Зворотний зв'язок з журналістами сайту - komorainfo@i.ua

komora.info

komora.info

інформаційний сайт знам'янщини

Події

Сьогодні у Знам'янці  вперше говорили про громадський бюджет

15.07.2017

Кожен дорослий знам'янчанин платник податків, кожен  розуміє, що  левова частина бюджету міста складається саме з коштів об'єданих з цих податків, але далеко не кожному відомо, що частина цих грошей може бути використана для втілення ідей і конкретних проектів від людей у рідному місті. Так було до сьогодні, доки активісти не вийшли на вулиці, і не почали пояснювати перехожим Знам'янки, що таке "громадський бюджет"? 

Дві  літні пані Галина та Людмила сьогодні мали справи у місті, але їх турботи були на хвилинку перервані активістами політичної партії "Сила людей":

- Ви чули коли-небудь про "громадський бюджет"?

- Ні, а що у Знам'янці є якісь різні бюджети?

- У Знам'янці є загальний бюджет міста, але частина цього бюджету може бути виділена  на фінансування проектів та пропозицій будь-кого з громадян чи їх об'єднань, чи громадських організацій.

- Це цікаво, адже тоді ми можемо не тільки спостерігати, як розпоряджається влада коштами, а й як ми можемо це зробити, наприклад, з будуванням лавок біля під'їздів.

Як це працює?

Механізм реалізації громадського бюджету простий, тому бажано, щоб він став зрозумілий і доступний для всіх знам'янчан.

  1. Громадяни (група чи об'єднання) подають до міськради проекти (сформульовані їх ідеї) для фінансування з громадського бюджету.
  2. Міська рада створює із представників громади, депутатів, виконкому комісію, яка розглядає подані проекти.
  3. Відібрані проекти виставляються на голосування всієї громади.
  4. 4.Відбувається голосування на офіційному сайті міськради і у спеціально визначених пунктах для голосування.
  5. Проекти, які набрали найбільше голосів, фінансуються з громадського бюджету та реалізуються профільними відділами міської ради.

На сьогодні існує дуже багата практика реалізації громадських бюджетів, від будування майданчиків, прокладання бігових доріжок до тенісних кортів - все залежить від суми бюджету проекту.

На що чекати знам'янчанам?

Перехожі і всі, хто сьогодні у Знам'янці чули про "громадський бюджет" одностайно ставили одне запитання - про які суми йтиме мова у громадському бюджеті Знам'янки і на коли вже можна чекати такі нововведення?

 З цим питанням ми звернулись до одного із учасників акції, депутата міської ради Сергія Лєвінте:"Ми сьогодні навіть не на початковому етапі реалізації цього проекту, це тільки підвалини до того, що Знам'янка буде теж мати громадський бюджет. Першочергово має відбутись затвердження положення про громадський бюджет та відповідне рішення міської ради. Після цього буде широка освітньо інформативна кампанія для мешканців міста. Запланований візит до Кропивницького, де можна буде ще  більше дізнатись про впровадження громадського бюджету вже на практиці. Якщо говорити про суми майбутнього громадського бюджету Знам'янки, то це на сьогодні планово тільки 1% від бюджету міста, тобто 1 млн. 200 тис. грн."

Переваги і перспективи громадського бюджету, кращі всеукраїнські та закордонні практики - то великий досвід для обговорень та журналістських статей, тому видання KOMORA.INFO розпочинає серію матеріалів на ці теми і обіцяє розповісти ще більше.

Оксана Войчишина

 

Загальний рейтинг (0)

0 из 5 звезд

Залишити коментар як гість

Вкладення

Оцінити статтю :
0 Character restriction
Your text should be more than 20 characters
  • Коментарі не знайдено
Комора

Новини Знам'янщини

Форма обратной связи

Ваше ім'я
Ваш email
Ваш телефон
Повідомлення

Ми в соціальних мережах

"Сайт створено за підтримки багатьох партнерів і друзів, у тому числі - програми "Активні Громадяни" Британської Ради в Україні". (с) 2016. Made by Oranges