Зворотний зв'язок з журналістами сайту - komorainfo@i.ua

komora.info

komora.info

інформаційний сайт знам'янщини

Люди

Нове життя старих речей…

22.02.2019

Не відкладати на потім все те, що можна зробити зараз, жити ідеями і постійним пошуком творчості, бути дуже доброю до людей і бажати їм краси у всьому – така філософія життя Ольги Петрівни Кірносової. 

Багато років поспіль знам’янчанка Ольга Петрівна працювала між людей. Від 1975-го по 2007-ий роки  -  у професійному ліцеї у Знам’янці, де окрім основних предметів,  була керівником гуртка, навчаючи всіх охочих вишивці.  Щороку там проводились огляди робіт гуртківців, це сотні серветок, різних технік…

Свої перші  власні роботи майстриня дуже береже, адже вони були зроблені на початку 1970-их років. Так склалось, що перші вишивки стали подарунками на 50-річчя мами Марії Іванівні, а потім рушник за рушником виникали цілі колекції.  Особливе місце  посідають картини із зображенням українських хат. Це уподобання сама вишивальниця пояснити  не може, але говорить, що так проявляється в її душі українська культура. Є навіть серії картин «Пори року», де домівки українців у різних варіаціях та кольорах. Поки що вишиті «Зима»» і «Весна», а ще дві чекають свого часу.

  • Я дуже любила раніше робити панно. Це було модно. Іноді ними накривали телевізори, прикрашали різні тумбочки у домівках, - розповідає Ольга Кірносова, - ниток тоді був великий дефіцит, розпускали з готового, а малюнки вишукували у журналах «Радянська жінка» та «Працівниця». Книжки з вишивання почали виникати у продажу після 1991-го року. Я підбирала готові схеми-вирізки з 1957-го року, уявіть скільки часу минуло. Раніше вважалось престижно мати ексклюзив, коли у магазинах продавали основи та  зверху вишивали. Зараз я вишиваю теж, але у наборах є  схеми і нитки, тільки творіть.

 Ольга Петрівна започаткувала у власній творчості  традицію - вишивати на подарунки. Кожен з таких презентів і зараз дуже продуманий, завжди відповідає характеру, року народження, знаку зодіаку майбутнього власника. Наприклад, 2018-го року минуло 45 років як знам’янська майстриня закінчила Харківський державний університет ім. Каразіна і всім своїм одногрупникам вона виготовила 25 маленьких   котиків-символів домашнього вогнища.

Новим етапом не тільки життя, а й творчості для Ольги Кірносової став час на пенсії. Вона переосмислила свої уподобання і почала  шити. Швейну машинку мала багато років, її подарували батьки Марія Іванівна та Петро Григорович  - і за віком вона ровесниця самої майстрині.

Перші творчі роботи - новорічні чобітки різних розмірів та тематику, відповідно до тварини року. Дарувала всі свої роботи діткам і знайомим.

  • Історії моїх чобітків цікаві, адже багато подарунків вони зберегли для діток і не тільки. Я все і не відслідковую, іноді знайомі та друзі переказують цікаві моменти. Я вчилася на них вирізати і вигадувати різні орнаменти. Цікаво, що я випадково придбала іншомовну книжку, де не було зрозуміло для мене жодного слова, але були надруковані гарні схеми різних виробів з шматочків тканини. Значно пізніше я дізналась, що це «пейчворк», і він мене  захопив.

Нині стрічкова творчість у Ольги Петрівни має фантастичні творчі прояви: яскраві та картаті покривала, наволочки на подушки – оздоблені колами, квадратиками і навіть шестикутниками з різних гармонійно підібраних тканин. Майстриня тепер знає про таку техніку багато, навіть історію її виникнення в Америці, Китаї і багатьох країнах. Вона розповідає про це всім зацікавленим, завжди щедра на знання і поради. Особливо тепло майстриня переказує про візити до клубу рукоділля у Знам’янці «Калина», який працює при міському Територіальному центрі з надання допомоги літнім людям, там зароджується багато творчих ідей.

Ольга Петрівна  поробки з пейчворду дуже любить, зацікавлено підбирає тканини, сама творить малюнки, старанно зшиває все у стрічки і великі полотна.

Зовсім нещодавно у Знам’янському районному краєзнавчому  музеї відкрито  виставку  «Нове життя старих речей…», за участі Любові Муріної та Ольги Кірносової,  вже були перші відвідувачі-школярі. Майстрині спеціально для них провели майстер-клас і показали, як дарувати нове життя старим речам.

  • Я маю наміри втілити в життя ще багато ідей, часу аби на все вистачило, бо і так я телевізор не дивлюсь, я його слухаю, а ручки роблять своє. Мені дуже допомагає чоловік Василь Іванович, який через інтернет знаходить новинки майстринь. Я постійно шукаю нові приводи для своєї творчості, напевно, це безкінечно…, - ділиться Ольга Петрівна.

Оксана Войчишина

Загальний рейтинг (0)

0 из 5 звезд

Залишити коментар як гість

Вкладення

Оцінити статтю :
0 Character restriction
Your text should be more than 20 characters
  • Коментарі не знайдено
Комора

Новини Знам'янщини

Форма обратной связи

Ваше ім'я
Ваш email
Ваш телефон
Повідомлення

Ми в соціальних мережах

"Сайт створено за підтримки багатьох партнерів і друзів, у тому числі - програми "Активні Громадяни" Британської Ради в Україні". (с) 2016. Made by Oranges