Зворотний зв'язок з журналістами сайту - komorainfo@i.ua

komora.info

komora.info

інформаційний сайт знам'янщини

Події

Соціальний захист учасників АТО та їхніх родин: актуальні питання сьогодення

31.08.2017

Яку допомогу, пільги,  гарантовані державою, повинні отримувати всі учасники АТО без винятку, де б вони не  жили? Чи гарантують існуючі комплексні програми соціального захисту належний  рівень уваги до тих, хто захищає нас щодня на сході? На ці питання можливо дати відповідь тільки комплексно – разом представникам влади, управлінь соцзахисту, медицини та волонтерів. Першу спробу вибудувати такий ефективний діалог було зроблено вчора, у залі засідань Знам’янської міської ради. 

Ініціатором круглого столу з актуальних і хвилюючих питань учасників АТО та їхніх родин стала керівник ГО «Майдан» Наталія Тишкевич: «Щодня ми чуємо від учасників АТО, що їм потрібна допомога. Це не поодинокі, а постійні, системні звернення про оформлення документів, довідок, рівень обслуговування чи навпаки – відмова лікарів надати належну медичну допомогу. Ми ініціювали і систематизували такі питання, і дійшли до висновку, що у Знам’янці треба переглянути і вдосконалити комплексну програму соціального захисту учасників АТО. Саме тому ми хочемо, щоб подібні зустрічі у форматі діалогу стали системними. Ми узагальнили думки та побажання учасників АТО і їхніх родин, і пропонуємо доповнити існуючу програму ще 14 пунктами.»

До обговорення актуальних питань долучились представники влади як міста, так і Знам’янського району, зокрема, голова Знам’янської РДА Олексанадр Лукашов, його заступниця Олена Грінчак, начальник фінуправління Галина Бискуб, головні лікарі Ігор Муравський та Наталія Герчина, керівник Центру надання допомоги учасникам АТО Володимир Мухуров. Від міської влади до розмови запросили міського голову Сергія Філіпенка, начальника управління соцзахисту Аллу Волошину  та інших.

Коментуючи ситуацію з наданням допомоги учасникам АТО у Знам’янському районі, голова Знам’янської РДА Олексанадр Лукашов відзначив: «Протягом понад  двох років у нас у районі працює центр, який опікується всіма питаннями, пов’язаними з учасниками АТО та їхніми родинами. У робочому режимі ми вирішуємо виникаючі питання і нарікання. Були деякі проблеми з наданням  пільгових перевезень – вирішили, зараз ми дивимось у перспективу і думаємо над тим, як розширити сферу послуг цього центру, як збільшити штат. Але існує величезна проблема, котра заважає нам у втіленні не тільки цих, а й багатьох інших наших намірів – це ситуація, яка нині склалась у охороні здоров’я. За підрахунками, районний бюджет тільки 2017 року вже витратив близько 8 млн. грн. на лікування міського населення в ЦРЛ. Минулого року ми там вже скоротили 130 осіб, а це 143 ставки. Це люди, які мають родини і дітей, і які лишились без роботи. Тому наша позиція така – в першу чергу має відбутись узгодження питання фінансових обрахунків надання послуг районною лікарнею для міського населення.»

Під час проведеного круглого столу вперше була озвучена ідея  створення єдиного для міста та району Центру надання послуг для учасників АТО. Адже, зазвичай, однакові проблеми і однакові бюрократичні оформлення з паперами змушують людей днями і місяцями ходити кабінетами для узаконення якогось папірця.

Міський голова Сергій Філіпенко сказав, що можливо розглядати таке питання тільки у розрізі попередніх чітких розрахунків та створення передумов для такого центру.  А ще, на думку міського голови, програму соцзахисту теж можна переглянути, але проаналізувавши, на які види допомоги вже виділяються кошти, а на що ще потрібно виділити.

Керівник Центру надання допомоги учасникам АТО Володимр Мухуров у своєму слові зауважив, що ніколи не розділяв і не розділяє побратимів на міських чи районних, бо на сході не було окопів від міста чи району відповідно. Тому він теж хоче бачити налагоджену систему роботи одного єдиного Центру. Крім того, вже вкотре він наголосив, що місто Знам’янка за добу приймає сотні потягів, в яких подорожують учасники АТО, досить часто вони зупиняються на нашій станції, а ще досить часто їм потрібна допомога. Доцільно, щоб на самій станції було створено кімнату відпочинку для таких людей, де кожен міг би випити чаю чи отримати консультацію, пораду у скрутних життєвих обставинах.

Наталія Тишкевич, керівник ГО «Майдан» доповнила, що серед потреб є нагальне створення госпітального відділення для колишніх чи нинішніх учасників АТО, адже кожному другому з них потрібна медична допомога. Також вона зауважила, що у місті немає належного пам’ятника, а тільки камінь, як загадка про події на Майдані, загиблих учасників АТО.

Підсумовуючи розмову, присутні учасники круглого столу дійшли до згоди структурувати всі сформовані зміни до програми соцзахисту і у жовтні 2017-го провести наступну зустріч та подальше обговорення питань.

Оксана Войчишина

Загальний рейтинг (0)

0 из 5 звезд

Залишити коментар як гість

Вкладення

Оцінити статтю :
0 Character restriction
Your text should be more than 20 characters
  • Коментарі не знайдено
Комора

Новини Знам'янщини

Форма обратной связи

Ваше ім'я
Ваш email
Ваш телефон
Повідомлення

Ми в соціальних мережах

"Сайт створено за підтримки багатьох партнерів і друзів, у тому числі - програми "Активні Громадяни" Британської Ради в Україні". (с) 2016. Made by Oranges