теж захопився цією ідеєю. З часом прийшло розуміння, що можна роботи це для задоволення всього міста. Перший виріб для міста – це рельєф Володимиру Висоцькому. Цього року там облаштували місце для квитів.

Як виявляється місце розташування рельєфу  легендарному барду, а саме на стіні будівлі пошти, не випадкове: у 1978 році Володимир Висоцький був проїздом у Знам’янці та відправляв телеграму до м. Харкова. Про це розповіли люди старшого покоління Олегу Гребенюку.

Приблизно чотири роки тому в Знам’янці, біля міського Палацу культури, з’явилася Лавка Закоханих у вигляді серця, яка миттєво стала улюбленим місцем для фотографування серед знам’янчан. Кожен наступний проект ставав більш масштабнішим: Лавка Примирення, дівчинка-велосипедистка, Галявина Казок тощо.

22 травня, до Дня Святої Трійці, у Знам’янці з’явилася перша капличка, в якій знам’янчани та гості міста мають можливість доторкнутися до реліквій – каменів, які були привезені з трьох місць: Храму Гробу Господнього (Єрусалим), Ватикана та з гори Моісея. А вчора капличку освятили.

  • Як виникла ідея створення каплички?
  • Ідея виникла спонтанно, і спочатку полягала лише у створенні самої каплички. Під час відрядження до Західної України придбали фігуруБожої Матері. Коли з родиною подорожували до Єгипту, у нас був тур святими місцями – так з’явилися перші камені з Єрусалима та гори Моісея з Єгипту. Влітку минулого року ми відвідали Європу, тоді з’явився камінь з Ватикана. Тобто,ідея втілювалася поступово, протягом декількох років.

«Знам’янка – це маленьке містечко, яке не має особливих місць, щоб зацікавити відвідати його. Саме облаштування нашого міста різними цікавинками, культурними центрами, може привабити людей, запам’ятатися чимось незвичним. Подорожуючи Західною Україною, я помітив, як там вміють підкреслити переваги свого міста, їх досвід можна перейняти для Знам’янки,» - пояснює Юрій Гребенюк своє прагнення.

Минулого року брати Гребенюки створили ГО «Єдність Кіровоградщини», назва якого має певний намір, а саме -  залучити інші райони та населені пункти нашої області до ідеї благоустрою спільними зусиллями мешканців, для цього планується реалізувати проект, який триватиме не менше року. Докладніше про діяльність громадського об’єднання розповідає Юрій Гребенюк: «До активного життя міста хочеться більше залучити молоді. Наприклад, ми плідно співпрацюємо зі Знам’янським осередком  ВМГО «ФРІ». Якщо школярі виростуть на таких ідеях, а потім їх передадуть своїм дітям, ми по-іншому будемо дивитися на світ. Менше треба негативу, треба більше позитиву.»

Громадська діяльність Юрія та Олега Гребенюків відома не лише облаштуванням міста, вони активно беруть участь в різних заходах спільно з іншими громадськими організаціями Знам’янки.  У планах братів ще багато ідей та проектів, на меті яких подарувати позитив та яскраві моменти знам’янчанам. Влітку вони збираються влаштувати індійське свято барв «Холі»: «Минулого року, під час візиту в Київ, ми вперше потрапили на таке свято. Уявіть, десь 400 людей з різнокольоровими фарбами. Це такий заряд позитивом, який хочеться подарувати знам’янчанам теж. Для проведення все готове: придбані спеціальні фарби, великі музичні колонки.»

Олег та Юрій Гребенюки мають ідеї для проектів, про усі розповідати не будемо, нехай вони стануть несподіваними подарунками знам’янчанам. Але трохи завісу таємниці відкриємо: побити всеукраїнський рекорд, реалізувати всеукраїнський проект, нова металева інсталяція на казкову тематику, вечори астрономії. Так, масштаби їх діяльності ростуть, і це добре, тому що все від душі та серця, з любов’ю та позитивом!

«Втілювати наші ідеї з братом допомагають друзі, колеги, компаньйони, - ділиться Юрій Гребенюк,  - небайдужі знам’янчани, які підтримують нас в акціях, які ми влаштовуємо, активісти інших громадських організацій Знам’янки.  Ми усі приходимо в життя на деякий час, але все це, що ми робимо, залишить після нас пам’ять і, коли люди почують назву нашого міста, згадають його завдяки побаченим цікавинкам.»

Наталка Хандусенко

 

 

Загальний рейтинг (0)

0 из 5 звезд

Залишити коментар як гість

Вкладення

Оцінити статтю :
0 Character restriction
Your text should be more than 20 characters
  • Коментарі не знайдено
Комора

Новини Знам'янщини

Форма обратной связи

Ваше ім'я
Ваш email
Ваш телефон
Повідомлення

Ми в соціальних мережах

"Сайт створено за підтримки багатьох партнерів і друзів, у тому числі - програми "Активні Громадяни" Британської Ради в Україні". (с) 2016. Made by Oranges