Зворотний зв'язок з журналістами сайту - komorainfo@i.ua

  
komora.info
                                                       komora.info

інформаційний сайт знам'янщини

                   Діяльність відбувається за підтримки  чеської неурядової організації NESEHNUTÍ в рамках Програми трансформаційної  співпраці Міністерства іноземних справ Чеської Республіки

Події

Знам'янчани серед кращих на зльоті команд шкільних лісництв  «Юні господарі землі»

29.05.2017

Дев’ятий раз поспіль  лісівники Кіровоградщини та Обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді організували обласний етап Всеукраїнського зльоту команд шкільних лісництв  «Юні господарі землі». Цьогоріч захід відбувся на базі Оникіївського лісгоспу. Сюди 25 травня злетілись кращі 17 шкільні лісництва області, з них 4 шкільні лісництва підпорядковані Чорноліському лісгоспу, а  саме: Знам’янське, Дмитрівське, Богданівське та Петрівське. 

Протягом року дитячі колективи займались творчою, науково-дослідною, практичною роботою в галузі лісівництва. То ж  показати було що. Вихованці шкільних лісництв достойно презентували виставки досягнень лісництв та дивували своїми знаннями і уміннями. Завзято виконували практичну роботу у лісовому масиві: визначали склад насадження, рослинний світ, обстежували насадження на наявність шкідників і хвороб.

Знам'янську команда  у складі: Володимира Погребняка, Юрія Кореня, Антона Чайки та  Ярослави Пономар (керівник гуртка Оксана Погребняк) теж долучилась до зльоту. Перед тим тривала довготривала підготовка: протягом року у гуртку "Шкільне лісництво" НВК «Знам’янська ЗШ №2 – ліцей» діти вивчали теорію за підручниками, ходили на екскурсії до лісу та їздили на практичні заняття до головного лісничого Чорноліського лісгоспу Олега Яценка, їздили на екскурсію до с.Водяне до лісгоспу та практичні заняття від інженера Олени Кирпи.

На кожному етапі змагань юні лісівники знову і знову підтверджували, що протягом року вони пройшли у шкільних лісництвах гарну теоретичну й практичну підготовку. А тому членам журі у складі Ольги Медведєвої, завідувача кафедри екології та охорони навколишнього середовища Центральноукраїнського національного технічного університету, Сергія Данилова, головного спеціаліста управління освіти, науки, молоді та спорту ОДА, Валентини Роздєльської, головного спеціаліста сектору лісового господарства, та фахівців ОЦЕНТУМу було нелегко визначити кращу команду й призерів лісового конкурсу. Після завершення програми конкурсних завдань, працівники Оникіївського лісгоспу провели для учасників цікаві екскурсії дендропарком та зоологічним куточком лісгоспу.

Знам'янська команда отримала Диплом за активну участь, але особливий сюрприз чекав на одну із наших учасниць - Ярославу Пономар. Під час зльоту відбувся відбір учнів на регіональному рівні для участі в національному відборі на міжнародний конкурс «Молодь у лісах Європи». Оцінювався рівень знання молоддю англійської мови та основ лісового господарства. У проведенні відбору практичну допомогу надала Любов Полякова, завідувач сектором міжнародних відносин, науки та зв’язків з громадськістю Держлісагентства України. І нам є чим пишатися, бо найкращий результат за підсумками відбору показала Ярослава Пономар учениця НВК «Знам’янська ЗШ №2 – ліцей».

Про свої враження від участі та високої оцінки журі Ярослава розповіла для KOMORA.INFO:

- Я давно вчу англійську для себе і з початку 2017 року стала учасником гуртка юних лісознавців. Так сталось, що мене обрали старостою гуртка. Готуючись до цього конкурсу, повторила дуже багато термінів про ліси англійською мовою. Нам довелось відповідати на тестові завдання англійською, також ми відповідали на запитання з білетів. Мені випало питання, чому я люблю ліс? Відповісти на нього було досить легко, адже живу біля лісу і дуже часто там буваю.  Вважаю, що все більше і більше уваги треба приділяти проблемі екології і забруднення лісів, і це добре, що є такі конкурси для молоді.

Незабаром,  8 червня, відбудеться фінал Всеукраїнського етапу відбору, а кращі поїдуть до Угорщини брати участь у  фіналі Міжнародному конкурсі  «Молодь в лісах Європи».

Довідково

Міжнародний конкурс «Молодь в лісах Європи» включає два етапи, перший з яких – відбір на національному рівні команди школярів (до 19 років), другий - змагання команд на міжнародному рівні. Мова спілкування – англійська.

Умови проведення конкурсу на сайті конкурсу http://www.ypef.eu/.

Оксана Войчишина

 

Загальний рейтинг (0)

0 из 5 звезд

Залишити коментар як гість

Вкладення

Оцінити статтю :
0 Character restriction
Your text should be more than 20 characters
  • Коментарі не знайдено
Комора

Новини Знам'янщини

Форма обратной связи

Ваше ім'я
Ваш email
Ваш телефон
Повідомлення

Ми в соціальних мережах

"Сайт створено за підтримки багатьох партнерів і друзів, у тому числі - програми "Активні Громадяни" Британської Ради в Україні". (с) 2016. Made by Oranges