«Маршрутні» історії
У нашому інтернет-виданні ми започатковуємо рубрику історії
з громадського транспорту міста. 22 липня 2016 року стала свідком неприємної ситуації у маршрутному таксі № 2, яке курсувало за напрямком «Готель – мікрорайон «Південний».
Історія бабусі Олі:
«Мені більш , ніж 70-т років (посміхається), точно не буду казати скільки, бо пам’ять - погана, забуваю. Я маю посвідчення учасника війни і завжди намагаюся їхати пільговим маршрутом, якщо мені потрібно за ліками у аптеку, чи до магазину. Я багато бачила у своєму житті і пережила багато. Але є й такі моменти, коли пільговий маршрут їздить у незручний мені час, тому інколи доводиться їхати звичайним. Живу з пенсії, яка не така велика, враховуючи теперішні ціни на комунальні послуги. У моєму віці доводиться тримати невеликий городець для того, щоб якось виживати.»
«Маршрутна» історія
Іноді їду на роботу автобусом № 2 «Готель – мікрорайон «Південний». Досить часто зустрічаю літню жінку - бабусю Олю. По-своєму жива та худенька. Завжди привітна та говірлива. 22 липня ми знову ранком стояли на зупинці вдвох під однією парасолькою. Дочекалися автобусу та сіли в нього. Моя сусідка на передньому сидінні, я за нею. Кондуктор, яка не мала, а ні бейджика, а ні назвалася попросила жінку показати посвідчення або заплатити за проїзд. Я знаю, що бабуся не має грошей, щоб придбати місце за потрібним їй маршрутом. Кондуктор – молода дівчина у грубій формі пояснила жінці, що вона не має права їхати безкоштовно та почала виганяти її з автобусу на дощ. Не витримавши ситуації, я запропонувала заплатити за «негідного» пасажира. Бабуся Оля, стримуючи сльозу, відмовилася і вийшла з автобусу на наступній зупинці і повільно пішла до дому під дощем. Трьома зупинками пізніше в автобус увійшов чоловік років 40-ка, який мило розмовляв з кондуктором. Сусідка по сидінню – молода вчителька, яку обурила ситуація з моєю сусідкою, запитала дівчину чи заплатив її «товариш» за проїзд. На що отримала відповідь, що він працівник підприємства, якому належить автобус, і за вказівкою керівництва їздить безкоштовно. А чи був то працівник, чи просто товариш кондуктора – про це не знає ніхто, бо чоловік ввічливо промовчав.
Від автора: З 1 січня 2016 року вступила в силу низка змін до законів, що пере форматувала правила надання пільг на проїзд у міському та міжміському транспорті. 31 грудня 2015 року Президент підписав Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України № 3628. Згідно з цим законом забезпечення безоплатного проїзду в громадському транспорті для окремих категорій громадян відтепер залежатиме від рішення органів місцевого самоврядування. Скасовані державні пільги для категорій: пенсіонери за віком; учасники війни, члени сім’ї загиблого (померлого) учасника війни; діти війни; жертви нацистських переслідувань та ін.. Але, звичайної ввічливості та поваги до старості законами України не відмінили…
Ольга Полякова
Коментарі
- Коментарі не знайдено

Увійти щоб залишити коментар
Залишити коментар як гість