Зворотний зв'язок з журналістами сайту - komorainfo@i.ua

  
komora.info
                                                       komora.info

інформаційний сайт знам'янщини

                   Діяльність відбувається за підтримки  чеської неурядової організації NESEHNUTÍ в рамках Програми трансформаційної  співпраці Міністерства іноземних справ Чеської Республіки

Події

ЗАКОНИ ПРО ЕКОЛОГІЮ НЕ МОЖУТЬ БУТИ ФОРМАЛЬНИМИ

29.11.2017

Вчора відбулося засідання постійної комісії з питань житлово-комунального господарства та охорони навколишнього природного середовища під час якого однією з активісток нашого міста Наталією Тюленевою була запропонована авторська Програма охорони навколишнього природного середовища міста Знам’янка  на період 2018 – 2019 роки.

Чому саме Наталія вирішила таким чином проявити свою громадянську позицію,  вона розповіла нашим журналістам:


«Я вирішила розробити цю програму, тому ще це один із дієвих способів вплинути на екологічну ситуацію. Зараз треба усі пропозиції обговорити з людьми, вивчити проблематику та потреби, а потім внести в документ. Я дуже вдячна членам комісії, що вони розглянули пропозиції. Перед тим як розробити заходи програми,  я провела опитування громади міста (125 респондентів) за сприяння ВЕГО Мама 86. Зараз маємо результати опитування щодо того, які екологічні проблеми турбують мешканців Знам’янки найбільше.»


Результати опитування в інфоргафіці:

Що пропонує програма для нашого міста? Наше видання познайомить читачів з основними її засадами.

Проблема водопостачання і водовідведення

Рівень забруднення питної води в місті досліджує Знам’янське лабораторне відділення державної установи «Кіровоградський обласний лабораторний цент МОЗ України». За результатами лабораторних досліджень (http://labcentr.kr.ua/?p=1632) відомо, що дві третини досліджених проб води з громадських та індивідуальних колодязів області не відповідали вимогам за санітарно-хімічними показниками, а саме 1213 із 1915 досліджених проб (63%), в т.ч. 61% за вмістом нітратів (1173 проби з відхиленням).

Вище середньообласного показник невідповідних проб за вмістом нітратів в громадських колодязях спостерігається в Знам’янському районі – 40%, в індивідуальних колодязях– 87,5%, а в цілому по Україні – 14%.

Вживання води, забрудненої нітратами, особливо небезпечно дітям до 1 року – адже може призвести до виникнення водно-нітратної метгемоглобінемії, внаслідок якої все частіше реєструються летальні випадки!

Вирішення за запропонованою програмою

Для того, щоб покращити стан питної води у  програмі на розгляд комісії запропоновано наступне:

  • Провести аналіз води колодязів загального користування.
  • Реконструювати каналізації очисних споруд.

Ціна вирішення питання якісної  питної води 7 тисяч 500 гривень. При тому, що розрахунки попередні.

Які висновки комісії?

Депутат Знам’янської міської ради Анатолій Тесленко зазначив:


«Два роки тому наша комісія була ініціатором проведення аналізу води у колодязях міста Знам’янка та селища Знам’янка Друга. Його було здійснено і дане доручення порахувати вартість очищення колодязів. Результати аналізу показали, що у воді завищена  кількість нітратів. Ми шукали вихід з цієї ситуації. Знайшли фірми у яких є досвід на очистку колодязів глибиною 40 метрів, а наші колодязі знаходяться на більшій глибині.  Тож пропоную, якщо є фірма, яка забезпечить послуги з очистки колодязів, зробити протокольне доручення відповідному управлінню щодо обрахунку процесу очистки колодязів у різних мікрорайонах міста. Попередньо взяти воду на аналіз. Очистити і взяти воду на аналіз ще раз, якщо буде позитивний результат, то виділити кошти з міського бюджету  на очистку усіх колодязів.»


Серед членів комісії були озвучені пропозиції і про пробурення нової свердловини для забезпечення питною водою навчальних закладів селища.  Ціна питання  - більше ста тисяч гривень.

Ініціаторка розробки програми запропонувала її прийняття за для того, аби моніторити ситуацію у загальному без протокольних доручень,  виконуючи відповідний план дій.

Щодо інших питань програми читайте у наступних публікаціях.

Ольга Полякова

 

 

 

 

 

Загальний рейтинг (0)

0 из 5 звезд

Залишити коментар як гість

Вкладення

Оцінити статтю :
0 Character restriction
Your text should be more than 20 characters
  • Коментарі не знайдено
Комора

Новини Знам'янщини

Форма обратной связи

Ваше ім'я
Ваш email
Ваш телефон
Повідомлення

Ми в соціальних мережах

"Сайт створено за підтримки багатьох партнерів і друзів, у тому числі - програми "Активні Громадяни" Британської Ради в Україні". (с) 2016. Made by Oranges