Зворотний зв'язок з журналістами сайту - komorainfo@i.ua

Події

Знам’янську центральну районну лікарню передано…

23.12.2017

Вчора, 22 грудня  у м. Знам’янка відбулися знакові рішення двох сесій: під час  23-го сесійного засідання Знам’янської районної ради (голова Сергій Макаренко) «Про передачу цілісного майнового комплексу Знам’янської ЦРЛ» та під час 47-ої позачергової сесії Знам’янської міської ради (голова Сергій Філіпенко) «Про прийняття цілісного майнового комплексу Знам’янської ЦРЛ». Як відбувався цей процес і що саме передано у розпорядження міської ради? 

Кілька років у питанні фінансування Знам’янської ЦРЛ було багато складнощів, тільки завдяки підтримці Кіровоградської ОДА, субвенцій сільських рад Знам’янського району протягом останніх трьох років його доводилось врегульовувати у найголовніших моментах – виплати заробітної плати медпрацівникам цієї лікарні. І навіть значні скорочення, а це понад 100 штатних одиниць(протягом всього часу) не врегулювали ситуацію.

- У розрізі руху реформи децентралізації у Знам’янському районі незабаром виникне  об’єднана громада Дмитрівки, за цим логічно, що можуть виникнути інші. Виникає питання, хто не сьогодні, то завтра візьме на себе величезну відповідальність стати господарем у Знам’янській ЦРЛ і утримувати весь майновий комплекс? Це не буде керівництво Дмитрівки, а ні Богданівки, ні Трепівки… , - ділився своїм баченням ситуації голова Знам’янської РДА Олександр Лукашов, - оптимальний штат медпрацівників двох лікарень на ту кількість населення, яка проживає у місті та районі має бути 480 працівників, зараз їх 609.   Штат Знам’янської ЦРЛ обраховується у кількості 350,75 штатних одиниць. Зрозуміло, що навіть об’єднавши дві лікарні, будуть скорочення дублюючих посад, але ми всі збережемо  сферу медпослуг з профільними, розвиненими відділеннями, яка є нині, а для пацієнтів це головне.

Велика низка запитань у сесійній залі Знам’янської райради була адресована заступнику директора – начальнику управління з розвитку та організації медичної допомоги дорослому та дитячому населенню департаменту охорони здоров’я Кіровоградської ОДА Олександру Скрипнику, який спеціально завітав на засідання.

 Сільський голова с. Суботці Андрій Борідченко уточнював, хто фінансуватиме фонд зарплатні медпрацівників у період реорганізації лікарні? Як відповів Олександр Анатолійович Кіровоградська ОДА  лишає це питання на контролі, і тому у період передавання ЦРЛ працівники і надалі отримуватимуть зарплатню. Також він додав, що схожі практики об’єднання лікарень у Кіровоградській області поширені: «Дві рівноцінні структури зливаються в одну. Такі практики відбулися у Маловисківському району, Світловодського району. Ми впроваджуємо державну політику у галузі охорони здоров’я, і не наша компетенція вам вказувати в регіоні, хто головніший, головне, щоб система, яка буде створена, відповідала і вимогам органів влади і звичайно людям.»

Перед присутніми виступив і Олександр Старостенко, лікар з великим досвідом, який звернувся з проханням не втратити майно ЦРЛ, де проведено багато ремонтів у центральному корпусі лікарні і поліклініці, і це ніяк не можна загубити.

Щодо майнового комплексу, який переданий разом зі Знам’янською ЦРЛ – це велика низка будівель, нерухоме майно, транспортні засоби, основні фонди, малоцінні активи, котельні: приміщення ЛОР,  неврології, будівлі тубдиспансеру, дитячого та терапевтичного відділення, бухгалтерії, харчоблоку з овочесховищем, ПАТ відділення, пральні, котельня і гаражі, прохідної, інфекційного відділення, стоматологічного відділення, клінлабораторії, твердопаливна, павільйон «Оптика», інфекційного відділення, топочна дитячого відділення, головний корпус, будівля ЦСО (майстерня), трансформаторна, башня Рожневського; автомобіль УАЗ 3962, мікроавтобус санітарний « Toyota-HiAce» та інше.

Рішенням депутського корпусу «Про передачу цілісного майнового комплексу Знам’янської ЦРЛ» було прийняте більшістю голосів депутатів райради. Крім того, окремим рішенням було змінено юридичну адресу Знам’янської ЦРЛ на: вул. Гагарина, 27 м. Знам’янка, Кіровоградської обл.

Того ж дня, під час 47-ої сесії Знам’янської міської ради депутатський корпус з поправками проголосував за рішення «Про прийняття цілісного майнового комплексу Знам’янської ЦРЛ». У розрізі прийнятих поправок було визначено склад комісії, яка відповідатиме за прийом-передачу Комплексу, серед них представники влади міста та району, працівники міської лікарні ім. Лисенка, Знам’янської ЦРЛ, громадськість. Контроль за виконання рішення поклали на першого заступника міського голови Валентину Загородню.

Що ж далі?

Протягом тривалого часу, а це приблизно півроку, буде визначено структуру медичного простору міста Знам’янка, де може відбутись об’єднання лікарень, злиття, реформування… У Знам’янському районі лишилась структурно цілісна система первинної медицини, зокрема, комунальний заклад "Знам'янський районний центр первинної медико-санітарної допомоги"(керівник Наталія Гречина).

Оксана Войчишина

Загальний рейтинг (0)

0 из 5 звезд

Залишити коментар як гість

Вкладення

Оцінити статтю :
0 Character restriction
Your text should be more than 20 characters
  • Коментарі не знайдено
Комора

Новини Знам'янщини

Форма обратной связи

Ваше ім'я
Ваш email
Ваш телефон
Повідомлення

Ми в соціальних мережах

"Сайт створено за підтримки багатьох партнерів і друзів, у тому числі - програми "Активні Громадяни" Британської Ради в Україні". (с) 2016. Made by Oranges