Зворотний зв'язок з журналістами сайту - komorainfo@i.ua

komora.info

komora.info

інформаційний сайт знам'янщини

Події

СУДОВА РЕФОРМА. ЩО ДАЛІ?

23.03.2018

Наше видання продовжує знайомити читачів із ходом судової реформи.  Минуло сто днів з моменту початку роботи оновленого Верховного Суду України і наразі очікуємо подальшого введення реформ на місцевому рівні  вже у 2018 році.

Положення ч. 1 ст. 21 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» говорить про те, що районні та міські суди замінять окружні.  У тому ж положенні згадується про те, що доки не запрацює новий орган, то міські та районні суди продовжуватимуть свою роботу.  Окрім того, створяться  судові округи, як  територіальні одиниці правосуддя. Із презентованої Державною судовою адміністрацією України інтерактивної карти вбачається, що замість чинних 663 районних, міськрайонних, районних у містах судів планується утворити 266 окружних судів. Нормативний старт процесу було закладено ще в 2016–2017 роках, тоді, коли його повноцінна реалізація припадає саме на 2018 рік. Очевидно, що це призведе до скорочення кількості судових органів та відповідно і посад у них. Районні суди укрупнюватимуться, 2-3 райони будуть об'єднані в один окружний суд у середньому зі штатом у 9-12 суддів.  

Окрім того, очікується створення Служби судової охорони, положення про діяльність якої було оприлюднено  та ухвалено 21 грудня 2017 року.  Згаданим положенням передбачено функції згаданої охорони:


«Служба — це сукупність підрозділів, які здійснюють заходи з підтримання громадського порядку в суді, припинення проявів неповаги до суду, а також охорону приміщень суду, органів та установ системи правосуддя, виконання функцій щодо державного забезпечення особистої безпеки суддів та членів їхніх сімей, працівників апарату суду, забезпечення безпеки учасників судового процесу. Виконуючи зазначені завдання, працівники Служби зобов’язані взаємодіяти із суддями, працівниками судів, працівниками секретаріатів відповідних органів та установ системи правосуддя. Службою здійснюється організаційна, фізична та технічна охорона приміщень місцевих судів, апеляційних судів, вищих спеціалізованих судів, Верховного Суду, Вищої ради правосуддя, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, Державної судової адміністрації України та її територіальних»


Фінансування роботи служби буде проходити із державного бюджету України. Що далі принесе нам 2018 рік у судовій реформі читайте у наступних матеріалах видання.

 

Далі буде

Ольга Полякова

 

За матеріалами https://ua.censor.net.ua/ , http://hvylya.net/

 

Загальний рейтинг (0)

0 из 5 звезд

Залишити коментар як гість

Вкладення

Оцінити статтю :
0 Character restriction
Your text should be more than 20 characters
  • Коментарі не знайдено
Комора

Новини Знам'янщини

Форма обратной связи

Ваше ім'я
Ваш email
Ваш телефон
Повідомлення

Ми в соціальних мережах

"Сайт створено за підтримки багатьох партнерів і друзів, у тому числі - програми "Активні Громадяни" Британської Ради в Україні". (с) 2016. Made by Oranges