Зворотний зв'язок з журналістами сайту - komorainfo@i.ua

komora.info

komora.info

інформаційний сайт знам'янщини

Люди

Згадуємо 2019 рік : Анна Холявінська: відкривайте в собі нові захоплення і нові навички

10.04.2019

 Пошук себе для кожної людини – довга дорога. Хтось у 80 шукає себе і не може зрозуміти сенс життя, а комусь у 16 вдається легко визначати пріоритети і цілі… Анна Холявінська вже знайома знам’янчанам по статтям, як успішна дівчина, яка виборювала призові місця обласного  етапу в олімпіаді з української мови і літератури та конкурсі знавців української мови імені Петра Яцика. Сьогодні вона десятикласниця Петрівського НВК і не зупинилась на досягнутому… 

Успішні практики участі у олімпіадах з української мови та літератури третього рівня зараз для Анни Холявінської пройдений етап, адже вона вирішила дещо змінити сферу своїх інтересів і заглибилась у хімію. І знову успіх – друге місце на обласній предметній олімпіаді з хімії.

- “Найскладніше почати діяти, все інше залежить тільки від наполегливості.”, – стверджувала Амелія Ергарт, і я повністю згодна з цим. Причиною захоплення наукою хімії стала зміна життєвих цінностей. Майбутнє хочу пов'язати з охороною здоров'я, бо це наймилосердніша галузь праці з усіх, і для мене це найголовніше.              
Для кожного освіченого громадянина існує три визначальні напрями, знання яких забезпечує критичність мислення, свідомість та толерантність до людей та держави. Це - мова, історія та культура.     

Я все більше і глибше цікавлюсь минувшиною і культурою, адже ці напрямки завжди поряд з літературою і оминати їх неправильно, - розповідає Анна, - саме тому з 10-го класу я почала заповнювати заявки на різні Школи,   наприклад, Школа з української культури  «Василь Стус: життя як творчість» та Школа з культурної дипломатії "Шляхами Леся Курбаса. Київ", стала учасницею Міжнародної двомовної польсько-української школи з культурної дипломатії. Під час участі в останній я зрозуміла, що презентувати нашу культуру захопливо, але водночас дуже відповідально і вимагає превеликої бази знань.

Дівчина наголошує, що кожен має в руках гаджет, і разом з тим всі інтегруються в світ, тому не має значення звідки і де живе людина. Соціальні мережі – вікно для спілкування і пошук можливостей, а не тільки новин та власних постів.

Всю інформацію про можливості я черпаю з Інтернету, але надихають мене люди… - продовжує співрозмовниця. – Мені пощастило мати в житті прегарного вчителя – Тетяну Василівну Дубок. Вона розпалила в мені вогнище бажання постійно ставати кращою. А, як відомо, змінюючи себе, ми змінюємо світ. Також разом з нею я навчилась ставити цілі, а вже потім шукати засоби для їх здійснення. Це абсолютно нескладно, а надто, коли бачиш живий приклад втілення людської бездоганності. У нагоді стають якраз всі розвиваючі проекти.

Балансувати на шальках постійного розвитку і відпочинку досить складно, про це знають всі, хто вкладав багато зусиль у працю, але є рецепти, які допомагають. Анна Холявінська одного дня відчула, що втомилася від великого гуманітарного світу і вирішила змінити вектор на світ природничий. А ще зрозуміла, що не можна абсолютно віддавати всі зусилля в одне русло. Готуючись до Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт членів МАН у секції літературної творчості, дівчинка знову відчула, що отримує задоволення від знань про нове і незнане.

Моя порада всім, хто працьовитий – разом з відчуттям великої обізнаності женіть від себе відчуття «старезних бабусь», морального передсмертя, ніби все  вже  знаєш, відкривайте в собі нові захоплення і нові навички. Не дозволяйте вашому розуму старіти, будьте сучасними – змінюйтесь і змінюйте світ, - зауважує Анна. – Я знаю, що самоосвіта – це добре, але треба, щоб був вчитель. Спочатку закохуєшся у вчителя, а тоді у предмет.

Великі навантаження у старшій школі ніколи не лякали Анну Холявінську, вона вже має окреслений план своїх життєвих намірів. Вона вважає, що ще наприкінці 9 класу у школі має закінчитись різноманіття предметів і початись далі спеціалізація, а ще б, якби могла, дозволила учням старшої школи обирати предмети на власний розсуд.

Останні проекти в яких себе реалізувала Анна – це були науково-дослідницькі роботи з літературної творчості та журналістики. Вона стосувалася маніпуляцій свідомістю людей через місцеві інтернет-видання.

Перша робота - для душі,      друга - мій великий челендж, і я подолала його гідно.     Не     думала, що на локальному рівні у ЗМІ відбуваються маніпуляції через сучасні         інтернет-видання. Але науковий підхід дав зовсім інші результати. – продовжує Анна. – Найбільше це відбувається саме на політичні теми, люди навіть не    усвідомлюють, що є журналісти, які стоять, мов «собаки-охоронці» між владою і людьми, а є «собачки», які годять владі. І у нас деякі обласні видання схиляються до другої моделі поведінки. Щоправда, левова частка веде політику негативізму, що є тим самим гачком, який лоскоче нерви людям, тож вони охоче сприймають усе написане. Насправді це неймовірно, проте непомітно, поки не починаєш аналізувати. Особисто я схиляюся до обєктивних інтернет-видань без зайвої чорноти й кривавості.

Підготувала Оксана Войчишина

 

Загальний рейтинг (0)

0 из 5 звезд

Залишити коментар як гість

Вкладення

Оцінити статтю :
0 Character restriction
Your text should be more than 20 characters
  • Коментарі не знайдено
Комора

Новини Знам'янщини

Форма обратной связи

Ваше ім'я
Ваш email
Ваш телефон
Повідомлення

Ми в соціальних мережах

"Сайт створено за підтримки багатьох партнерів і друзів, у тому числі - програми "Активні Громадяни" Британської Ради в Україні". (с) 2016. Made by Oranges