Зворотний зв'язок з журналістами сайту - komorainfo@i.ua

  
komora.info
                                                       komora.info

інформаційний сайт знам'янщини

                   Діяльність відбувається за підтримки  чеської неурядової організації NESEHNUTÍ в рамках Програми трансформаційної  співпраці Міністерства іноземних справ Чеської Республіки

Робота територіального центру Знам’янського району в умовах карантину

21.07.2020

Під час пандемії коронавірусної інфекції COVID-19 у найбільшому ризику знаходяться люди похилого віку, особи з інвалідністю та малозабезпечені. Сама ця категорія населення є під опікою територіальних центрів соціального обслуговування. Про те, чи змінився режим роботи терцентру Знам’янського району в період карантину, говоримо з керівницею установи Наталією Олефіровою.


У чому полягає діяльність територіального центру Знам’янського району?

Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Знам'янського району забезпечує соціальними послугами людей похилого віку, осіб з інвалідністю, хворих, які не здатні до самообслуговування, громадян, що перебувають у складній життєвій ситуації у зв'язку з безробіттям та з іншими проблемами. Установа діє на території Знам’янського району та Дмитрівської ОТГ і обслуговує понад 2 000 громадян.

Структура територіального центру налічує чотири відділення:
- соціальної допомоги вдома;
- організації надання адресної натуральної та грошової допомоги;
- два відділення стаціонарного догляду для постійного проживання в селах Дмитрівка (35 ліжко-місць) та Мошорине (25 ліжко-місць).

Штат установи складає 98 працівників, з них 75 — це люди, які надають саме послуги, решта — адміністрація установи та відділень стаціонарного догляду.

Спектр послуг територіального центру доволі широкий і він щороку збільшується. Так, наприклад, надаються транспортні послуги в режимі соціального таксі, фізіотерапевтичні процедури, працює мультидисциплінарна команда.

Крім того, терцентр здійснює опіку на платній основі, наприклад, над літніми людьми, чиї близькі проживають далеко. На сьогодні на платній опіці терцентру знаходяться 180 осіб. Також є окремо платні послуги перукаря, розпилювання дров, взуттьовика, швачки тощо. Такими послугами користуються 484 осіб.


Говоримо з керівницею терцентру Знам’янського району Наталією Олефіровою про роботу установи під час карантину:

“З початком впровадження карантину через загрозу епідемії коронавірусної інфекції COVID-19 територіальний центр працював і продовжує працювати згідно з усіма правилами, визначеними карантинними заходами. Крім відповідальності за здоров’я та життя своїх підопічних, адміністрація територіального центру дбає про безпеку своїх працівників, тому вони усі були забезпечені засобами індивідуального захисту та антисептиками в достатній кількості”.

- Чи були змінені послуги через впровадження карантину?

- Є у нас такий напрямок роботи, як виявлення громадян та визначення їх потреб. Це окрема серйозна процедура: ведеться спостереження за людиною, за допомогою медичних довідок визначається її фізичний стан, група рухової активності. Потім відповідно державному стандарту визначається спектр послуг, який буде надавати установа.

Під час карантину кожний підопічний отримує послуги згідно зі своїм індивідуальним планом. Більшість з них — це люди, які не здатні до самообслуговування. Тому, такі послуги як доставка продуктів, сплата комунальних послуг, отримання пенсій надаються як і раніше.

Але в період жорсткого карантину деякі послуги були скасовані: наприклад, не працювало соціальне таксі, яке надається для відвідування державних та медичних закладів. Для того, щоб скористатися послугою таксі, людина мала надати документальне підтвердження, що її дійсно приймуть в лікарні. Також не надавали послуги перукаря, фізіотерапевтичні процедури, призупинили роботу швейної майстерні. Через те, що всі ці послуги передбачають близький контакт.

Відділення стаціонарного догляду, що знаходяться в селах Дмитрівка та Мошорине, продовжують працювати в режимі жорсткого карантину, тому що там перебуває вразлива категорія населення — більшість з підопічних старші 70-ти років, а молодші — особи з інвалідністю. Зазвичай вони мають можливість відвідувати своїх родичів і знайомих, якщо показники стану здоров’я дозволяють це робити. Зараз таки “відпустки” не відбуваються. Навіть продукти та медикаменти підвозять до воріт закладів і приймають їх за певною процедурою.

- Чи отримував територіальний центр сторонню допомогу?

- У квітні Міністерство соціальної політики України та корпорація «АТБ» запустили спільний благодійний проєкт адресної допомоги соціально незахищеним верствам населення у вигляді продуктових наборів і товарів першої необхідності, до складу яких увійшли: крупи, макарони, цукор, сіль, рослинна олія, лимони, печиво, чай та інше. У рамках проєкту Знам’янський районний терцентр отримав 4 500 продуктових наборів.

На початку травня ми отримали 2500 захисних масок, які були придбані за підтримки генерального директора ТОВ Агрофірма "Хлібодар" Руслана Згривця для найбільш вразливих категорій громадян, що проживають на території Знам’янського району, Дмитрівської ОТГ та осіб, які знаходяться на обслуговуванні в територіальному центрі.

Наталя Хандусенко


Матеріал створений за підтримки чеської неурядової організації NESEHNUTÍ в рамках Програми трансформаційної співпраці Міністерства іноземних справ Чеської Республіки

 

 

 

Загальний рейтинг (0)

0 из 5 звезд

Залишити коментар як гість

Вкладення

Оцінити статтю :
0 Character restriction
Your text should be more than 20 characters
  • Коментарі не знайдено
Комора

Новини Знам'янщини

Форма обратной связи

Ваше ім'я
Ваш email
Ваш телефон
Повідомлення

Ми в соціальних мережах

"Сайт створено за підтримки багатьох партнерів і друзів, у тому числі - програми "Активні Громадяни" Британської Ради в Україні". (с) 2016. Made by Oranges