Завершено моніторинг наявних в областях полігонів/звалищ побутових відходів: і де там Знам'янка?
29.05.2017
У рамках підготовки Національної стратегії поводження з відходами в Україні Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України разом з обласними та Київською міською державними адміністраціями здійснено моніторинг наявних в областях та місті Києві полігонів/звалищ побутових відходів. Всі проведені аналізи представлено у зведених таблицях і де ж там м. Знам'янка?
Ось так виглядає скріншот таблиці, де про місто Знам'янка окрема колонка.

Зокрема, там міститься така інформація - сміттєзвалище знаходиься за адресо. м. Знам'янка, вул. Олексанадрійська, 56 на землях Дмитрівської сільради, воно не має проекту полігона, навпроти Проектної потужності полігона стоїть нуль, площа сміттєзвалища 9,8 га. Чомусь у графі Рік запуску в експлуатацію взагалі немає ніяких відомостей! Проте, відомий Обсяг побутових відходів, захоронених від початку експлуатації - 1169,4 тис. м. куб. Щорічна потужність захоронення визначена як 54,3 тис. м. куб. А ще у цій зведений таблиці вказано, що наше міське сміттєзвалище не перевантажене, але при тому у колонці поряд воно не відповідає нормам екобезпеки. Тариф на захоронення побутових відходів для населення - 6,31 грн.(дата затвердження тарифу 13.07.2016) - http://www.minregion.gov.ua/press/news/zaversheno-monitoring-nayavnih-v-oblastyah-ta-misti-kiyevi-poligoniv-zvalishh-pobutovih-vidhodiv/.
А тепер найцікавіше: в Україні існують "Правилами експлуатації полігонів побутових відходів, затверджених наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства України" від 01.12.2010 № 435, зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 22.12.2010 за № 1307/18602, якими встановлено вимоги щодо експлуатації та утримання полігонів побутових відходів, зокрема:
- на полігон, прийнятий в експлуатацію, повинен бути відповідний паспорт місця видалення відходів відповідно до Порядку ведення реєстру місць видалення відходів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03.08.98 № 1216; - такого у знам'янського сміттєзвалища не має!
- на полігонах побутових відходів мають бути розроблені щорічні технологічні плани організації робіт із захоронення відходів, на яких позначаються робочі карти. Ширина робочої карти становить до 15 м, а довжина – від 50 до 120 м. Ці розміри можуть змінюватись залежно від технології складування та продуктивності полігона побутових відходів - у нас є тільки орієнтовний об'єм захороннення на рік!
- після заповнення зони розвантаження відходи мають бути розрівнені і ущільнені шаром від 0,5 до 1,0 м залежно від механізмів, що застосовуються (для бульдозерів – до 0,5 м, для котків-ущільнювачів – до 1,0 м). З метою досягнення необхідного ступеня ущільнення та створення рівної, без вибоїн та гострих виступів, поверхні, по якій спеціально обладнані транспортні засоби могли б рухатися, не пошкоджуючи агрегатів та шин, бульдозери і котки-ущільнювачі мають здійснити 3-5 проїздів - на Знам'янському сміттєзвалищі свої способи утилізації: запалити і щоб тліло тиждень, а при цьому не тільки унеможливити комфортне проживання людей поряд, а ще й практично не тушити пожежу, за винятком зусиль міського комунального підприємства!

— заповнення робочої карти триває доти, доки ущільнений шар відходів не досягне 2,0-2,5 м. Після цього не пізніше ніж через 3 дні його слід укрити ізолювальним шаром (ґрунту, глини, подрібнених будівельних відходів тощо) завтовшки не менше 20 см;
— на полігонах має бути створена система моніторингу та заходи екологічної безпеки мають бути спрямовані на захист нормального стану повітря, ґрунту та підземних вод - такого у нас теж немає!
— по периметру території полігона побутових відходів має бути споруджена суцільна огорожа заввишки до 2,0-2,5 м або ґрунтовий вал заввишки 1,5-1,7 м і завширшки 3,0-3,5 м, що забезпечить в¢їзд транспортних засобів на полігон побутових відходів лише через КПП - теж не про наше сміттєзвалище!
— при в'їзді на полігон побутових відходів має бути встановлений шлагбаум або в’їзні ворота.
Відповідно до статті 74 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» органи та посадові особи місцевого самоврядування несуть відповідальність за свою діяльність перед територіальною громадою, державою, юридичними і фізичними особами. Хтось пригадує хоч один такий випадок притягнення до відповідальності? Питання - чому так багато явних порушень і ніякої реакції громади? Невже на скільки всім байдуже? Так, байдуже. Де екологи, біологи, спецслужби чи хоч хто, кому вистачить і спроможностей, і бажання змінювати ситуацію, яка на сьогодні вимальовується вже не тільки для нас, а на всю країну!
Оксана Войчишина
Коментарі
- Коментарі не знайдено

Увійти щоб залишити коментар
Залишити коментар як гість