Зворотний зв'язок з журналістами сайту - komorainfo@i.ua

komora.info

komora.info

інформаційний сайт знам'янщини

Події

Стерилізація тварин – вирок чи  порятунок?

2.11.2017

Всім відома проблема нашого міста - це безпритульні тварини. Декому їх шкода, хтось їх боїться, а деякі навіть жорстоко розправляються з ними. Про це волонтери можуть розказувати безкінечно. Чимало питань виникає щодо стерилізації тварин і чи це рятує чи губить тварин. Про це говоримо з волонтером захисту тварин Знам’янки, головою ГО «Дай лапу» Богданою Стоян: 

 -  Сьогодні  я хочу розказати читачам, що таке стерилізація і навіщо вона потрібна, тому що останнім часом до нас дуже багато питань. Відповім на самі основні: що таке стерилізація?

Стерилізація – позбавлення тварини здатності до розмноження. Найбільш надійний і безпечний спосіб стерилізація.

 - Як змінюється тварина після операції?

 - Ніяк! Це не з чуток… у всіх волонтерів вдома стерилізовані тварини. Моя кішечка така ж грайлива, пухнаста, ловить мишок) собака добре охороняє, немає чужих псів в моєму дворі. Не стерилізованою тварина може залишатися, лише через поганий стан здоров'я. До речі, тварина має народжувати або бути стерилізованою. Тому що будуть проблеми зі здоров'ям.

 - Навіщо волонтери стерилізують безпритульних тварин?

 - Для того, щоб зменшити їх кількість. Тобто, одна операція для однієї собаки попереджує безмежну кількість її нащадків. Собаки в середньому народжують по 5 цуценят щопівроку. Коли цуцики підростають, вони теж народжують…і так до безкінечності.

 - Як пояснити дитині навіщо стерилізувати тварину?

-  Діти,  які спілкуються зі мною, знають що таке стерилізація. Я не розказувала їм криваві подробиці, але вони знають суть цього поняття. Дітям потрібно пояснювати, що собачки і котики це дуже гарно, це друзі, проте в сучасному світі, ми вимушені робити так, щоб вони не розмножувалися. Тому що ті зграї, які бігають по місту, небезпечні. А як вони стають безпритульними? Дуже просто: навіть якщо у вас є гарна собака «Маня», яку ви дуже любите, піклуєтесь про неї, народила вам цуценят і ви на роздали їх в добрі руки, де гарантія того, що їх не виженуть, що їх не покалічать? А народжує вона часто. Я вже не один раз віддавала собак в добрі руки, але… мені їх повертали з різних причин: переїзд, хвороба, не гавкає, набридла. Та більшість, я згодом бачила на вулиці, на ринку. Тому що людям легше викинути, аніж повернути тварину. Та і куди повернути? От ви візьмете до себе назад 5 цуциків від вашої собаки? Ні, ні, ні! І найпоширеніший метод позбавитися небажаних тварин - це викинути на смітник, в ліс, на ринок, тощо. Останні випадки: хвора собачка породи такса, викинута в ліс.. Померла чи від хвороби, чи від голоду… підкидають і волонтерам під будинок, навіть у двір.

 Оксана Войчишина

Загальний рейтинг (0)

0 из 5 звезд

Залишити коментар як гість

Вкладення

Оцінити статтю :
0 Character restriction
Your text should be more than 20 characters
  • Коментарі не знайдено
Комора

Новини Знам'янщини

Форма обратной связи

Ваше ім'я
Ваш email
Ваш телефон
Повідомлення

Ми в соціальних мережах

"Сайт створено за підтримки багатьох партнерів і друзів, у тому числі - програми "Активні Громадяни" Британської Ради в Україні". (с) 2016. Made by Oranges