Зворотний зв'язок з журналістами сайту - komorainfo@i.ua

komora.info

komora.info

інформаційний сайт знам'янщини

Події

СУДОВА РЕФОРМА. А ЧИ ПРАЦЮЮТЬ ЗАКОНОДАВЧІ ЗМІНИ?

02.10.2017

Наше видання вже неодноразово знайомило читачів із ходом судової реформи в   Україні.  За планом  законодавчих актів йде формування судів різних інстанцій, перевірка та атестація суддів, підвищення їм посадових окладів задля уникнення корупції. Що далі, і як проходить реформа?

За затвердженими законами до 1 жовтня 2017 року повинен бути утворений Вищий суд з питань інтелектуальної власності та оголошено проведення конкурсу на посади суддів у цьому суді. Чи це так?  У нашій країні все не за планом, і, звісно,  усі процеси тривають довше. Закон «Про судоустрій і статус суддів» передбачає, що вищий «інтелектуальний» суд має бути створений упродовж 12 місяців після набрання чинності цим актом (до кінця вересня 2017 року).

Нагадуємо, що Вищий суд інтелектуальної власності – суд першої інстанції, який розглядатиме спори у сфері інтелектуальної власності. Інтелектуальне право в Україні є досить новою, порівняно із іншими, галуззю законодавства в силу низького рівня усвідомлення необхідності захисту своїх майнових та особистих немайнових прав як творця (автора) конкретного об’єкта інтелектуальної власності, латентності вчинюваних порушень, труднощів у встановленні особи порушника, зумовлених в основному, але не лише, розвитком інформаційних технологій. Піратство, плагіат та інші проблемні аспекти цієї сфери, на жаль, стали сучасними реаліями суспільних відносин у сфері порушення прав інтелектуальної власності на теренах України. Судова практика з питань захисту прав інтелектуальної власності не відзначається своїми кількісними масштабами. Основні роз’яснення та узагальнення з цих питань були надані Вищим Господарським Судом України у своїх постановах. Спеціалізовані суди з інтелектуальної власності успішно функціонують, зокрема, у Німеччині, Австрії, Швейцарії, Великобританії тощо. Це позитивно вплинуло на якість та строки розгляду справ такої категорії у згаданих країнах. Ідея створення такого суду в Україні активно обговорюється останні кілька років. Одні експерти вважають, що ВСПІВ, залежно від його складу, навряд чи зможе щось істотно змінити, інші є переконані, що такий крок має чимало позитивних моментів

Так чи створено цей суд чи ні?

 Жоден законодавчий акт за останні місяці у нашій країні не говорить про те, що такий орган утворено чи він запрацював. Водночас  проводяться конференції та круглі столи, під час яких обговорюється можливість утворення окремого суду або ж надання його повноважень ланкам господарського суду.

Що може стати перепоною у створенні ?

  • Порядок формування Вищого суду з питань інтелектуальної власності передбачає формування такого суду з числа суддів, патентних повірених і адвокатів (для останніх слід мати відповідний досвід професійної діяльності щодо здійснення представництва в суді у справах щодо захисту прав інтелектуальної власності щонайменше п’ять років). А чи достатньо у нашій країні фахівців, які можуть стати об’єктивними суддями і мають відповідний досвід?
  • Не створено єдиної системи роботи суду. Передусім, юридичну спільноту та громадськість хвилюють питання, пов’язані з тим, як саме працюватиме ця установа в Україні: чи розглядатиме спори за участю фізичних осіб; якою буде процедура оскарження її рішень; яким буде її навантаження і скільки знадобиться суддів для того, щоб із ним упоратись; яким саме процесуальним кодексом повинен керуватися ВСПІВ у своїй роботі; які будуть процедури та строки передачі їй судових справ, які наразі перебувають на розгляді у господарських та адміністративних судах тощо.

Тож, незаконне використання публікацій, плагіат та інше ще будуть мати місце у нашій країні, поки ми чекатимемо на повільний, як равлик,  реформаторський процес.

Ольга Полякова

У статті використані матеріали: http://rpr.org.ua/news/plan-hrafik-sudovoji-reformy/, http://protokol.com.ua/ua/vishchiy_intelektualniy_sud_na_finishniy_pryamiy/, http://www.ukrainepravo.com/news/ukraine/rozglyad-konkurentnikh-spor-v-khochut-peredati-sudu-z-pitan-ntelektualno-vlasnost/, http://zib.com.ua/ua/126654-sche_ne_stvoreniy_vischiy_sud_z_pitan_intelektualnoi_vlasnos.html, http://yur-gazeta.com/publications/actual/vishchiy-intelektualniy-sud-na-finishniy-pryamiy.html, http://ipcenter.lviv.ua/вищий-суд-з-питань-інтелектуальної-вл/. http://yurholding.com/news/83-stvorennya-vischogo-sudu-z-pitan-ntelektualnoyi-vlasnost-verhovna-rada-ukrayini-priynyala-noviy-zakon-ukrayini-pro-sudoustry-status-suddv.html

 

 

Загальний рейтинг (0)

0 из 5 звезд

Залишити коментар як гість

Вкладення

Оцінити статтю :
0 Character restriction
Your text should be more than 20 characters
  • Коментарі не знайдено
Комора

Новини Знам'янщини

Форма обратной связи

Ваше ім'я
Ваш email
Ваш телефон
Повідомлення

Ми в соціальних мережах

"Сайт створено за підтримки багатьох партнерів і друзів, у тому числі - програми "Активні Громадяни" Британської Ради в Україні". (с) 2016. Made by Oranges