Зворотний зв'язок з журналістами сайту - komorainfo@i.ua

  
komora.info
                                                       komora.info

інформаційний сайт знам'янщини

                   Діяльність відбувається за підтримки  чеської неурядової організації NESEHNUTÍ в рамках Програми трансформаційної  співпраці Міністерства іноземних справ Чеської Республіки

Люди

Душа у малюнку: витончені роботи з декупажу знам’янчанки Оксани Колєснік

4.10.2019

Вид мистецтва, де вирізані малюнки почали використовувати для того, щоб прикрашати меблі,  перший раз згадується наприкінці XV століття в Німеччині.  Пік захоплення цією технікою настав у XVII столітті у Венеції, коли в моду ввійшли меблі, інкрустовані в китайському або японському стилі. Венеціанські майстри вирізали зображення, наклеювали їх на поверхню меблів і вкривали для захисту кількома шарами лаку. Зараз це захоплення називають декупажем, і воно не менш популярне в Україні, ніж колись це було в Європі. Знам’янчанка Оксана Колєснік знає про цю техніку дуже багато, а її роботи прикрашають домівки багатьох людей. 

Декупаж (фр. decouper – вирізати) – декоративна техніка по тканині, посуді, меблям, що полягає в скрупульозному вирізанні зображень з паперу, які потім наклеюються або прикріплюються іншим способом на різні поверхні для декорування.

  • Я дуже люблю це заняття,- розповідає пані Оксана, -люблю працювати у вінтажному стилі, бо він наповнений душевною теплотою, історію, такі речі несуть з собою затишок.

 

Майстерність Оксана Колєснік набувала самостійно, на рівні відчуттів, при виконанні перших робіт вона навіть не знала, що така техніка наклеювання малюнків має значну історію і традиції, що існують майстер-класи та школи. Спочатку це були просто вироби, які виконалися від душі жінки, потім розпочалися пошуки в інтернеті, більше пізнання, вивчення деталей і практика.

Ось вже два роки майстриня вдосконалює свою техніку: купує «заготовки» з дерева у інших українських майстрів, а далі – щоразу пошук творчості… Якщо окремій людині – то тільки індивідуальний підхід, якщо на ярмарок – то від власних вподобань.

  • Я із захопленням переглядаю вінтажні малюнки в інтернеті, а ідеї для виробів народжуються самі, - додає пані Оксана, - я можу сміливо сказати, що люблю такі душевні речі, які самі по собі випромінюють тепло. Я радію, коли навіть просто дивляться на мої роботи, бо вони не лишають людей байдужими…

Характерною особливістю робіт жінки є авторські підписи. Наприклад, на одному з дерев’яних пеналів, де зображено день народження дівчинки і її друзів, які прийшли з подарунками, на зворотньому боці напис – «Життя краще з друзями». Або  на підставках для чашок, з одного боку малюнок сови, а з іншого – «Зима створена для гарячого чаю і теплих казок».

  • Я дуже полюбляю працювати з деревом, - ділиться майстриня, - проте маю кілька робіт на склі, це теж дуже гарно. Щодо дерев’яних виробів – то відчутна тепла енергетика, яка неповторна по суті, його приємно тримати в руках. Особливо мені до душі вироби з сосни, бо вона має яскраву виражену фактуру. На ній техніка «зворотній декупаж» добре проглядається. Сама природа малює візерунки.

Акрилові фарби та лак – основа техніки пані Оксани, вона використовує продукцію італійських виробників, які стійкі до вологи та гарячого. Речі для кухні особливо термостійкі і передбачають вже згадану техніку «зворотнього декупажу», коли не лишається від малюнку паперу, а лише лак і фарба.

Таке гарне хобі жінки-інженера, а за покликанням творчої майстрині, не випадкове. Пані Оксана за своєю мовою, рухами і мовленням випромінює такі ж теплі, ніжні і приємні враження, як і роботи, які вона робить для людей. Душа в малюнку – інакше і не назвеш все, чого торкаються руки знам’янчанки Оксани Колєснік.

Роботи Оксани Колєснік можна побачити та замовити  на її особистій сторінці у мережі фейсбук - https://www.facebook.com/profile.php?id=100016855510446

Розмовляла з майстринею Оксана Войчишина

Загальний рейтинг (0)

0 из 5 звезд

Залишити коментар як гість

Вкладення

Оцінити статтю :
0 Character restriction
Your text should be more than 20 characters
  • Коментарі не знайдено
Комора

Новини Знам'янщини

Форма обратной связи

Ваше ім'я
Ваш email
Ваш телефон
Повідомлення

Ми в соціальних мережах

"Сайт створено за підтримки багатьох партнерів і друзів, у тому числі - програми "Активні Громадяни" Британської Ради в Україні". (с) 2016. Made by Oranges