Зворотний зв'язок з журналістами сайту - komorainfo@i.ua

  
komora.info
                                                       komora.info

інформаційний сайт знам'янщини

                                                      

                   

Події

Єдиний медичний простір: розмови на порозі створення

16.11.2017

Питання створення Знам’янського  єдиного медичного простору на сьогодні набувало актуальності та важливості. Як вже повідомлялось раніше, на сьогодні проведено два  засідання робочої групи з  представників влади міста Знам’янка та Знам’янського району, двох колективів лікарень ім. А. Лисенка та Знам’янської ЦРЛ за головування першого заступника голови Кіровоградської ОДА Сергія Коваленка (http://komora.info/podiji/3246-znam-yanskomu-edinomu-medichnomu-prostoru-budi). 

 У розрізі обговорення  KOMORA.INFO  продовжує тему і для більш докладного аналізу  потенціалу та можливостей  звернулася для діалогу до одного з відділень – хірургічного відділення Знам’янської ЦРЛ, зокрема завідуючого відділенням, Заслуженого лікаря України Віктора Ставицького.

  • Вікторе Володимировичу, якою є Ваша думка: бути чи не бути єдиному медичному простору у Знам’янці?
  • Ще декілька років тому, як тільки у Знам’янці та Знам’янському районі виникли розмови про створення єдиного медичного простору, я був серед тих, хто однозначно підтримував цю ідею. Єдиний медичний простір для мешканців міста Знам’янка та Знам’янського району не тільки може чи не може бути, він повинен бути однозначно. І ця думка цілком обгрунтована, я як завідуючим відділенням хірургії можу попунктно пояснити, чому це так важливо.

На сьогодні, після проведення поетапної оптимізації ліжкового фонду, хірургічне відділення Знам’янської ЦРЛ розрахована на 40 ліжок. У відділенні працює 7 лікарів: 6 хірургів і 1 лікар-уролог. Це досить потужний лікарський склад, адже 2 лікарі мають вищу кваліфікаційну категорію (В. Ставицький, І. Шмигаль), 4 лікаря мають першу кваліфікаційну категорію (І. Муравський, А. Копинець, І. Федик, В. Тананайко) і один – другу кваліфікаційну категорію (Б. Писарєв). Всі хірурги атестовані за планом. У відділенні забезпечено цілодобове лікарське спостереження за хірургічними хворими. Щорічно у відділенні проходять стаціонарне лікування приблизно 1900-2000 хворих, з них оперативним шляхом лікуються 1500-1600 хворих, проводиться біля 1700- 1800 різнопланових хірургічних операцій.

  • Який діапазон і складність хірургічних операцій проводиться у Вашому хірургічному відділенні ЦРЛ?
  • Протягом багатьох років відділення є одним з найкращих хірургічних відділень області. І це я кажу не тому, що я завідуючий цим відділенням, а тому що це друге хірургічне відділення, після відділення абдомінальної хірургії обласної лікарні, в якому стали виконуватись лапароскопічні операції і перше відділення, в якому стали виконуватись лапароскопічні  пахвинні герніопластики. Ми  виконуємо найрізноманітніші хірургічні операції: абдомінальна хірургія, проктологія, торакальна хірургія, судинна хірургія, урологія, пластична хірургія, кістково-гнійна хірургія.
  • У розрізі того, що створення єдиного медичного простору може обумовити скорочення, як Ви оцінуєте таку можливість?
  • Відповім так, що зараз у щоденному режимі роботи у нас вже є дефіцит лікарів-хірургів, адже у період відпусток не вдається забезпечити повністю чергування лікарів по стаціонару. Тому бажано, щоб за умови створення єдиної лікарні і для мешканців міста і для мешканців району ми могли говорити про покращення, а не  навпаки. Роками у нашому відділенні відбувалось так зване  «шліфування» кадрового складу, адже щодня ми працюємо на межі людського життя і тут мають бути найвідповідальніші, найбільш чесні люди по відношенню до професії і до інших людей.

Те оснащення, яке нині є у хірургічному відділенні, наприклад, лапороскопічне, працює 8 років і потребує оновлення, модернізації та доукомплектування. Також потрібне придбання інструментів та апарату для проведення біозварки «Патон», апарату для лазерної та УФО обробки відкритих ран, хірургічних столів, операційних ламп та інше. Все відділення потребує проведення  ремонтних робіт, оновлення устаткування палат та службових приміщень, додаткове створення палат підвищеного комфорту.

  • А яке Ваше ставлення до того, як буде називатись єдина лікарня?
  • Це довга і досить заплутана історія, адже для людей поважного віку міста та району наша Центральна районна лікарня досі сприймається як міська, бо колись, до об’єднання з Центральною районною лікарнею, яка розташовувалась у Дмитрівці, вона була міською лікарнею. Це об’єднання відбулося у середині 70-их років. Можливо, це і не принципово, але, якщо  у цій єдиній буде лікар, медичне оснащення, вчасна допомога – яка різниця для людей, яку назву вона матиме. Втім, збереження назви ЦРЛ дозволяє зберегти, швидко легалізувати та узаконити діяльність нової об’єднаної лікарні, наприклад, як відбулося об’єднання  Світловодської міської та Центральної районної лікарні.

Оксана Войчишина

 

Загальний рейтинг (0)

0 из 5 звезд

Залишити коментар як гість

Вкладення

Оцінити статтю :
0 Character restriction
Your text should be more than 20 characters
  • Коментарі не знайдено
Комора

Новини Знам'янщини

Форма обратной связи

Ваше ім'я
Ваш email
Ваш телефон
Повідомлення

Ми в соціальних мережах

"Сайт створено за підтримки багатьох партнерів і друзів, у тому числі - програми "Активні Громадяни" Британської Ради в Україні". (с) 2016. Made by Oranges