Зворотний зв'язок з журналістами сайту - komorainfo@i.ua

komora.info

komora.info

інформаційний сайт знам'янщини

Події

Сироватки проти ботулізму: за що варто хвилюватись?

12.06.2017

Вакцини у вільному продажу немає ніде, від ботулізму помирають люди  - така інформація поширюється зараз всією країною, не виняток таких чуток  і Знам'янка. Чому так гостро про це заговорили саме зараз, простежимо вертикаль від Міністерства охорони здоров'я до Знам'янки та Знам'янского району. 

Скандал зі світловодською рибою набув такого розголосу, що про ботулізм заговорили, виявляється неякісна риба і не менш неякісні домашні консерви нагадали всім про таку важку хворобу знову. Всі почали говорити про симптоми і перші прояви, сироватку і де її брати?

Почнемо згори: Міністерства охорони здоров'я, офіційно на сайті якого від 9 червня було розміщено остання публікація на цю тему. Нічого радісного для самого населення вона не містить:

"Така ситуація пов'язана з тим, що у 2014 році закінчилася дія сертифікату про державну реєстрацію Сироватки протиботулінічної типів А, В, E кінської очищеної концентрованої рідкої, і до цього часу від заявника - юридичної або фізичної особи, яка відповідає за ефективність, якість та безпеку лікарського засобу не надходили документи для процедури реєстрації/перереєстрації цього лікарського засобу." (http://www.moz.gov.ua/ua/portal/pre_20170609_b.html)

 

Зрозуміло, що порятунок людей, яких спідкала біда, зменшує шанси на одужання одразу і на багато. І поки що МОЗ України тільки підготував розрахунки до бюджетної програми “Забезпечення медичних заходів окремих державних програм та комплексних заходів програмного характеру” за напрямом “Централізована закупівля медикаментів для хворих на інфекційні захворювання, що супроводжуються високим рівнем летальності (дифтерія, сказ, правець, ботулізм, малярія)”. Після внесення змін до Закону України “Про державний бюджет України на 2017 рік” стане можливим закупити необхідні для лікування цих захворювань лікарські засоби.

Прикро, що спектр хвороб від яких кожен з нас може раптово померти після перегляду сайту того ж МОЗ різко збільшився, додались ще не менш серйозні за  своїми наслідками дифтерія, сказ, правець, малярія.

 Держава не може, а що може сам хворий?

Інтернет-ресурси майорять вакцинами, які можна придбати, наприклад, сироватка від ботулізму коштує від 2613 грн., але російського виробництва(http://one-apteka.com.ua/allmeds/microb/kupit-protivoboticheskaya-suvorotka-a-cena.html), або ж польського. Тобто, порятунок є, але неофіційний чи не легальний, втім у питаннях життя-смерті. яка різниця який?!

А як у нас? Які вакцини з цього дефіцитного ряду є у міській лікарні ім. Лисенка чи ЦРЛ?

Зважаючи на те, що міська лікарня не має інфекційного відділення, хоча там є фахові лікарі-інфекціоністи, за відповідями щодо порятунку у разі факту захворювання на ботулізм звертаємось до головного лікаря ЦРЛ Ігоря Муравського.

 

- Так, ви порушили дуже складну проблему, яка нині назріває у країні,  і нашому місті зокрема. У нас по факту є тільки одна доза медпрепарату, а точніше протиботулістичної сироватки, яка може врятувати життя одному пацієнту. Взагалі відсутні вакцини, котрі слугують ліками у разі укусів змій,  хвороби правця. Це серйозна проблема, адже на рівні МОЗ вона не вирішується, а ми не маємо право робити самостійні закупівлі такого характеру, - наголосив Ігор Борисович.

 

Пригадаймо профілактику!

Фахівці наголошують, причиною інфікування найчастіше стають продукти домашньої консервації. Відтак радять якнайкраще стерилізувати банки, кришки, спеції і саму продукцію, дотримуватися технології виготовлення.

А от отруєння, пов’язані зі споживанням соленої риби, пояснюють тим, що токсиноутворення відбулося до моменту проникнення солі у внутрішні тканини риби або її концентрація не була достатньою й неоднаково розподілилася по всій масі.

У міністерстві звертають увагу, перші симптоми захворювання з моменту вживання продукції виникають від двох годин до чотирьох діб і більше. У переважній більшості випадків – від 12 до 24 годин. Клінічна діагностика ботулізму грунтується на виявленні характерних для нього паралітичних проявів і пов’язаних з ними синдромів, зумовлених розладами зору, ковтання і дихання.

Оксана Войчишина

 

 

 

 

 

 

Загальний рейтинг (0)

0 из 5 звезд

Залишити коментар як гість

Вкладення

Оцінити статтю :
0 Character restriction
Your text should be more than 20 characters
  • Коментарі не знайдено
Комора

Новини Знам'янщини

Форма обратной связи

Ваше ім'я
Ваш email
Ваш телефон
Повідомлення

Ми в соціальних мережах

"Сайт створено за підтримки багатьох партнерів і друзів, у тому числі - програми "Активні Громадяни" Британської Ради в Україні". (с) 2016. Made by Oranges