Зворотний зв'язок з журналістами сайту - komorainfo@i.ua

komora.info

komora.info

інформаційний сайт знам'янщини

Люди

Перший день весни. Експеримент «Обійми чи купюри»

2.03.2019

Вчора був перший день весни, усім нам хочеться тепла, і якщо природа нам його не дає, то може ми самі собі його подаруємо? 

         Ви, напевне, не раз чули твердження, що люди в інших країнах привітніші, ніж у нас. Вони частіше посміхаються та легше спілкуються. Не дуже приємно це чути, чи не так? А Ви самі привітний до людей на вулиці? Ви змогли би просто так обійняти незнайомця?

         Я вирішила перевірити, чи готові ми українці дарувати своє тепло незнайомим людям? І що насправді для нас більш цінне -  матеріальне чи духовне? Суть мого експерименту проста -  я стоятиму в центрі міста Знам’янка і пропонуватиму перехожим вибір: обійнятися чи отримати від мене, просто так,  п’ять гривень. Як думаєте, українці обійматимуть незнайому людину, чи їх більше зацікавлять гроші?  Перевіримо!  Їдемо в Знам’янку!

         Холоднючий вітер дме в лице так, що мене ледь не збиває з ніг! Виходячи з дому, зустріла свого сусіда. Він йшов із суворим виразом обличчя.

         - Добрий день!

         - Добрий, Юлічка!

         - З першим днем весни! – навмисне зачіпаю я!

         - Хахах! Так! Весна так весна! Дякую! – сміється чоловік.

Вчитель пішов, а ми з мамою сіли в машину і поїхали в місто.

         Взагалі, ідея зробити цей експеримент виникла після того, як я почула про всесвітньо відомий флешмоб Free Hugs – безкоштовні обійми. Умови цього флешмобу такі - люди виходять на вулиці з табличкою «обійму безкоштовно», та дарують тепло перехожим. Ну, а я вирішила цей флешмоб перетворити на експеримент. Побачимо, що з цього вийде.

          Вирізала собі табличку із картону з надписом: «Обійміть мене, або візьміть п’ять гривень». Вдягнулася тепленько і стала біля вокзалу, де завжди вистачає людей.

         Спочатку до мене взагалі ніхто не підходив, всі люди швидко йшли у своїх справах, бажаючи, напевне, швидше сховатися від холоду. І ось, через деякий час до мене підходять двоє дівчат:

- Я пропоную, або обійнятися і отримати позитивні емоції, або отримати просто так від мене п’ять гривень – пояснюю зацікавленим людям.

- Давайте п’ять гривень – обізвалась одна з дівчат. Я витягую дві п’ятірки і даю дівчатам. Отже, поки що 1:0 на користь грошей. Хвилин за п’ять після цього,  підійшов ще один парубок і теж попросив гроші. Я в той момент майже повірила в те, що для наших людей гроші все ж важливіші за приємні емоції. Тим більше, що далі – ані чичирк.   Ніхто не підходив хвилин, мабуть, зо п’ятнадцять. Я вже добряче змерзла і майже зневірилася в тому, що з цієї затії вийде щось хороше. «Мабуть, експеримент провалено…»  подумала я.

         Аж раптом, до мене підійшов юнак і розпростер руки. Я радісно обійняла його. « Ну, нарешті!» - думаю. А в хлопця запитую: «А чому Ви обрали не гроші?» - Той пожав плечима і відповів – «Обійми приємніші.» «Дякую Вам»  - радісно сказала я хлопцеві. І я тобі дякую – почула у відповідь. На серці стало справді якось тепліше.

         Одразу після хлопця, до мене підійшла дівчина. Потім іще одна, і ще одна. Наступні півтори години, я обіймалася і обіймалася. З кожними обіймами мій настій все підвищувався і підвищувався. «Дякую за теплі  обійми!» Говорила я кожному, хто дарував мені часточку свого тепла! А натомість чула : «Гарного дня!», «Нехай щастить!», «… і тобі дякую!»  Ми щиро посміхались один одному. Це були дуже сонячні і привітні дві години холодного весняного дня!

          Наприкінці експерименту до мене підійшов обійнятися дідусь, в простому, поношеному, але охайному одязі. Його зовнішній вигляд вирізнявся, своєю скромністю.

- Будь счастлива, радость моя – промовив він, огорнувши мене в свої обійми.

- Як Вас звати? – запитала я

- Владимир – властилин мира – красномовно відповів мені чоловік.  

… Так закінчився цей чудесний експеримент. За дві години  мене обійняло аж чотирнадцять людей, а купюри взяли лише троє.  Після цієї перевірки, з упевненість констатую – українці люблять обійми більше, ніж гроші!

         Хочеться сказати… Друзі, частіше зігрівайте один одного своїми щирими обіймами,  і нехай за будь-якої погоди, за будь-яких обставин у вашій душі квітує весна!!!

Юлія Опацька

 

Загальний рейтинг (0)

0 из 5 звезд

Залишити коментар як гість

Вкладення

Оцінити статтю :
0 Character restriction
Your text should be more than 20 characters
  • Коментарі не знайдено
Комора

Новини Знам'янщини

Форма обратной связи

Ваше ім'я
Ваш email
Ваш телефон
Повідомлення

Ми в соціальних мережах

"Сайт створено за підтримки багатьох партнерів і друзів, у тому числі - програми "Активні Громадяни" Британської Ради в Україні". (с) 2016. Made by Oranges