Зворотний зв'язок з журналістами сайту - komorainfo@i.ua

komora.info

komora.info

інформаційний сайт знам'янщини

Події

РАК МОЛОЧНОЇ ЗАЛОЗИ  - ЗГУБНА ПРОБЛЕМА СУЧАСНОСТІ

15.10.2017

Рак молочної залози – хвороба, яка займає перше місце серед онкозахворювань у жінок. 15 жовтня – Всесвітній  день боротьби з раком молочної залози. Саме сьогодні ми говоримо про таку невиліковну і психологічно проблемну хворобу жінок.

Що за хвороба?

Рак молочної залози — злоякісна пухлина залозистої тканини молочної залози. У світі це найчастіша форма раку, що трапляється протягом життя у однієї з 13-ти — 9-ти жінок віком від 13 до 90 років. Також це друге за частотою після раку легень онкологічне захворювання в популяції загалом (враховуючи чоловіче населення).

Найчастіші причини виникнення

Саме спадковість найчастіше «вирішує»схильність до шансів захворіти на рак молочної залози.  Наприклад, якщо у родині хтось був з таким діагнозом, то молодим поколінням жінок треба бути дуже уважними до свого здоров’я, така схильність має назву «спадкова вразливість». Окрім згаданої причини, до захворювання можуть привести і часті аборти , і відмова годування груддю, тому що це порушує гормональний баланс в організмі .

Цікаво: Вік захворювання жінок на рак молочної залози у м. Знам’янка та Знам’янському районі  коливається від 27 до 89.

Лікування та як з цим жити?

Найчастіше всього хворим на рак молочної залози призначають хіміолікування, променеву терапію або роблять хірургічне видалення пухлини.  Зараз у нашому місті не роблять таких операцій, усі хворі направляються для лікування до м. Кропивницький.  Найчастіше операція націлена на збереження органу жінки, тобто органозберігаюча. Держава подбала про тих, хто все ж таки втрачає груди: жінки забезпечуються безкоштовними протезами раз півтора року, до яких вони отримують три особливих бюзгалтера.

 

Цікаво: 80% жінок самі виявляють рак молочної залози, але 30% з них звертаються до лікаря несвоєчасно, тобто кожна третя.

Як вберегтися?

Вести здоровий спосіб  та своєчасно приходити на планове обстеження у лікаря. Жінкам до 40-ка років робити ультразвукове обстеження молочних залоз один раз на рік. Після 40-ка років один раз на два роки. Якщо є така хвороба, як мастопатія, то робити обстеження треба щорічно.

Цікаво: У місті та районі станом на сьогоднішній день налічується 21 особа з раком молочної залози. Окрім того, цього року  усі охочі мали шанс пройти безкоштовне обстеження на виїзному мамографі. Під час цієї процедури захворювання було виявлено у трьох жінок.

Матеріал створено за сприяння керівництва Знам’янської ЦРЛ та за допомогою лікаря-онколога Ганни Самборської

Ольга Полякова

 

 

Загальний рейтинг (0)

0 из 5 звезд

Залишити коментар як гість

Вкладення

Оцінити статтю :
0 Character restriction
Your text should be more than 20 characters
  • Коментарі не знайдено
Комора

Новини Знам'янщини

Форма обратной связи

Ваше ім'я
Ваш email
Ваш телефон
Повідомлення

Ми в соціальних мережах

"Сайт створено за підтримки багатьох партнерів і друзів, у тому числі - програми "Активні Громадяни" Британської Ради в Україні". (с) 2016. Made by Oranges