Зворотний зв'язок з журналістами сайту - komorainfo@i.ua

komora.info

komora.info

інформаційний сайт знам'янщини

Події

Сьогодні   День матері

13.05.2018

13 травня цього року вся світова спільнота, а з нею і українці,  відзначають День матері. Незважаючи на особливу роль жінки в українській історії, в Україну свято потрапило з діаспори. Союз українок Канади вперше влаштував святкування з нагоди Дня матері у другу неділю травня 1928 року. Наступного року це свято відзначали уже і у Львові. Також 1929 року «Союз українок» ініціював впровадження цього свята на Тернопільщині. Концерти, конференції, фестивалі влаштовувалися по всій Східній Галичині. Проте 1939 року свято заборонила радянська влада і лише 1990 року зусиллями прогресивних громадських організацій свято повернулось до України, а 10 травня 1999 року  Президент України підписав Указ «Про День матері»  №489/99, яким свято встановлено в другу неділю травня. 

Починаючи з 1929 року, в Україні було заведено у цей день правити молебні за здоров’я матерів і  за упокій померлих. З усіх-усюд  з’їжджалися  до рідного дому діти. Мати пригощала їх найсмачнішими стравами, очищала свяченою водою. Яскравим виявом любові до рідної неньки були зібрані на світанку росяні пелюстки, якими обсипали матір. А ті, кому не було до кого вже  поспішати, ставили на знак пам’яті свічку перед образом Богородиці, несли на могили матерів склянки з водою і зерном і дві гілочки – вишневу та яблуневу, схилялися над ними у повазі й зажурі.

Цього дня традиційно маленькі діти дарують матусям усе, що зазадалегідь виготовили власноруч – малюнки, іграшки, намиста, вишиванки, вирощені ними квіти.

Тож бережіть та цінуйте своїх матерів, приносьте до їх душі радісні й добрі звістки, цінуйте свої сім’ї, їх тепло та затишок і позитив.

Підготувала Оксана Войчишина

Загальний рейтинг (0)

0 из 5 звезд

Залишити коментар як гість

Вкладення

Оцінити статтю :
0 Character restriction
Your text should be more than 20 characters
  • Коментарі не знайдено
Комора

Новини Знам'янщини

Форма обратной связи

Ваше ім'я
Ваш email
Ваш телефон
Повідомлення

Ми в соціальних мережах

"Сайт створено за підтримки багатьох партнерів і друзів, у тому числі - програми "Активні Громадяни" Британської Ради в Україні". (с) 2016. Made by Oranges