Зворотний зв'язок з журналістами сайту - komorainfo@i.ua

  
komora.info
                                                       komora.info

інформаційний сайт знам'янщини

                                                      

                   

Живопис як ліки від буденності та можливість самовиразитися - історія одного художника

Якось у статті про сучасне мистецтво я прочитала, що художниками стають ті, хто просто не можуть ними не стати. Після знайомства зі знам'янчанином Володимиром Кондратьєвим, зрозуміла, що в цих словах однозначно є сенс. Ця розповідь не просто про живопис, а про шлях людини, яка у дорослому житті наважилася піти за дитячою мрією, і про те, як сила мистецтва здатна “витягнути” навіть із найскладнішого психологічного стану. Читайте і надихайтесь. І хай завжди ваші мрії здійснюються!

“Хотів навчитися малювати все життя. Приблизно три роки тому моя дружина Наталія запропонувала придбати папір та фарби у художньому відділі кропивницького торговельного центру. І це був перший маленький крок до здійснення моєї мрії, - так Володимир починає нашу розмову про шлях художника-аматора. - Але це не лише про мрію. Це та історія, коли улюблене заняття стає порятунком від депресивного стану, в якому я тоді знаходився. Саме живопис став моїми ліками”.

Головна підтримка та муза Володимира - дружина Наталія. Саме завдяки її наполегливості, Володимир все ж таки наважився взяти пензлик в руки та почав осягати навички олійного живопису. А вже через декілька років — картини на замовлення та участі у виставках.

Більшість робіт — це пейзажі, частина з яких - місцеві: осінній вид з вікна, міський пейзаж, краєвиди знам’янського ставу, лісу та дачі. Відображення моментів буденного життя, які стануть вічними на полотнах художника.

“Люблю писати пейзаж з натури. Але це не проста справа, - говорить Володимир. - Розташування сонця на небосхилі змінюється і тому змінюються тіні. Через це доводиться виїжджати на місце в один і той же час декілька днів підряд. Звісно, можна зафіксувати на телефон, але це вже не те. Для цього художникам радять тренуватися писати з пам’яті, що я час від часу практикую”.

Володимир ще перебуває у пошуках свого стилю. Але в останніх роботах вже спостерігається власна манера.

- Зараз все частіше пишу в техніці швидкого виконання. Я виношую ідею картини протягом декількох тижнів: обмірковую сюжет, палітру, тональність тощо. Коли розумію, що готовий втілити, пишу картину за декілька годин. І в цей час мене не існує для зовнішнього світу: лише я і робота. Увесь процес схожий на виплеск, тому в цих картинах завжди відчувається емоційність.

Знайти той стиль, в якому можна повністю самовиразитися як художнику - головна творча мета Володимира: “Один і той же захід сонця може виглядати по різному для різних людей. В цьому і полягає принада життя. Тобто, ми усі маємо різне сприйняття реальності, моменти якої художник відображає на полотні. Я прагну навчитися передавати в картинах своє відчуття світу так, щоб глядач міг відчути ті ж самі емоції, що і я”.

Серед художників існує думка, що кінець творчого шляху настає тоді, коли митець вважає, що вже усьому навчився. На думку ж Володимира, процес розвитку нескінченний.

- Інтернет — це джерело можливостей опанувати нові знання та навички в будь-якій сфері життя. Я починав з майстер-класів на YouTube, копіював роботи інших художників. З часом почав писати власні картини. Я вдосконалююся з кожною новою роботою. Продовжую опановувати нові техніки. Також доєднався до спільнот однодумців у Facebook, де познайомився з багатьма художниками, як професіоналами, так і аматорами, з різних куточків СНГ. Зараз спілкуюся з колегами з Києва, Львова тощо.

Картини живуть своїм власним життям, народженим душею художника,” - Вінсент Ван Гог. Творчістю цього митця Володимир захоплюється найбільше.

- Стиль Ван Гога дуже близький мені, ось чому його вплив відчувається в моїй манері письма. Я захоплююся його вмінням помічати незвичне у звичайних речах, його сприйняттям реальності. Наприклад, коли дивишся на картину Ван Гога “Черевики”, відчуваєш усі складнощі життя їхнього власника.

З моменту захоплення живописом, моє сприйняття світу кардинально змінилось. Повсякденна прогулянка перетворилася на споглядання барв навколишнього світу. Для мене захід сонця — це не просто природне явище, це океан відтінків, які я намагаюся зберегти в пам’яті, щоб потім перенести на полотно.

У мене є картина з видом на місто з вікна моєї квартири. Це приклад, коли художник у буденних речах, звичних для ока, помічає красу. Різноманіття відтінків осінніх кольорів листя під похмурим небом підштовхнуло мене взяти пензлик в руки і створити картину за декілька годин.

 

- А як створюються картини на замовлення?

- Зазвичай замовник вже має ідеї та бачення картини, а точніше приблизну сюжетність. Наприклад, поле, маки, дорога або пляж, пальми тощо. Також людина може спостерігати за процесом створення картини та вносити зміни. Я надсилаю фото етапів написання, починаючи з підмальовка. Вартість картини залежить від складності сюжету та розміру полотна.

І наостанок... Не бійтеся йти за мрією, вона може відкрити двері до нових можливостей. А улюблені заняття або хобі можуть врятувати від повсякденних проблем і навчити насолоджуватися життям — таким, яке воно є.

З роботами Володимира можна ознайомитися в його групі у Facebook: Vladimir Kondratiev ART. Продажа картин.

Для замовлення можна зв’язатися за телефоном: 0991187870


 

Наталя Хандусенко

Матеріал створений на правах реклами

Загальний рейтинг (0)

0 из 5 звезд

Залишити коментар як гість

Вкладення

Оцінити статтю :
0 Character restriction
Your text should be more than 20 characters
  • Коментарі не знайдено
Комора

Новини Знам'янщини

Форма обратной связи

Ваше ім'я
Ваш email
Ваш телефон
Повідомлення

Ми в соціальних мережах

"Сайт створено за підтримки багатьох партнерів і друзів, у тому числі - програми "Активні Громадяни" Британської Ради в Україні". (с) 2016. Made by Oranges