Зворотний зв'язок з журналістами сайту - komorainfo@i.ua

komora.info

komora.info

інформаційний сайт знам'янщини

Події

Сказ тварин на Знам’янщині: де межа відповідальності?

1.03.2018

Повідомлення про те, що у м. Знам’янка 25 лютого у південній частині міста  було зафіксовано безпритульну тварину – кота, що напав та наніс пошкодження  дитині вперше було оприлюднено на сайті Знам’янської міської ради. Як з’ясувалось пізніше, тільки  від початку 2018-го зареєстровано  вже шостий випадок сказу тварин у місті та районі – це серйозний привід для розмови з відповідальними особами та нагадування правил захисту. 

Комісією у відповідності до Закону України «Про ветеринарну медицину», п. 3.6. «Інструкції про заходи щодо боротьби зі сказом тварин» та експертним висновком Кіровоградської регіональної державної лабораторії ветеринарної медицини від 27.02.2018 року № 378 прийнято рішення оголосити територію міста Знам’янка неблагополучною щодо сказу тварин та затвердити заходи по локалізації та ліквідації сказу серед тварин на території міста. Затвердженими заходами передбачено проведення обліку та щеплення домашніх котів та собак у місцях вказаних державною службою ветеринарної медицини на території міста.

  • Коли тварина (свійська чи дика) наносить травми у вигляді подряпин, укусів людині протягом 10 днів має відбуватись контроль і спостереження над цією твариною. Під час такого карантину жива ця тварини чи за певних обставин вона помирає – відбирається біоматеріал і у Кропивницькій регіональній лабораторії відбувається підтвердження (спростовування) захворювання на сказ, - роз’яснює головний спеціаліст Знам’янського управління держпродспоживслужби Микола Баранов, - Цього року у м. Знам’янка та Знам’янському районі зафіксовано 6 випадків (підтверджених) сказу тварин. Така ситуація вкрай тривожна.

 

  • Які будуть проведені заходи з цього приводу? І що важливо нагадати з правил безпеки знам’янчанам?

 

  • На сьогодні у Знам’янці накладено карантинні обмеження. Розроблено заходи і на сьогодні вже вакциновано тварин навколо локалізації випадку. Протягом тижня наші спеціалісти мають провести рейд і дізнатись чи були схожі ситуації в Південному мікрорайоні. Хочу нагадати про ще одну дуже важливу проблему: на жаль, у нас не запроваджено правил з утримання тварин. Відсутній облік. Є закон, який передбачає реєстрацію великої рогатої худоби, а всі коти і собаки – за межею правового поля. Відповідно – немає відповідальності.

Випадок, який був зафіксований 25 лютого,  для родини у Знам’янці закінчився укусами дорослого чоловіка і подряпинами малої дитини. На сьогодні їм надана медична допомога. Про це більше розповів районний травматолог Знам’янської ЦРЛ Сергій Буйлук: «На сьогодні і дорослому чоловікові,  і дитині надана медична допомога. Перший перебуває на стаціонарному  лікуванні у міській лікарні ім. Лисенка, а дитину вакцинуватимемо ми. Я оглядав цю дитину  26 лютого, але ми не розпочали вакцинування, бо тільки 27 лютого надійшла експертна оцінка, що кіт справді був скажений. На сьогодні у ЦРЛ є 17 доз потрібної вакцини, жодній особі не було відмовлено у безкоштовному наданні такої медичної допомоги. Станом на 1 березня дитині було зроблено друге планове вакцинування.»

По факту щодо безпритульних тварин чи домашніх тварин відповідальності немає ніякої – хто проводить щеплення, хто взагалі не переймається цим питанням! Дія і наслідки мають тільки один результат – фактів сказу тварин все більшає, обліку свійських тварин ніхто не проводить, а захворювання на сказ за умови відсутності належної вакцинації є невиліковним! Вкотре дорослі нагадайте дітям – не треба брати в руки диких (безпритульних) тварин, слід остерігатись будь-яких тварин з неадекватною поведінкою і повідомляти про такі випадки фахівцям держпродспоживнагляду по телефону 2-13-55 або за адресою м. Знам’янка, пров. 1 Поперечний, 32 (зупинка автобуса «Ветлікарня»).

Оксана Войчишина

 

Загальний рейтинг (0)

0 из 5 звезд

Залишити коментар як гість

Вкладення

Оцінити статтю :
0 Character restriction
Your text should be more than 20 characters
  • Коментарі не знайдено
Комора

Новини Знам'янщини

Форма обратной связи

Ваше ім'я
Ваш email
Ваш телефон
Повідомлення

Ми в соціальних мережах

"Сайт створено за підтримки багатьох партнерів і друзів, у тому числі - програми "Активні Громадяни" Британської Ради в Україні". (с) 2016. Made by Oranges