Зворотний зв'язок з журналістами сайту - komorainfo@i.ua

  
komora.info
                                                       komora.info

інформаційний сайт знам'янщини

                   Діяльність відбувається за підтримки  чеської неурядової організації NESEHNUTÍ в рамках Програми трансформаційної  співпраці Міністерства іноземних справ Чеської Республіки

Події

СИНЬО-ЖОВТИЙ СТЯГ ЗАМАЙОРІВ НАД НЕБОМ ЗНАМ’ЯНЩИНИ

23.08.2017

 В усі часи свого державотворення Україна мала свою символіку, яка була здобута у боротьбі. І сьогодні за наш синьо-жовтий стяг та герб хтось помирає на сході. Символічно у День прапора України над усіма державними установами піднімають цей символ, як знак нескореності та свободи.

Сьогодні урочисто підняли прапор над будівлею виконавчого комітету Знам’янської міської ради.

Таке урочисте право було надано міському голові м. Знам’янки Сергію Філіпенку та начальнику медичної служби 81-ї десантно-штурмової бригади Віктору Берлову. Говоримо із героєм сьогоднішнього дня:


«Я трохи хвилююся, але для мене – велика почесна місія зробити це. Наш прапор – невід’ємна частка нашої державності, і я дуже гордий, що мені дали право саме у свято символа підняти його в небо. Сьогоднішній день дуже важливий для всіх українців та знам’янчан, бо він вчить нас поважати нашу країну, виховує патріотизм».


Традиційно до слова привітання був запрошений і очільник міста, а також помічник народного депутата України Олеся Довгого Андрій Іщенко.

 Не обійшлося свято і без відзначень тих, хто вкладає у наше місто свою душу та розвиває його своєю працею. Грамотою Кіровоградської обласної ради за сумлінну працю, особистий внесок в соціально-економічний і культурний розвиток області, активну громадську позицію та з нагоди 26-ї річниці незалежності України нагороджено Людмилу Полежай (заступниця головного лікаря КП «Знам’янська лікарня імені Лисенка», Світлану Грабовську (учитель російської мови та зарубіжної літератури НВК «Знам’янська загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів № 3-гімназія»). Крім того, почесними грамотами, грамотами та подяками Знам’янської міської ради було нагороджено: Людмилу Манько,  Олександра Роздобудько, Вікторію Кравченко та інших.

Після урочистого підняття прапора очільником міста наш стяг замайорів і над Знам’янською районною державною адміністрацією.

Право його підняти було надано учасникам АТО Євгену Бацанову та Іллі Гринець.

Традиційно у цей день був запрошений до слова голова Знам’янської РДА Олександр Лукашов:


«Окрім історичного екскурсу про виникнення державного прапору, яке ви усі добре знаєте, мені випала нагода нещодавно прочитати досить цікаві факти, які сталися у минулому сторіччі. В ніч на перше травня 1966 року два студенти Київського інституту народного господарства на будівлі навчального закладу вивісили український прапор, які пошили із двох жіночих шарфів. Їх шукали майже рік, і коли знайшли, то ув’язнили одного на два роки, іншого на три. У 1973 році у м. Чортків Тернопільської області також до дня утворення Української народної республіки замайоріли чотири українські стяги. Студенти, які вивісили ці прапори, отримали від 3 до 6-ти років. А в 1990 році, що є досить символічним, вже міська адміністрація м. Стрий офіційно своїм рішенням вивісила наш прапор на будівлі державної влади, хоча ще існував радянський союз. І так творилася наша історія. Вітаю всіх з цим надзвичайно важливим святом символу нашого народу!»


 Наші журналісти запитали в учасників свята: наскільки важливі для них символи нашої держави - говорить Валентина:


«Звісно, таке свято потрібно для того, щоб усі знали про нашу символіку, про її історію, а також цінили те, скільки життів віддано для того, щоб ми жили у вільній країні. Особисто я розповідаю своїй донечці змалечку (їй 5 років) про вишиванку, про прапор і герб. Підростаюче покоління повинно виховувати свою державність з малого».


Ольга Полякова

Загальний рейтинг (0)

0 из 5 звезд

Залишити коментар як гість

Вкладення

Оцінити статтю :
0 Character restriction
Your text should be more than 20 characters
  • Коментарі не знайдено
Комора

Новини Знам'янщини

Форма обратной связи

Ваше ім'я
Ваш email
Ваш телефон
Повідомлення

Ми в соціальних мережах

"Сайт створено за підтримки багатьох партнерів і друзів, у тому числі - програми "Активні Громадяни" Британської Ради в Україні". (с) 2016. Made by Oranges