Зворотний зв'язок з журналістами сайту - komorainfo@i.ua

komora.info

komora.info

інформаційний сайт знам'янщини

Події

СВІТЛАНА ТИЩЕНКО: «ЗАХВОРЮВАННЯ НА КІР У МІСТІ ТА РАЙОНІ НЕ ЗАРЕЄСТРОВАНО»

17.01.2018

Україною шириться новина про епідемію захворювання на кір. Зареєстровані навіть летальні випадки. Яка ситуація у місті та районі?

Говоримо з завідуючою  інфекційним відділенням, лікарем-інфекціоністом  Світланою Тищенко:


«У місті Знам’янка та Знам’янському районі офіційно випадків захворювання на кір не зареєстровано. Але, у зв’язку з тим, що є неімунізований прошарок дітей, то є велика ймовірність  того, що захворювання може з’явитися серед населення, оскільки  воно передається повітряним-крапельним  шляхом».


Довідково:

Кір - це висококонтагіозне (надзвичайно заразне) гостре вірусне захворювання. В основному кіром хворіють не щеплені діти, що відвідують дитячі заклади. Підлітки й дорослі, що раніше не хворіли кіром, та не отримали вакцину проти нього, також залишаються надзвичайно сприйнятливими до цієї інфекції.

Як відбувається зараження кором?

Джерелом інфекції є хвора на кір людина з моменту появи перших ознак хвороби до п'ятого дня від початку висипу. У випадку зараження, після контакту із хворим проходить від 7 до 17 днів, перш ніж хвороба проявиться (інкубаційний період). Кір - це повітряно-краплинна інфекція. Вірус попадає в організм через слизові оболонки верхніх дихальних шляхів і око від хворої кіром людини, яка поширює його при диханні, розмові, чханні і кашлі.

Як протікає захворювання на кір?

Хвороба починається гостро: дитина скаржиться на сильний головний біль, слабкість, температура може підвищуватися до 40ºC, апетит відсутній. Незабаром з'являються нежить, кашель - звичайно сухий, болісний, або гавкаючий - при ларингіті. Горло в дитини червоне, набрякле, шийні лімфовузли збільшені. Характерне запалення слизової оболонки око - кон'юнктивіт. Його прояви при кіру яскраво виражені: очі червоніють, з'являється сльозотеча, світлобоязнь, згодом з'являється гнійні виділення. На другий-третій день хвороби на піднебінні з'являються рожеві крапкові висипання (енантема), а на слизовій оболонці щік, ясен і губ - характерні для кіру малесенькі білусоваті цятки (плями Бєльського-Філатова-Коплика). І те, і інше можна побачити до появи висипу на тілі. На 4-5 день хвороби з'являється висип - спочатку на шкірі голови, за вухами, на обличчі. Наступного дня вона поширюється на тулубі, ще через день - на руках й ногах

Можливі ускладнення

Перебіг хвороби може ускладнюватися ураженням дихальної системи: ларингітом, трахеїтом, бронхітом, пневмонією; око - кон'юнктивітом, блефаритом; травної системи - диспепсії; запаленням середнього вуха - отитом або слухової труби - евстахеїтом. У маленьких дітей часто буває стоматит. Найважчі ускладнення кіру, які, на щастя, зустрічаються рідко, торкаються головного мозку - менінгіт і енцефаліт.

Яка ситуація з вакцинуванням у місті та районі?

Говоримо з головною   лікаркою   первинної ланки Знам’янської ЦРЛ Наталією  Гречиною:


«Вакцину проти кору, яку ми отримали  у кількості 2356 штук минулого року  було використано ще 14 грудня 2017.  До кінця цього тижня  очікується нова поставка. У якій кількості доз – ще не відомо.»


 

Ольга Полякова

 

 

 

 

 

 

 

Загальний рейтинг (0)

0 из 5 звезд

Залишити коментар як гість

Вкладення

Оцінити статтю :
0 Character restriction
Your text should be more than 20 characters
  • Коментарі не знайдено
Комора

Новини Знам'янщини

Форма обратной связи

Ваше ім'я
Ваш email
Ваш телефон
Повідомлення

Ми в соціальних мережах

"Сайт створено за підтримки багатьох партнерів і друзів, у тому числі - програми "Активні Громадяни" Британської Ради в Україні". (с) 2016. Made by Oranges