Зворотний зв'язок з журналістами сайту - komorainfo@i.ua

  
komora.info
                                                       komora.info

інформаційний сайт знам'янщини

                   Діяльність відбувається за підтримки  чеської неурядової організації NESEHNUTÍ в рамках Програми трансформаційної  співпраці Міністерства іноземних справ Чеської Республіки

Події

СТРАЙК БУВ, А ЩО ДАЛІ?

19.10.2017

Наше видання вже висвітлювало ситуацію, яка склалася між міською владою та Знам’янською ЦРЛ (http://komora.info/22-golovni-novini/3038-shcho-zmusilo-kolektiv-znam-yanskoji-tsrl-vlashtuvati-vchora-aktsiyu). Чи є якісь результати, і які кроки далі?

Про те, чи вирішилась ситуація сьогодні ми говоримо із головним лікарем Знам’янської ЦРЛ  Ігорем Муравським:


«На скільки мені відомо, ті кошти, які виділили на минулій сесії (500 тисяч гривень) поступили  на рахунок  лікарні. Що стосується слів міського голови Сергія Філіпенка про те, що будуть перераховувати по 500 тисяч щомісячно до кінця року, то будемо мати надію, що так і буде. Але, час покаже. Я б хотів акцентувати увагу на тому, що  у нашій ситуації ми не маємо іншого шляху, як об’єднана  лікарня. Більш того, є  відповідна позиція керівництва району, але це поки що попередня позиція. Окрім того, ми розуміємо, що триває адміністративна реформа та, можливо, створяться окремі громади, які не матимуть змоги  утримувати нашу лікарню. У зв’язку з цим є пропозиціє об’єднання, щоб балансоутримувачем лікарні стала міська рада. Тепер питання тільки у бажанні йти на зустріч та формуванні структури об’єднаної лікарні. Чим раніше ми це зробимо, тим раніше в першу чергу  мешканці міста відчують належний рівень надання медичної допомоги.»


Після спілкування з керівником медичного закладу звертаємося до головного бухгалтера лікарні Ірини Федорченко, яка пояснює усі нюанси мовою цифр:


«Потреба для існування Знам’янської ЦРЛ на 2017 рік складає 29 мільйонів  699 тисяч. На  початок року бюджет закладу був затверджений  у сумі 23 мільйони 100 тисяч.  Ці 23 мільйона складаються з: медична  субвенція – 15 млн. 700 тисяч,  дотація з державного бюджету (тільки на оплату комунальних послуг) – 2 млн. 100 тисяч, субвенція сільських рад і районний бюджет -  4 мільйони 700 тисяч. Окрім того,  на початок року ми отримали від міста 400 тисяч гривень.  Початкова недостатність складає 6 мільйонів 600 тисяч.  Станом на перше жовтня бюджет лікарні  -  25 мільйонів 900 тисяч. В частині надходження від держави (дотації та субвенції) нічого не змінилося.  Ми отримали тільки  кошти від м. Знам’янки у сумі 500 тисяч гривень.  Недостатність нашого лікувального закладу складає 3 мільйони 800 тисяч (заробітна плата лікарям і її нарахування). Із загального числа  кошти міста  - 900 тисяч гривень, не враховуючи кошти на придбання інсуліну.»


За словами головного лікаря Знам’янської ЦРЛ щодо перерахування коштів (які обіцяла сплатити міська рада до кінця року), то їх сума  недостатня (за статистичними даними  попередніх підрахунків) для покриття витрат:


«Щомісячно ми ведемо відповідні підрахунки і інформуємо усе керівництво міста та району. У травні місяці керівництво  району озвучувало цифру у три мільйони гривень для того, щоб зняти усі питання по лікуванню міського населення. Ті два мільйони, які були обіцяні до кінця року – суттєва допомога закладу, але що далі?».


Ймовірно, при великому бажанні зберегти обидві лікарні для мешканців міста та району, єдиний вихід  - створення об’єднаного лікувального закладу. При чому на базі міської лікарні може бути  планова медична допомога, а на базі районної  – невідкладна. Як буде далі і що вирішать керівники покаже час.

Ольга Полякова

Загальний рейтинг (0)

0 из 5 звезд

Залишити коментар як гість

Вкладення

Оцінити статтю :
0 Character restriction
Your text should be more than 20 characters
  • Коментарі не знайдено
Комора

Новини Знам'янщини

Форма обратной связи

Ваше ім'я
Ваш email
Ваш телефон
Повідомлення

Ми в соціальних мережах

"Сайт створено за підтримки багатьох партнерів і друзів, у тому числі - програми "Активні Громадяни" Британської Ради в Україні". (с) 2016. Made by Oranges