Зворотний зв'язок з журналістами сайту - komorainfo@i.ua

komora.info

komora.info

інформаційний сайт знам'янщини

Люди

Клондайк смородини від диківського садівника  Сергія Коваля

2.04.2019

Восени 2013-го року Сергій Коваль з с. Диківка, що на Знам’янщині, на власному городі засадив 100 кущів смородини. Саджанці з донецького розсадника всі були, як думав тоді початківець цієї справи, одного гарного сорту, але,  на жаль, вже пізніше по плодах  з’ясувалось, що це не так.  Розсада виявилась неякісною,  а перший досвід -  невдалий. Так почалася історія садівництва Сергія Коваля, але ми розповімо не про це, а про те,  як важливо не зупинятись на перших невдачах і як ці невдачі навчили людину стати зразковим садівником. 

  • У мене завжди був потяг до землі, бо я виріс у селі, - розповідає Сергій Коваль. – У 2013-му році я здійснив свою мрію і заклав перші  основи майбутнього саду смородини, мені допомагали моя мама, сестра. У  2014-му році я вимушено зробив паузу у своєму садівництві, бо  почалася війна на сході України і влітку я  став добровольцем.

 

Рік перерви знову до 2015-го  відтермінував час якісного розведення смородини, але, можливо, то і на добре, бо Сергій помітив, що його замовлені кущі першої смородини не підходять для вирощування та і сорти виявилися неякісними. Втім, як кажуть,  не було б щастя та нещастя допомогло –кущі, які з сотень прижились у садку, підходили Сергію за своїми характеристиками: терміни дозрівання, величина ягоди, сухий відрив. Інші – вибракувались.

  • Восени 2015-го року я зробив другу спробу і поїхав у Звенигородський район Черкаської області, де знайшов людей, які дуже професійно займаються вирощуванням саджанців смородини вдома,- продовжує Сергій. – І тоді я зрозумів, що кращої ягоди для вирощування годі і вигадати та придбав багато молодих саджанців.

Сергій дуже ретельно знається на властивостях смородини, може годинами у розповідях популяризувати поживні, вітамінні якості цієї ягоди. Крім того, він  викладає у Олександрійському аграрному коледжі інформатику,має дві вищі освіти – педагогічну та технічну. Про свою роботу говорить з приємністю, адже кілька років поспіль є куратором групи учнів-агрономів, він вчиться у них різним хитрощам земельної справи, а вони у нього -  інформатиці.

  • Коли я почав займатись смородиною, я зрозумів, що для більшості людей чорна смородина – просто чорна ягода і все, - ділиться наш співрозмовник, - а виявляється, що різні сорти мають різні смакові властивості, один сорт підходе для варення, інший – для вживання свіжим і так далі.

У 2015-му до саду Сергія додалось ще 300 саджанців і ще три сорти «Козацька», «Вернісаж» і «Тісель».  Вперше у 2016-му  садівник побачив, що саджанці відповідають його вимогам і тепер вже всі кущі прижилися і  точно можна почати займатись розведення смородини не тільки для потреб сім’ї. Через рік Сергій запропонував своєму куму (однокласнику), який аграрій за фахом, Олександру Морговському долучитись до спільної справи, тож зараз і ділять двоє чоловіків бізнес навпіл, і всі турботи про справу теж. З великою вдячністю розповідає садівник і про власну маму Ніну Мефодіївну, яка  підтримала у всіх починаннях сина і радіє від того, що її обійстя з 30 соток потихеньку перетворилось на«Клондайк смородини». З часом довелось розширюватись і Сергій придбав сусідню хату з городом у Диківці. Зараз садиба господаря налічує понад 1,5 тис. саджанців різного віку. Сергій Коваль  має наміри і надалі збільшувати об’єми свого саду.

  • Восени 2018-го року ми зібрали врожай понад півтонни ягід, майже все продали, якщо не враховувати, що наша родина та рідні їли та консервували смородину вдосталь. Ось восени та навесні продавали саджанці трьох сортів: ранній сорт «Вернісаж» середній за стиглістю ягід сорт «Софіївський» та середньопізній сорт «Ювілейна Копаня». Усі охочі придбати саджанці можуть звертатись за телефоном – 066-227-44-67, також влітку 2019-го ми прийматимемо замовлення на ягоду, - розповів Сергій.

 На сьогодні,  популяризуючи смородину, Сергій Коваль створив власний сайт - http://нашаягода.укр Саме тут можна прочитати, як правильно вирощувати смородину, як за нею доглядати, чим ця ягода корисна та де можна знайти садівників з Диківки Сергія Коваля та Олександра Морговського, щоб придбати їх продукцію.

 Підготувала Оксана Войчишина

 

 

 

 

Загальний рейтинг (0)

0 из 5 звезд

Залишити коментар як гість

Вкладення

Оцінити статтю :
0 Character restriction
Your text should be more than 20 characters
  • Коментарі не знайдено
Комора

Новини Знам'янщини

Форма обратной связи

Ваше ім'я
Ваш email
Ваш телефон
Повідомлення

Ми в соціальних мережах

"Сайт створено за підтримки багатьох партнерів і друзів, у тому числі - програми "Активні Громадяни" Британської Ради в Україні". (с) 2016. Made by Oranges