Зворотний зв'язок з журналістами сайту - komorainfo@i.ua

  
komora.info
                                                       komora.info

інформаційний сайт знам'янщини

                                                      

                   

Ринок праці та підприємницька діяльність на Знам’янщині в умовах пандемії COVID-19

18.08.2020

Як змінився ринок праці на Знам’янщині у зв'язку з пандемією COVID-19? Чи збільшився рівень безробіття у порівнянні з 2019-им роком? Які заходи вжила держава для підтримки безробітних і суб’єктів малого та середнього бізнесу? За відповідями редакція Komora.Info звернулася до Знам'янської міськрайонної філії Кіровоградського обласного центру зайнятості.


Рівень безробіття на Знам’янщині виріс

Протягом березня-квітня 2020 року працювали лише ті підприємці, які здійснювали торгівлю продовольчими товарами та товарами побутової хімії при умові, якщо їх торгові точки знаходяться за межами закритих ринків. Деяким підприємцям довелося звільнити своїх працівників, а процес працевлаштування майже призупинився.

За період з 12 березня по 5 серпня 2020 року у Знам’янському центрі зайнятості було зареєстровано 795 осіб, це на 231 особу більше ніж у 2019 році. Загалом, станом на 5 серпня перебувають на обліку як безробітні 1035 осіб.


Розмір виплат мінімальної допомоги безробітним збільшився

На період карантину розмір виплат для осіб, які отримують мінімальну допомогу по безробіттю без урахування заробітної плати та страхового стажу, було підвищено з 650 грн до 1000 грн. Ця допомога була автоматично перерахована усім безробітним. Таке збільшення передбачено постановою правління Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття від 08.04.2020 №217, яка набула чинності 18 квітня 2020 року. Ця постанова діятиме протягом 30 календарних днів після закінчення карантину.


Була надана можливість отримання допомоги по частковому безробіттю, як роботодавцям на найманих працівників, так і самим ФОПам без найманої праці.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 22 квітня 2020 року №306 в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 3 червня 2020 р. № 453 визначено, що допомога по частковому безробіттю на період карантину - це кошти передбачені в бюджеті Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття, що надаються центрами зайнятості роботодавцям  з-поміж  суб’єктів малого та середнього підприємництва, в тому числі фізичним особам-підприємцям, для виплати допомоги працівникам у разі втрати ними частини заробітної плати, а також фізичним особам-підприємцям, які є застрахованими особами у разі втрати ними частини доходу внаслідок вимушеного скорочення передбаченої законодавством тривалості робочого часу у зв’язку із зупиненням (скороченням) діяльності внаслідок карантину.

Допомога по частковому безробіттю на період карантину надається за кожну годину, на яку працівникові скорочено передбачену законодавством тривалість робочого часу, із розрахунку двох третин тарифної ставки, встановленої працівникові відповідного розряду.

Допомога ФОПам по частковому безробіттю на період карантину надається з розрахунку двох третин розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом. Наприкінці квітня 2020 року до програми з надання часткового безробіття були внесені важливі зміни: було розширено перелік отримувачів допомоги і цією програмою змогли скористатися також фізичні особи-підприємці. Крім того, було збільшено строки звернення за фінансовою підтримкою з 30 до 90 днів з моменту зупинення (скорочення) діяльності.

Станом на 6 серпня до Знам’янської міськрайонної філії від роботодавців надійшло 146 пакетів документів, з них 145 були ухвалені Кіровоградським обласним центром зайнятості. На даний час фізичним особам-підприємцям, які не мають найманої праці та найманим працівникам, виплачено майже 722 тис. грн допомоги по частковому безробіттю.

Підготувала Наталя Хандусенко


Матеріал створений за підтримки чеської неурядової організації NESEHNUTÍ в рамках Програми трансформаційної співпраці Міністерства іноземних справ Чеської Республіки.


Читайте також: Знову рятувальники гасили пожежі сухої рослинності та сміття

Реалізація програми  "Доступні ліки" на Знам’ящині у цифрах

Інформація про поширення коронавірусної інфекції станом на 18.08.2020

Слідкуйте за нашими новинами у Facebook  та на каналі YouTube

Загальний рейтинг (0)

0 из 5 звезд

Залишити коментар як гість

Вкладення

Оцінити статтю :
0 Character restriction
Your text should be more than 20 characters
  • Коментарі не знайдено
Комора

Новини Знам'янщини

Форма обратной связи

Ваше ім'я
Ваш email
Ваш телефон
Повідомлення

Ми в соціальних мережах

"Сайт створено за підтримки багатьох партнерів і друзів, у тому числі - програми "Активні Громадяни" Британської Ради в Україні". (с) 2016. Made by Oranges