Зворотний зв'язок з журналістами сайту - komorainfo@i.ua

  
komora.info
                                                       komora.info

інформаційний сайт знам'янщини

                   Діяльність відбувається за підтримки  чеської неурядової організації NESEHNUTÍ в рамках Програми трансформаційної  співпраці Міністерства іноземних справ Чеської Республіки

Люди

Олівці, що не пишуть…

29.01.2020

Знайомство з майстринею незвичних  олівців з тканини Анною Ліщиною відбулося кілька років тому,  саме тоді вона захоплююче розповідала, як в  інтернеті на очі трапилось  фото олівців. Це був декор дитячої кімнати, як варіант. Але вони  настільки запам’ятались, що періодично Анна думала, яким чином повторити таку творчість і для кого. Через певний час, а саме під новий рік, спочатку намалювався, а потім і створився перший олівець. Він досі поряд з майстринею…  Але хобі на скільки трансформувалось, що олівці стали виконувати дуже неочікувані функції. 

Розповідає Анна Ліщина: « Початково подушка-олівець для мене була лише декором, але одного дня вмостила його під голову, коли дивилась телевізор і відбулось перше “вау” - це зручно. Потім була ідея виготовити серію олівців. Вони створились з принтованого бавовняного трикотажу в декількох варіантах. І всі  були подаровані. Один такий живе у моєї мами, і ми звемо його черв’яком, бо з трикотажної тканини вони виявились досить гнучкими.»

- Як трансформувались Ваші олівці з часом?

- Наступна серія подушок-олівців була з іншої тканини. Це була однотонна бавовняна постільна тканина з відтінками кольорової веселки. Але й вони були майже всі подаровані. Далі з’явились олівці з принтованої тканини і вони більш сприймаються дітьми та дорослими і зараз, бо яскраво та цікаво виглядають. Ця тканина не линяє і не вигорає з часом, який би малюнок не обрали.

Справжні трансформації  і певна еволюція олівців відбулись трохи згодом, коли пані Анна почала подорожувати Україною і не вистачало дорожньої подушки невеликого розміру. Великий олівець з собою не візьмеш , бо займає місце. Розмір великого олівцях  45х10  см, тому вона вигадала зробити менший,  на половину і в довжину, і в ширину. Так створилися олівці нового розміру 22х7см. Це і дорожня подушка, і іграшка для малюків. Насправді, і великі і малі олівці дуже подобаються дітям, вони одразу знають що з ними робити.(посміхається)

- Як Ви змінювали тканину, наповнювач, форму для олівців?

 - Після перших пошуків тканини  вже більше не відбувались зміни ні тканини, ні наповнювача. Використовую лише високоякісні гіпоалергенні матеріали, які дозволяють користуватися подушками тривалий час і цього цілком достатньо для користування кожного дня дітьми чи дорослими. Ці подушки можна і треба прати, в пральній машинці чи руками, і все буде гаразд. Комочки не створюються, вже перевірено часом.  

- Чи є у Вас  традиції виготовлення олівця зараз? В чому нині нові пошуки?

- Традиції виготовлення олівця досить банальні, його можна зробити лише в гарному настрої і по-іншому ніяк. Олівець наповнюється не тільки м’яким наповнювачем, а й енергією, і це дуже відчувають діти. 

Нові пошуки на сьогодні - це вже про нову упаковку. Зараз кожну подушку олівець пакую в крафтовий пакет, але є певні ідеї нового пакування і поки над цим працюю.

 - Знаємо, що у Вас зараз є геть маленькі олівчики, чому вони стали світловідбивними?

- Світловідбивні олівці -  це вже паралельна історія олівців, що не пишуть. Я  частина команди Агенція сталого розвитку “Хмарочос”, минулого року втілювався безпековий проєкт “Будь видимий!”, задля популяризації безпеки на дорозі серед школярів, роздавались світловідбивні елементи та проводились майстерні флікерів, до речі і зараз періодично проводяться у школах, садочках, бібліотеках. Так от,  світловідбивний олівець -  це і є світловідбивний елемент , який має бути кожного пішохода. З продажу цих олівчиків частина коштів йде на проведення майстерень-флікерів і подальшої популяризації та усвідомленого користування світловідбивними елементами кожного дня.

- Як і де можна замовити Ваші диво-олівці?

- Подушки-олівці та світловідбивні олівці можна замовити на сторінці Valiza Dyv у фейсбуці та інстаграм.

Для  цього потрібно розуміти для кого олівчик та який саме потрібен.  Їх люблять і дорослі, і діти. Це доказ того, що олівцева історія має продовжуватись, дарувати посмішки через подушки-олівці. Кажуть, що коли в родині з’являються декілька олівців, вони всі зникають в кімнаті у дітей. Чому? Це треба питати в них) 

Знаю, що мої  подушки-олівці вже є за кордоном. Їх стає більше в нашій області та поза її межами, як і комфорту та радості в родинах, де вони є. 

Спілкувалась Оксана Войчишина

 

Загальний рейтинг (0)

0 из 5 звезд

Залишити коментар як гість

Вкладення

Оцінити статтю :
0 Character restriction
Your text should be more than 20 characters
  • Коментарі не знайдено
Комора

Новини Знам'янщини

Форма обратной связи

Ваше ім'я
Ваш email
Ваш телефон
Повідомлення

Ми в соціальних мережах

"Сайт створено за підтримки багатьох партнерів і друзів, у тому числі - програми "Активні Громадяни" Британської Ради в Україні". (с) 2016. Made by Oranges