Зворотний зв'язок з журналістами сайту - komorainfo@i.ua

komora.info

komora.info

інформаційний сайт знам'янщини

Люди

В’ячеслав Флоринцев: «Патріотизм – це працювати на покращення своєї маленької батьківщини»

9.08.2018

В’ячеслав Флоринцев як голова громадської організації «Рух слов’ян», разом з групою активістів,  став ініціатором прибирання території озера Копанка. Зараз рекреаційна зона має вигляд охайного та гарного місця для відпочинку. Сьогодні говоримо з активістом про те, як розпочалася така екологічна акція:

 

 • Розкажіть, як виникла ідея  прибирати територію біля Копанки?

 

  • Одного разу я зі своєю родиною та друзями прийшли відпочивати до цього озера і були вражені тим, що витратили 15 – 20 хвилин на прибирання  території, де хотіли провести час. Це було у 2013 році. Наступних вихідних після нашого відпочинку я домовився зі своїми друзями, і ми просто пішли там прибирати. Нас було  близько 20-ти осіб. Самі придбали сміттєві пакети, рукавички і прибирали цілий день. А по закінченню приготували вечерю на вогнищі. Саме тоді групою активістів було прийняте рішення організовувати два рази на рік прибирання берегової частини озера. Наступного разу навесні прибирання було організоване масштабніше: запросили більше людей, дітей. Так і склалась добра традиція прибирання.

 

 • Чи довели Ви на своєму власному прикладі мешканцям району важливість таких прибирань?

 

  • Здається, бо цього року ми мали найчисельніше прибирання. До нас долучилося дуже багато людей: учні та майстри 12-го училища, мешканці району, громадські організації, учні та вчителі загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів № 4. Можливо, люди навколо стали розуміти нашу основну ціль: змінити людське ставлення до навколишнього середовища. Наше місто маленьке, і ми маємо не так багато рекреаційних зон, тож треба зберігати їх та тримати у чистоті. Кожен повинен розуміти, що він робить це для своїх дітей та для себе особисто.

 

 • Чи розширюються напрямки Вашої акції?

 

  • Так, ми стали залучати до прибирання і дітей. Спостерігаючи як вони працюють, я став розуміти, що їх не треба примушувати до чогось. Вони самі виявляють бажання допомагати.  Так розвивається любов до природи. Наша організація стала розвивати ще й активний відпочинок на цьому озері: вечірні ватри з вечерею після прибирання, святкування Масляної, таборівки, регати та ін..

 

 • На сьогодні Ваша організація почала  робити цю територію досить привабливою для відпочинку. Як саме?

 

  • Саме цього року було прийняте рішення прибирати Копанку раз на тиждень. Ми встановили близько 20-ти урн для сміття з пакетами та побудували майданчик для збору відходів. Крім того, ми постійно оздоблюємо територію: робимо сходи до води, рибацькі місточки та інше. Навести лад нам допомагає громадський патруль: 20 осіб з числа дорослих мешканців району, які  патрулюють територію та проводять інформаційну роботу з відпочиваючими. Всюди висять таблички, що працює такий патруль.

 

 • Чи помітила ваші зусилля місцева влада і яка допомога від неї у такій нелегкій справі?

 

 • Ми дуже вдячні депутатам нашого району Сергію Каратєєву та  Олегу Антоненку, які постійно прибирають з нами та лобіюють наші інтереси: організовують вивіз сміття, ведуть перемовини з комунальними службами щодо постійної допомоги нам. Через одного з депутатів ми домовились з супермаркетом «Маркетопт», який надає  нам постійно сміттєві пакети безкоштовно. При організації активних заходів, нам постійно допомагає особисто міський голова Сергій Філіпенко.

За активну позицію та ініціативність В’ячеслава Флоринцева нагороджено Почесною грамотою Знам’янської міської ради  з нагоди Дня міста. У громадських активістів ще багато планів щодо розвитку території і вони їх втілюватимуть у життя.

Шановні знам’янчани! ГО «Рух слов’ян» запрошує усіх охочих допомогти у  недільних прибираннях. За повідомленнями слідкуйте у соціальних мережах! (https://www.facebook.com/groups/194458601372484/ )

Фото ГО "Рух слов'ян", Тетяни Захарчук 

Ольга Полякова

Загальний рейтинг (0)

0 из 5 звезд

Залишити коментар як гість

Вкладення

Оцінити статтю :
0 Character restriction
Your text should be more than 20 characters
 • Коментарі не знайдено
Комора

Новини Знам'янщини

Форма обратной связи

Ваше ім'я
Ваш email
Ваш телефон
Повідомлення

Ми в соціальних мережах

"Сайт створено за підтримки багатьох партнерів і друзів, у тому числі - програми "Активні Громадяни" Британської Ради в Україні". (с) 2016. Made by Oranges