Зворотний зв'язок з журналістами сайту - komorainfo@i.ua

komora.info

komora.info

інформаційний сайт знам'янщини

Люди

Топ-героїв статей  – KOMORA.INFO підсумовує 2018-ий

31.12.2018

Протягом 2018-го року журналісти видання KOMORA.INFO знову і знову знайомили читачів з людьми, які живуть на Знам’янщині. Ми написали понад 150 історій про захоплення, досягнення, хобі та цікаві події  з життя знам’янчан. Сьогодні нагадаємо  найяскравіші з них. 

«Художник та художниця  року» - Марія Попова та Володимир Кондратьєв

Марія Попова – знам’янчанка, яка має особливий талант до малювання. ЇЇ роботи унікальні. Вони поєднують у собі гармонію жіночих образів з кольоровими настроями життя. Марії лише 22 роки, і зараз вона працює над вдосконаленням своїх технік та над створенням нових портретних образів.  Разом з тим, дарує свою творчість усім поціновувачам  образотворчого мистецтва.


Володимиру досі не віриться, що він нарешті зробив крок до свого захоплення і почав малювати: «Дивлячись на свої картини, мені не віриться, що я їх створив. Бувають такі моменти, особливо коли тільки завершив картину, дивишся на неї й диву даєшся, як це відбулося. Головне – це не боятися! Якщо ти чогось сильно бажаєш, відклади сумніви, й зроби все можливе й неможливе, щоб втілити свою мрію у життя.»


«Музикантка року» - Аліса Бельш

Аліса Бельш є ученицею 7-го класу НВК «Знам’янська ЗШ І-ІІІ ст. №3 – гімназія». З 2-го класу займається у Знам’янській музичній школі ім. М.В. Лисенка по фаху скрипка, саме цей інструмент Алісі подобається найбільше за звучанням, тим паче скрипка вважається королевою музики.

«Будь-який музичний твір описує певні події, які можна собі уявити, - говорить Аліса про музику, - Мені подобається грати твори більш енергійного темпу, які розповідають про щось прекрасне. Участь у конкурсах допомагає мені побачити рівень, до якого я маю прагнути. Після конкурсу в Кропивницькому я зрозуміла, що потрібно грати сміливіше і не боятися «висікати» звук з інструменту.»


«Танцівниця року» - Анастісія Шпаченко

Анастасія  Шпаченко – учениця НВК «Знам’янська загальноосвітня школа І –ІІІ ступенів № 2 – ліцей» вже десять років має особливі стосунки з …танцями. «Занурення у танець» зі мною сталося у шість років. Тоді я брала участь у конкурсі «Міні-міс Знам’янки-2007» і готувалася на конкурс талантів, де вивчила базові рухи. Саме після конкурсу, у якому посіла друге місце, я записалася до колективу «Екстраверт», де і танцюю до нині.


«Мама року» - Тамара Літвінчук

Мамо, брати прийомну дитину - це дуже відповідально,- сказав тоді її дорослий син Олег, який мешкав уже окремо, з батьком в іншій країні.- Але якщо ти добре обміркувала, то я - з тобою. А вона, Тамара Літвінчук, виносила, виплекала,  як малу дитину, думку про прийомну сім’ю. – Коли я бачила сумні оченята дитбудинківських дітей, - зрозуміла: як би тут не було добре, а кожній дитині хочеться мати свій рідний дім, рідних людей. Я прийду з роботи, а нема про кого подбати. Вирішила: я можу, а ще маю величезне бажання та запас любові… Минуло три роки. І я знову йду до цієї наполегливої, такої сонячної, щирої жінки  - МАМИ. 


«Майстриня року» - Марія Захарова

Вишивати весільні рушники знам’янчанка Марія Захарова почала давно. Вважає цю справу не просто творчою, а Божою, докладно вивчає, знає орнаменти рушників всієї України і ділиться своїми знаннями з усіма охочими.

  • Як би не вела людину доля, але чорна і червона нитка теж переплітаються у кольорах весільного рушника. От дерево життя обов’язково вишивається червоним – це колір кохання.
  • Скільки робіт саме вишитих рушників для наречених Ви маєте?
  • Не менше тридцяти, але ось зараз вишиваю для однієї родини вісім рушників: для благословіння, для реєстрації шлюбу і для вінчання молодих.

«Відкриття року» - Анастасія Домбровська

Анастасія Домбровська, учениця 8 класу Знам’янської ЗШ І-ІІІ ст. ЗШ №6, має багаторічний досвід учнівського самоврядування: входила до шкільного парламенту, також була в попередній каденції міського парламенту – в комісії з питань культури та дозвілля. Також Анастасія входить до Обласного парламенту дітей і проходить навчання в Школі Лідерів, є членом  Знам’янського осередку Всеукраїнської  молодіжної громадської організації “Фундація Регіональних Ініціатив” (ФРІ), грає у ляльковому театрі Знам’янського Центру дитячої та юнацької творчості, активно бере участь у шкільних заходах, полюбляє робити різні вироби своїми руками. На думку Анастасії, щоб все встигати (гарно навчатися, вести активний спосіб життя), головне мати бажання, тоді будете мати і час, і наснагу, і сили. Тому і не дивно, що один із девізів голови міського парламенту дітей це така проста фраза: «Було б бажання!»


«Творчість року» - Олена Соболь

Олена Соболь, майстриня з манікюру, добре відома в нашому місті. Хоча за освітою вона економіст, хобі дарувати жінкам радість, роблячи їх нігтики гарними, перевершило любов до цифр та точних наук. Це історія людини, яка не побоялася ризикнути залишити стабільну роботу і зайнятися улюбленою справою. Як говорить сама майстриня: «Якщо виникає питання: придбати для себе нову сукню або новинки для манікюру, я завжди виберу останнє.» Це й не дивно, тому що Олена віддана своїй улюбленій роботі. На її думку, в будь-якій справі головне - постійний розвиток, тому вона часто відвідує різні виставки та форуми, бере учать у майстер-класах та конкурсах. Її роботи перемагають на всеукраїнському рівні.


«Співачка року» - Даша Таран

Юну  Дашу Таран знають сотні земляків м. Знам’янка. Її голос, сильний і проникливий не можливо сплутати з кимось іншим, але в то й же час дівчина лишається дуже скромною. Під час розмови-інтерв’ю спокійно і без пафосу талановита знам’янчанка розповіла,  як вона поєднує у житті вокал і юриспруденцію, чому не закінчила музичну школу,  і як планує надалі розвивати свій талант… 

 Вчитель музики ЗШ №1 ім. Т. Шевченка Тетяна  Петренко помітила гарний голос маленької Даринки у другому класі, і наполегливо рекомендувала батькам віддати дитину до музичної школи. Першою піснею у виконанні Даші стала всім відома «Топ, топ топає малюк», саме тоді вона почула пророчі слова від Тетяни Олександрівни: «Дашо, співай!».


«Лялькарка року» - Ольга Чумаченко

Важко навіть уявити, що своїми руками протягом року можна створити цілу колекцію зі 100 в’язаних ляльок, кожній дати власне ім’я, багатьом знайти нового власника, і до того ж мати ще нові і нові творчі задуми. Знам’янчанка Ольга Михайлівна Чумаченко все життя вміла в’язати, але випадково принесена сусідкою іграшка визначила її нове захоплення просто за кілька днів… Щоразу, коли майстриня береться до нової ляльки, вона не знає, якою вона буде вкінці: руки самі шукають творчі рішення. Кожна робота стає живою з перших днів, бо розмова починається зі звернення Ольги Михайлівни до майбутнього шедевру, потім визначається як вона оживатиме, і які елементи фігури виникатимуть. Доволі часто навіть сама умілиця не може пояснити, чому Настя з рожевим волоссям, а у Мишка зелені штани, а ще майже традиційно у ляльок виникають пари – клоуни Сеня і Сашко, Гриша і Аня, Іван і Галя.


«Діячі року» - брати Олег та Юрій Гребенюк

Брати Юрій та Олег Гребенюки свою любов до Знам’янки проявляють в діях. Їхні декоративні витвори з металу відомі кожному знам’янчанину: Лавка Закоханих біля міського Палацу культури, Лавка Примирення біля школи-інтернат, Галявина Казок тощо. Усі вони створені братами власноруч, у вільний від роботи час, з однією метою – подарувати радість знам’янчанам, зробити Знам’янку привабливою для гостей міста, наповнити життя позитивом та яскравими емоціями. Все це є особистою ініціативою братів Гребенюків, які сподіваються своїм прикладом надихнути інших бути активними, самоорганізовуватися та дбати про Знам’янку.


«Рідкісний фах» - Віталій Куліков

Віталій Куліков – людина, яка професійно настроює музичні інструменти (і відповідно – всіх тих, хто чутиме їхню гру). У його активі навіть настроювання інструменту зі ставки Гітлера, але про це трохи згодом, починаємо спілкування з питання про те, що ж спонукало Віталія опанувати цей доволі рідкісний фах – настроювача музичних приладів.

  • Саме бажання прокинулося тоді, коли я собі хотів зробити інструмент. Він уже був старенький, не звучав, а хотілося, щоб він знову заграв. Коли ти музикант, коли в тебе є руки, є слух – чому б не зробити інструмент «під себе», що він звучав так, як душа потребує. Адже кожен музикант прагне інструменту «під себе». Навіть якщо я настроюю інструмент для когось іншого, то пропоную, щоб музикант сів і заграв, відчув, як той звучить, а потім, можливо, роблю певні корегування. До кожного інструменту свій підхід. Особливо якщо йдеться про виготовлені в радянські часи, бо то ж не німці, щоб з одного матеріалу все виготовляти, робили з чого прийдеться – бо ж план виконувати треба. Здавалося б, одна фабрика, рік випуску однаковий, а різниця у квартал – і вже матеріали різні й, відповідно, звучать по-різному.

 «Прорив року» - Дар’я Печонкіна

Знам’янчанка Дар’я Печонкіна, яка тільки закінчила 9 клас однієї зі шкіл міста, вирішила зробити виклик у першу чергу собі, і побороти страхи провінційності містечка, нерішучості і сором’язливості. Випробовування вона обрала не з легких – участь у відборі до «Школи успіху» для підлітків, де з 3 тис. заявок виборола шанс стати учасником. 

  • По закінченню проекту я зрозуміла, що боятися – це така штука, яка завжди заважає, і коли думаєш, що не впевнений у своїх силах, треба завжди пробувати. Я пишаюсь тим, що у мене вийшло, тому хочу цю впевненість передати іншим, - додала Дар’я, - навіть якщо щось не вдається, то є досвід, який дуже корисний і вчить нас. Є уявлення – є проект!

 


«Ініціатор року» - В’ячеслав Флоринцев

В’ячеслав Флоринцев як голова громадської організації «Рух слов’ян», разом з групою активістів,  став ініціатором прибирання території озера Копанка. Зараз рекреаційна зона має вигляд охайного та гарного місця для відпочинку. 

- Здається, бо цього року ми мали найчисельніше прибирання. До нас долучилося дуже багато людей: учні та майстри 12-го училища, мешканці району, громадські організації, учні та вчителі загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів № 4. Можливо, люди навколо стали розуміти нашу основну ціль: змінити людське ставлення до навколишнього середовища. Наше місто маленьке, і ми маємо не так багато рекреаційних зон, тож треба зберігати їх та тримати у чистоті. Кожен повинен розуміти, що він робить це для своїх дітей та для себе особисто.


«Хобі року» - Анатолій Голдінов

Власна справа – то  джерело, яке має неосяжну глибину і силу. Такою великою силою любові до виноградарства охоплене серце знам’янчанина Анатолія Голдінова. На 6 сотках землі чоловік вирощує 107 сортів. 

Для Анатолія Голдінова Знам’янка стала містом, де завжди вважали, що це не край виноградарства і найбільше, що можна очікувати  – вирощувати ізабельні сорти. Довелось чоловікові  доводити зворотнє…


«Професіонал року» - Сергій Савченко

Ніколи не треба сумніватись у своїх прагненнях, я сам пішов і записався на ЗНО, сам все вчив, - стверджує Сергій Савченко, - я хотів мати вищу освіту, все було сплановано. Я розумію, що зараз перед моїми однолітками дуже багато альтернатив, щодня мої колеги звільняються і їдуть до Польщі, але я поки що не маю своєї сім’ї, мені вистачає. Я знаю, що технічна база Локомотивного депо мала б постійно осучаснюватись, цього поки що немає…

Всі молоді люди потрапляють після школи в нове середовище і адаптується до умов навчання чи роботи, але  Сергій завжди робить свою роботу чесно і згідно інструкцій, розуміє рівень відповідальності за безпеку пасажирів. Він не шкодує, що не став поліцейським, адже обрав інший шлях, де каже «щодня вносить свій вклад у роботу, яка подобається».

  • Важливо не псувати майно, багато людей не розуміють цього, - коментує хлопець, - мало вивчити інструкцію, яка на залізниці написана кров’ю, слід бути уважним і компетентним, а не байдужим… не тільки тобі всі зобов’язані, а ти сам маєш бути відповідальним за власне життя.

«Сила року» - Олександр Осіпов

Історія нашого земляка віськовослужбовця Олександра Осіпова відома далеко за межами Знам’янщини. Він був  важкопоранений (наскрізне поранення в ліву ногу) під час виконання  військового завдання на Савур-могилі. Зараз Олександр живе у щоденній боротьбі  з болем, у боротьбі за життя, але не лишає сподівань, що не тільки він, а й усі колишні, нинішні учасники АТО (війни на сході) будуть потрібними не тільки близьким та рідним, а  й знайдуть підтримку та розуміння у суспільстві. 


Цей рік для Вас знаходили цікаві розповіді про людей краю та записували їх журналісти KOMORA.INFO Оксана Войчишина, Ольга Полякова та Наталка Хандусенко.

Підготувала Оксана Войчишина

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Загальний рейтинг (0)

0 из 5 звезд

Залишити коментар як гість

Вкладення

Оцінити статтю :
0 Character restriction
Your text should be more than 20 characters
  • Коментарі не знайдено
Комора

Новини Знам'янщини

Форма обратной связи

Ваше ім'я
Ваш email
Ваш телефон
Повідомлення

Ми в соціальних мережах

"Сайт створено за підтримки багатьох партнерів і друзів, у тому числі - програми "Активні Громадяни" Британської Ради в Україні". (с) 2016. Made by Oranges