Зворотний зв'язок з журналістами сайту - komorainfo@i.ua

komora.info

komora.info

інформаційний сайт знам'янщини

Події

Стратегічне планування - перша сходинка до  розвитку територій

3.08.2017

З чим пов'язане майбутнє міста в якому ви живете? Як часто ми ставимо собі таке запитання, а ще як часто даємо йому відповідь публічно? Планування життя не тільки особи, родини, а й всього населеного пункту - то відповідальність всіх і кожного.

Для чого план розвитку( стратегія розвитку) міста?

Стратегія - це це інструмент визначення проблем та супровід  в процесі прийняття рішень. Кожне планування вимагає систематичного та узгодженого підходу, а також з’ясування майбутніх невизначеностей.

Існує хибна думка, що стратегії розвіюють невизначеність і передбачають майбутнє - вони відображають його межі, горизонт бачення.

Які існують практики стратегічного планування в Україні?

На мапі міст, які мають стратегії чимало успішних лідерів, є і ті, хто починають тільки-но робити старти.

Наприклад, стратегія розвитку «Вінниця – 2020» відображає нові амбітні цілі розвитку міста, які вказують шлях до досягнення його сталого майбутнього як динамічного та креативного міста для життя і роботи.  Мета Стратегії розвитку міста - перетворення Вінниці на сучасне європейське місто – вимагає принципової зміни підходів до усіх сфер його життєдіяльності.

Інше місто - Чернігів - важливий транспортний вузол, де сходяться автомобільні дороги та залізниці як міжнародного, так і національного значення. У Чернігові зосереджений значний туристичний потенціал. У місті на державному обліку знаходиться 96 пам’яток історії, 17 пам’яток монументального мистецтва, 272 пам’ятки археології (234 – національного значення), 67 пам’яток архітектури (28 національного значення) та одна пам’ятка садово-паркового мистецтва. Щорічно створюється календар подій міста з визначенням масштабних і цікавих іміджевих заходів. Така визначеність вектору розвитку обрана громадою міста ще з 2007 року і на сьогодні вже декілька разів проаналізована з погляду 3 і 5 років. Саме тому одна із цілей громади Чергігова  є створення необхідних умов для того, щоб зробити місто комфортним та цікавим для туристів. Встановити базові стратегічні підходи до використання і подальшого розвитку туристичного потенціалу міста. Ключові орієнтири для досягнення мети: ˗  Популярне, привітне, зручне та сучасне туристичне місто. ˗  Створення програми промоції міста. ˗  Підвищення рівня обслуговування туристів. ˗ створення умов для збільшення туристичного потоку.

Ще одне велике українське місто Полтава визначило свою стратегію як "Місія Полтави 2025: Світ. Місто. Людина". Складова частини  "Світ" - Полтава в 2025 році – місто, що впевнено зростає. Воно цікаве для глобального світу, у ньому досягнута суспільна згода громади задля екологічної безпеки та економічної вигоди всіх містян. Полтава – провідний центр підготовки прикладних фахівців, світовий експортер послуг агро- та нафто газового сервісу, стоматологічних послуг, інвестувати у який легко і безпечно.

Напрямок - "Місто" визначає бачення управління містом, яке здійснюється відкрито, ґрунтується на конкуренції смислів та ідей. Головним критерієм в прийнятті рішень є довгострокова суспільна користь. Громадяни задоволені кількістю та доступністю міських послуг. Інфраструктура Полтави постійно модернізується, забезпечуючи комфорт і безпеку містян. Місто компактне, зручне, і має людський масштаб.

 І частина стратегічного планування "Людина" говорить про те, що  кожен полтавчанин оберігає самобутню культуру, історичні традиції рідного міста. Він відкритий і  доброзичливий. Місто сповнене можливостей і перспектив для людей будь-якого віку. Тут спільноти полтавчан реалізують свій потенціал. Полтавчанин відчуває себе частиною світової спільноти.

Вище йде мова про обласні центри, як показує практика, нині обласні центри можна поділити на три групи: міста з якісними стратегіями, міста з шаблонними стратегіями та міста без стратегій.

 А як у Знам'янці?

м. Знам'янка тільки починає свій шлях у стратегічному плануванні. На сьогодні, на жаль, не існує базового документу, який би визначав напрямки розвитку території. Стартові кроки у цьому напрямку планується зробити вже у серпні 2017 року.

Перша стратегічна сесія відбудеться 19 серпня за адресою вул. Грушевського, 19 о 9:30, участь у ній можлива за умови попередньої реєстрації за посиланням https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeTnR1bsYYQ9LGLuw1UB6upojtSUs08HSmelTV-J1_f15AKhA/viewform (реєстрація закінчується 15 серпня). Організатори - ГО "Нове місто" та Знам'янський виконавчий комітет. Запрошуються усі бажаючі  разом визначити бачення розвитку міста, а також, яким наше місто має бути в 2030 році. 

Оксана Войчишина

 

 

 

Загальний рейтинг (0)

0 из 5 звезд

Залишити коментар як гість

Вкладення

Оцінити статтю :
0 Character restriction
Your text should be more than 20 characters
  • Коментарі не знайдено
Комора

Новини Знам'янщини

Форма обратной связи

Ваше ім'я
Ваш email
Ваш телефон
Повідомлення

Ми в соціальних мережах

"Сайт створено за підтримки багатьох партнерів і друзів, у тому числі - програми "Активні Громадяни" Британської Ради в Україні". (с) 2016. Made by Oranges