Зворотний зв'язок з журналістами сайту - komorainfo@i.ua

komora.info

komora.info

інформаційний сайт знам'янщини

Люди

Владислав Владіміров: «Справжнім футболістом неможливо стати без наполегливих тренувань, довіри тренерів та підтримки рідних»

9.08.2019

Komora.info не втомлюється розповідати про юних знам’янчан, котрі вже мають досягнення в обраній сфері діяльності та продовжують наполегливо працювати заради своєї мрії. Сьогодні наш співрозмовник – дев’ятикласник загальноосвітньої школи №6 і вже три роки як гравець Академії футбольного клубу «Зірка» (Кропивницький) Владислав Владіміров.

Хлопець пригадує, що у футбол почав грати змалечку, адже його тато колись теж займався цим видом спорту. А до футбольної секції Знам’янської дитячо-юнацької спортивної школи Влад пішов, коли йому виповнилося 7, кілька років був гравцем команди «ДЮСШ Буревісник» під наставництвом Віталія Махині, разом з командою здобував перемоги на турнірах у Світловодську, Чигирині. 

У 2016 році батьки, з огляду на успіхи сина, запропонували Владиславу поїхати на відбір до Академії ФК «Зірка» - на той час кропивницький клуб упевнено грав у Вищій лізі українського футбольного чемпіонату. Мати хлопця Світлана пригадує, що місяць не наважувалася запитати тренера, чи беруть Влада в команду. З’ясувалося, що знам’янського школяра не тільки відібрали до Академії, а й зауважили батькам, що все ж таки трохи запізно привели сина, оптимально було б на рік раніше.

І з того часу в навчальний період звичайний день Владислава виглядає таким чином. Зранку – до школи (хоча хлопець зізнається, що любить поспати й у вільні дні може прокинутись десь о 12-ій), а після 6-7 уроків поспішає на автобус до Кропивницького, щоб їхати на тренування, і повертається додому десь о 9-ій вечора. На питання, чи важко поєднувати школу і футбольну академію, Влад відповідає, що в перший рік їхній тренер Вадим Даренко ще вимагав показувати йому шкільні табелі, але пізніше, розуміючи, що спортивне навантаження в юнаків зростає, перестав так робити. Але попри це, батьки все ж таки можуть побачити свого сина з книжками в руках, найчастіше – з підручниками з історії України чи всесвітньої історії – саме ці шкільні предмети хлопець називає своїми улюбленими.

Цікавимося у Владислава, як у нього складалися стосунки з партнерами по команді та тренером. Хлопець відповідає, що на початку було важкувато знайти спільну мову з однолітками, його не радо приймали, бо він немісцевий. Але з часом Владу вдалося довести, що на нього можна покластися і як на гравця, і як на друга, тож тепер вільний від тренувань час у Кропивницькому, як правило, він проводить з колегами по команді. 

До речі, Владислав каже, що попри навчання в школі, тренування в Академії, часті подорожі країною на виїзні матчі, він все одно знаходить час для того, щоб, як і будь-який сучасний підліток, скажімо, пограти в ігри на комп’ютері чи телефоні. І додає, що раніше їхній тренер суворо ставився до користування смартфонами, а під час виїзних турнірів взагалі забирав їх, аби його підопічні не програли всю ніч в ігри, замість того, щоб як слід виспатися перед відповідальним поєдинком. Але останнім часом, говорить Влад, Вадим Всеволодович послабив контроль над спілкуванням юних футболістів з гаджетами, бо довіряє своїм вихованцям. І, ясна річ, довіру тренера треба виправдовувати.

Коли ми запитали у Владислава, який матч йому запам’ятався найбільше, наш співрозмовник, не роздумуючи, відповів, що це був його перший виїзний турнір у Маріуполі, де вже в дебютному поєдинку він забив гол: після скидки партнера ударив головою – і м’яч, прокотившись поміж ногами воротаря, залетів у сітку. А із сезону 2018-2019 запам’ятався домашній матч проти однолітків з «Шахтаря», коли весь поєдинок точилися рівна боротьба й гості вирвали перемогу лише в компенсований арбітром час, причому додано було аж 7(!) хвилин.

Оскільки під час нашої розмови були присутні батьки Владислава й іноді не могли стриматися, аби щось не доповнити або уточнити, логічно було спитати, як ставиться хлопець до подібної «включеності» батьків у його спортивне життя. Можливо, йому, як 14-річному підлітку, хочеться продемонструвати насамперед своїм партнерам по команді більшу самостійність і незалежність? Влад, не вагаючись, каже, що йому завжди приємно бачити батьків серед глядачів і взагалі він не знає, чи є інші тата й мами, котрі так само часто приходять на матчі до своїх синів, бо перший рік в «Зірці» його батьки не пропустили жодної домашньої чи виїзної гри.

Поспілкувавшись із героєм публікації, з його рідними, ми вирішили, що було б непогано почути ще й думку, так би мовити, незацікавленої особи й звернулися з проханням розповісти про свого вихованця Владислава Владімірова тренера команди Академії ФК «Зірка» U-14 Вадима Даренка:

- Наразі я не можу сказати про Владислава (зрештою як і про всіх інших гравців команди), що він стане серйозним футболістом, про це ще рано говорити. Тим більше, що він прийшов до команди дещо запізно, і йому трохи бракує техніки, яка зазвичай формується в юних футболістів у віці 8-10 років. Але я, як тренер, цілком задоволений ставленням Владислава до роботи на полі, він наполегливий, працелюбний, добросовісний хлопець. Я не можу сказати, що Влад завжди виходить у стартовому складі, але він у п’ятнадцятці кращих – це сто відсотків. До того ж, якщо інші вихованці на тренування приходять чи їдуть декілька хвилин маршруткою, то Владиславові треба подолати 30 з гаком кілометрів до обласного центру й стільки ж назад – це багато чого варте й багато про що свідчить. Ця ситуація нагадує мені долю відомого футболіста Геннадія Литовченка, одного з лідерів «Дніпра» 1980-х років, котрий в юнацькому віці їздив на тренування з рідного Дніпродзержинська до Дніпропетровська. Повторюся, ще рано говорити, чи буде з Владислава професійний футболіст, але я дуже розраховую, що як гравець він буде рости.

Спеціальний кореспондент KOMORA.INFO

Загальний рейтинг (0)

0 из 5 звезд

Залишити коментар як гість

Вкладення

Оцінити статтю :
0 Character restriction
Your text should be more than 20 characters
  • Коментарі не знайдено
Комора

Новини Знам'янщини

Форма обратной связи

Ваше ім'я
Ваш email
Ваш телефон
Повідомлення

Ми в соціальних мережах

"Сайт створено за підтримки багатьох партнерів і друзів, у тому числі - програми "Активні Громадяни" Британської Ради в Україні". (с) 2016. Made by Oranges